Kredi Kartı Nakit Avans Kullanımı Nedir?

kredi kartı nakit avans
kredi kartı nakit avans

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi kartı nakit avas başta kullanıma sunulduğunda muhtemelen bu kadar rağbet görüleceği bilinmiyordu. Artık hemen hemen her kişinin 1-2 adet kredi kartı bulunmaktadır. Kişiler alışveriş yapacakları mağazada hangi kredi kartı daha çok avantaj sağlıyorsa alışverişini onunla gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca bankalar da birbiri ardına kampanya patlatmaktadır. Bu aşamada nakite sıkışan insanların kredi kartını tercih etmelerinin bir diğer sebebi de nakit avans kullanımıdır.

Kredi kartı nakit avansı çekmek

İlk kez kredi kartı kullanmaya başlayan kişiler hele bir de bankaya tam güven sağlayamadıysa düşük limitli kredi kartı ile bu adımı atacaktır. Ancak ilerleyen süreçte harcamaların sonrasında ödemeler düzenli yapıldıkça limitler artacaktır. Şu anda yüksek limitli kredi kartına sahip olan birçok kişi bu yollardan geçmiştir. Bankalar aslında bundan bir noktada faydalanmaktadır. Çünkü kişilerin kredi kartı limiti yükseldikçe, enteresan bir şekilde kredi kartı kullanımları da artmakta ve bankalara sürekli borçlanmaya devam edilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartları sadece alışveriş yapılacağı zaman değil nakit paraya ihtiyaç duyulduğu zamanda kurtarıcı olmaktadır. İşte bu işlem kredi kartı nakit avansı

olarak isimlendirilmektedir. Elbette kredi kartından çekilebilecek nakit avans kişinin kredi kartı limiti ile doğru orantılıdır. Yani yüksek kredi kartı limitine sahip olan kişiler yüksek nakit avans kullanabilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma : Bonus Sanal

Kredi Kartı Nakit Avans Hakkında

Siz de kredi kartını kullandığınız bankadan daha yüksek nakit avans ve kredi kartı limiti talep ediyorsanız yapacağınız şey bankanın müşteri hizmetleri numarasını bulup aramak olmalıdır. Bu sürecin sonrasında ilgili müşteri temsilcisi sizin durumunuzu inceleyecek ve kredi kartı limit arttırımının mümkün olup olmadığına karar verecektir. Böyle bir talebin ardından şayet ödemeleriniz çok kötü değilse geri dönüş olumlu olacaktır. Elbette kredi kartı limitinin artmasıyla birlikte nakit avansın limitinin artması da söz konusu olacaktır.

Göz atın: İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

Bankanızın bankamatiklerinden herhangi birine kredi kartınızı takıp ardından şifrenizi girmenizle birlikte nakit avans dahilinde nakit çekimi gerçekleştirebileceksiniz.

Bu olaydan faydalanacak kişilerin en temel olarak bilincinde olması gereken şey çekilecek nakit avansın faizinin yüksek olduğudur. Yani şayet siz de kredi kartınızdan mecburen nakit avans kullandıysanız bu durumda en kısa sürede ilgili miktarı geri yatırmanız maddi açıdan yararınıza olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz