Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı limiti nasıl artırılır
Kredi kartı limiti nasıl artırılır

Kredi kartını düzenli bir şekilde kullanmak ve sonrasında da ödemelerinizi günü geçmeden yapmak kredi notunuzu arttırmak için yapabileceğiniz şeylerden biridir. Bunun gibi bir sebepten ötürü ya da daha yüksek limitli bir kredi kartına ihtiyacınız olmasından dolayı kredi kartı limitini arttırmayı düşünüyorsanız elbette yapabileceğiniz belli başlı şeyler bulunmaktadır. Bankalar kişilerin kredi kartı limiti arttırırken belli başlı noktalara dikkat etmektedir. Siz de bunlar neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazının devamı sizin için bir kaynak olabilir.

Kredi kartı limitinin arttırmak için yapılması gerekenler

İlginizi çekebilir: Akbank Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

1. Bu anlamda yapılması gereken ilk şey kredi kartı hesap geçmişini kontrol edip, bir değerlendirme yapmaktır. Bankadan kredi kartının limitinin arttırılmasını talep etmek için en azından son 5-6 aylık süreçteki ödemeleri düzenli bir şekilde yapmış olmanız gerekmektedir. Bankanın en çok önem verdiği konulardan biri de kişilerin ödemeleri ne derece düzenli yaptığıdır.

2. Piyasal durumlardan bankalarında etkilenebileceğini göz önüne almalısınız. Eğer piyasalarda olumsuz bir iklim hakimse banka kendisini riske almamak adına kredi kartı limitlerini arttırmak istemeyebilir. Bununla birlikte bankadan art arda kredi kartı limitinin arttırılmasını talep etmekte banka gözündeki itibarınızı sarsabilir.

Göz atabilirsiniz: İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

3. Kredi kartı limitini arttırmak için direk bankanın telefon şubesini aramalı ya da banka şubelerinden herhangi birine giderek bu talebinizi dile getirmelisiniz. Genelde bu talep telefon bankacılığı hizmeti ile yerine getirilebilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

4. Limit arttırma aşamasında bilgilerini doğru ve tutarlı bir şekilde vermek bu sürecin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Şayet gerçeği yansıtmayan bilgiler sunduğunuzda banka bu durumu kanıtlamanızı isteyebilir. Kanıtlayamamanız durumunda da kredi kartı limit artışı talebinizi reddedebilir.

5. Banka tarafından limitinizi aşacak harcamalar yapıp yapmayacağınız merak edilebilmektedir. Bu şekilde bir soruyla karşı karşıya kalırsanız yapmayacağınızı belirtmeli ve geçmişteki ödemelerinizi genel manada düzenli olarak gerçekleştirdiğinizi belirtin. Maaşınıza zam yapıldığını, daha yüksek kredi kartı kullanımının sizi olumsuz etkilemeyeceğini belirtmelisiniz. Genelde asgari tutar değilde borcun tümünü ödemek de sizin kredi kartı limiti arttırmanıza yardımcı olabilecek etkenlerdendir.

6. Kredi kartı limitini arttırırken abartmadan bir limit talebinde bulunmalısınız. Şu anki kredi kartı limitinin 1.5 katını istemek gibi limit arttırım talebi normal kabul edilebilecek bir limit arttırımıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz