Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları 3 Madde de Nelerdir ?

kredi-karti-kullanmanin-avantajlari
kredi-karti-kullanmanin-avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bilinçli olmayan tüketiciler kredi kartı kullanmaya korkarak, tedirgin bir şekilde yaklaşmaktadır. Aynı zamanda bu bilince ulaşamamış kişiler yeni kredi kartı almayı düşünenlere kredi kartını oldukça yanlış bir şekilde tanıtabilmektedir. Kredi kartını bilinçli ve amacına uygun olarak kullandığınız zaman size birçok açıdan fayda sağlayabilir. Bu anlamda ipler tamamen elinizde. Siz gerçek anlamda ihtiyaçlarınızı belirleyip sadece onlara odaklanıp kredi kartınızı kullanırsanız emin olun ki bu işten karlı çıkan siz olacaksınız. Ancak bunun yanında siz kontrolünüzü kaybedip aslında ihtiyacınız olmayan şeyleri satın almaya başlarsanız ki kredi kartı kullanıcılarının çoğunluğu bunu yapmaktadır. Bu durumda zararlı olan elbette yine siz olacaksınız. Kredi kartının doğru şekilde kullanımında size sağladığı faydalara bakarsak kredi kartı kullanmanın avantajları görebiliriz.

  • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

1. Kampanyalardan ödül kazanmak

Bankaların hemen hemen hepsi kredi kartıyla yapılan alış verişler karşılığında belli oranlarda müşterilerine parapuan, bonus gibi ödüller vermektedir. Siz zorunlu olan giderlerinizi peşin almak yerine kredi kartı kullanarak karşılarsanız bu harcamalar karşılığında ödül kazanabilir ve bu kazanılan ödülleri de sonraki ihtiyaçlarınızı için kullanabilirsiniz. Örneğin klasik mutfak alışverişlerinizi yaparken her defasında kredi kartınızı kullanırsanız bir süre sonra puanlarınız birikebilir ve bir süre sonra mutfak alış verişlerinizden bir tanesini bedavaya getirebilirsiniz. Kısa vadede zor gibi gözükse de bu yöntemle uzun vadede kar elde edersiniz. Bunun yanında sürekli uçakla seyahat eden biriyseniz her uçak bileti alışınızda kredi kartını kullanırsanız bu sayede mil kazanır ve uçuşlarınızdan birini bedavaya getirebilirsiniz. Bu örnekler elbette harcamalarınıza göre şekillendirilip çoğaltılabilir.

Göz Atabilirsiniz;

İlginizi çekebilir: Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

2. Kredi notunuzu yükseltmek

Kredi notunu yükseltmenin alternatif yollarından biri de kredi kartı kullanmaktır. Eğer günün birinde kredi kullanmaya ihtiyacınız olursa bankaların kredi başvurusunda bakacağı ilk kriter kredi notudur. Bundan dolayı kredi notunun istenen seviyede olması önem arz eder. Daha önce hiç kredi ya da kredi kartı kullanmamış olan kişiyle kredi kartı kullanan kişi arasında kredi notu bakımından farklılık bulunur.

Göz atabilirsiniz Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır

Bundan dolayı kredi kartı kullanırken ödemelerinizi de düzenli bir biçimde yaparsanız kredi notunuz yükselecektir. Bunu sağlamak için de yine gerçekten ihtiyaçlarınızı belirleyip gider gelir dengesini iyi kurmanız gerekmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Notu Düşükler İçin Kredi Veren Bankalar 2020

3. Gelir ve gideri görmek

Kredi kartı kullanan kişilere ister basılı olsun, ister maille olsun kredi kartı ekstresi gönderilir. Gönderilen bu ekstreyle ne kadar harcama yapıldığı görünür. Siz tüm harcamalarınızı kredi kartıyla gerçekleştirirseniz bu sayede tüm harcamalarınızı ekstre geldiği anda görebilirsiniz. Bundan dolayı da kredi kartı kullanmanın avantajları listesine bu maddeyide ekleyebiliriz.

Göz atın: Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 23.08.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz