Kredi Kartı ile MTV ve Trafik Cezası Borcu Ödeme

Kredi Kartı ile MTV ve Trafik Cezası Borcu
Kredi Kartı ile MTV ve Trafik Cezası Borcu

Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik cezası borçlarını ya kredi kartıyla ya da peşin olarak ödeyebilmektesiniz. Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık Vergi Dairesine gitmeden internet üzerinden de bu borçlar ödenebilmektedir. “Gelir İdaresi Başkanlığı(Gib)” ve “İnternet Vergi Dairesi” ne erişerek bilgilerinizi girip kredi kartı ile ödemeler gerçekleştirilebilmektedir. Şimdi bu sistemi kullanarak kredi kartı ile trafik cezası ve MTV borcu nasıl ödeyebileceğinize detaylıca bakacak olursak:

Göz atmanızda fayda var: Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

İnternetten Kredi Kartı ile Trafiz Cezası ve MTV Ödeme

1. Gelir İdaresi Başkanlığı Resmi Web Sitesi Üzerinden(Yeni Sürüm)

Bu borçları ödeyebilmek için evinizden çıkmanıza gerek yok! İnternete erişebilen bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzdan Gelir İdaresi Başkanlığı (Gib)’nın resmi web sitesine girin. Karşınıza ana sayfa açılacaktır. Burada online olarak yapabileceğiniz işlemler üst kısımdaki menüde “e-İşlemler” kısmında yer alacaktır. Bununla birlikte sayfanın alt kısmına doğru inerseniz “Hızlı Erişim” içerisinde de belli başlı işlemler yapılabildiğini göreceksiniz. e- İşlemlerin içerisinde yapılabilecek işlemler:

 • İnternet Vergi Dairesi
 • e-Beyanname
 • Motorlu Taşıt Vergisi
 • Kira Beyannamesi
 • Borç Sorgulama
 • 6552 Taksit Ödeme
 • 6111 Ödeme
 • e-Fatura
 • e-Defter
 • e-Tebligat
 • B-trans
 • KDV iadem nerede?
 • Cep telefonu harcı ödeme
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

biçiminde sıralanmıştır. Bu seçeneklerden “Motorlu Taşıtlar Vergisi” tıklarsanız yeni bir sekmede TC kimlik numarası, gün/ay/yıl olarak doğum tarihi, anne kızlık soyadının bazı harfleri, anne, baba, eş veya çocuğun TC kimlik numarası bilgilerini girmeniz gerekecektir. Bu bilgiler doğru bir biçimde girilip, doğrulama kodu yazılarak Giriş butonuna basılırsa sisteme giriş yapılmış olacaktır.

Göz atmanızda fayda var: Kredi Kartı ile MTV Ödemesi Taksit Yapan Bankalar

Ana sayfadaki e-İşlemler menüsünden  “Motorlu Taşıtlar Vergisi” değil de “İnternet Vergi Dairesi” kısmına tıkladığınız da yeni bir sekmede “İnternet Vergi Dairesi” açılmış olacak. Açılan sayfanın orta kısmında bu sisteme giriş için üç seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz: Şifresiz İşlemler, TC kimlik no ile giriş ve Kullanıcı Girişi. Siz bu üç seçenekten ortada bulunan TC kimlik no ile giriş kısmına tıklamalısınız. Yine yukarıda anlatılan bilgileri eksiksiz bir şekilde yazarak sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş onaylandıktan sonra “Cari Dönem Borç Sorgulama ve Ödeme” kısmına tıklanmalı ve ardından da mtv ödemesi yapılmalıdır. Ana sayfadaki “Borç Sorgulama ve Ödeme” kısmına tıklarsanız bu durumda trafik cezası borçlarını kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası Trafik Sigortası

2. İnternet Vergi Dairesi (Eski Sürüm)

Google’a internet vergi dairesi yazarak çıkan ilk siteye tıklamalı ya da tarayıcınıza intvd.gib.gov.tr yazmalısınız. Açılan sayfanın alt kısmında bulunan 3 numaralı “Motorlu Taşıtlar” kısmına tıklamalısınız. Karşınıza açılan sayfada “Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme” sekmesine tıklamalısınız. Buraya tıkladığınızda sizden istenen Plaka, TC kimlik veya vergi kimlik numarası ve son olarak tescil tarihi bilgileri girilerek sisteme giriş yapılmış olur. Bu bilgiler girildikten sonra da MTV borcu ödemesi kredi kartı ile basit bir şekilde gerçekleştirilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz