Kredi Kartı ile Hesaptan Para Çekme

kredi kartı ile hesaptan
kredi kartı ile hesaptan

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi kartının kullanım amacı taksitlendirme yöntemi ile az az ödemeler yaparak toplu ödeme yapmaktan kaçınabilmek, mesafeli olarak ödeme imkanının sağlanması ve nakit sıkıntısı çekilmesi durumunda başvurulabilir olmasıdır. Nakit ihtiyacımızda kredi kartından çektiğimiz kredi benzeri para yardımına avans diyoruz. Taksitli nakit avans ise çektiğimiz miktarı taksitler halinde ödenebildiği halidir.  Kredi kartı ile hesaptan aynı zamanda nakit avans da çekilebilir.

Yıl içinde üç defa son ödeme tarihine kadar dönem borcunun asgarisinin ödenmemesi halinde kart, borcun tamamının ödenmesine kadar nakit avans kullanımına ve limit artış değerlendirmesine kapatılır. Bu durum sene içinde üç defa tekrarlarsa kart, borç ödemesine kadar kullanıma kapanır.

Göz Atabilirsiniz;

Ancak bu konuda dikkate edilmesi gereken husus; kredi kartından ödeme yapmak ve kredi kartından nakit para çekmek kavramları birbirinden oldukça farklıdır. Dönemsel olarak faturalanıp kişilere tutarı sonradan ödeme şansı veren kredi kartlarından nakit para çekmek o kadarda avantajlı bir durum değildir aksine nakit para çekmek dezavantajlı bir durumdur.

Dikkatinizi Çekebilir: Banka Kartınız Yanınızda Olmadan Hesaptan Nasıl Para Çekilir?

Kredi Kartı İle Hesaptan Nasıl Para Çekilir?

Piyasada birçok kredi kartı markası olması sebebiyle kredi kartı markaları birbirleri ile çok sıkı bir rekabet içerisindedir. Bu sebeple şartlarını müşterilerine uyumu bir şekilde değiştirmeye başlamışlardır. Bundan birkaç yıl öncesine kıyasla kredi kartından nakit avans çekmenin faiz oranı düşürülmüş olsa da normal işlemlere kıyasla hala faiz oranı oldukça yüksektir. Kredi kartları şu an ki dönemde her zamankinden daha fazla kullanılmaya başladı. Kredi kartları, sanal kartlar, banka kartları, bunların hepsi nakit parayı tek bir kartın içinde tutmayı, nakit parayı devir daime yönelik oluşmuştur. Kredi kartları insanlara takviye bir cüzdan oluşumu sunmaktadır. İnsanlar bu kartlardan alışverişlerini yapıp. ihtiyaçlarını gidererek, zamanı gelince faturalarını ödemek için kullanabiliyorlar. Kredi kartlarının en önemli özelliği ise nakit çekim sağlamasıdır.

Kredi Kartı İle Hesaptan Nakit Avans Çekimi

Kredi kartından nakit avans çekilmesi durumunda dönem borcu geldiğinde minimum olarak çekilen tutarın %50’sinin ödenmesi gerekmektedir.

3 fatura dönemi boyunca kişiler nakit avanstan çektikleri tutarın yarısını ödemezler ise kullandıkları kredi kartının nakit avans çekme özelliği devre dışı kalmaktadır.

3 dönem üst üste çekilen nakit avans tutarının %50’sinin altında bir ödeme yapılması durumunda bu hizmet devre dışı kalmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz