Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Kredi kartı ile fatura ödeme
Kredi kartı ile fatura ödeme

Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu, sabit telefon vb. faturaların her ay belli günlerde kullanılan miktar kadar ödemesi yapılmalıdır. Fatura ödemeleri 2 ayı geçtikten sonra tarafınıza öncelikle uyarı gelir, ardından da kullanılan doğalgaz, elektrik vb. hizmet yetkililer tarafından kesilir. Bunun gibi bir senaryoyla karşılaşmamak için fatura ödemelerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Cebinizde nakit olmasa bile kredi kartı sayesinde fatura borçlarını ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile fatura ödemeyi düşünüyorsanız birden çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini seçerek ve yazının devamında anlatılacakları okuyarak kredi kartı ile nasıl fatura ödendiğini öğrenebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Banka Müşterisi Olmadan Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İle Fatura Nasıl Ödenir?

1. İnternet bankacılığı aracılığıyla:

İnternet bankacılığı(şubesi) birçok bankacılık işlemini kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir ortamdır. Siz de henüz internet bankacılığını kullanmaya başlamadıysanız bu durumda banka şubesine giderek internet bankacılığını aktif etmekle ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kimi bankalar için şubeye gitmenize gerek kalmadan çağrı merkezi vasıtasıyla internet bankacılığını aktif hale getirebilirsiniz. İnternet bankacılığı aktif edildikten sonra bankanın resmi web sitesinden ulaşabileceğiniz internet şubesi kısmına şifreniz ile giriş yapmalısınız. Girişin yapılmasının ardından çoğu bankada olan cep telefonunuza gelen şifreyi de girmelisiniz. Bu iki bilgiyi de doğru şekilde girdikten sonra artık internet bankacılığına tamamen giriş yapmış olacaksınız. Çoğu bankanın internet şubesinde yapılacak işlemler solda sıralanmıştır. Bu menüden “Ödemeler” ve ardından “Fatura Ödemeleri” seçilerek ilgili fatura seçimi ile birlikte ödeme işlemi kredi kartı ile gerçekleştirilebilir. Tüm faturaları bu şekilde ödeyemeyeceğinizi bilmelisiniz. Çünkü tüm bankalar elektrik, su, doğalgaz vb. dağıtımı yapan şirketlerle anlaşmalı olmayabilir.

2. Otomatik ödeme talimatı vererek:

Fatura ödeme işleminin belki de en kolay yolu otomatik ödeme talimatı vermektir. Vereceğiniz talimatlarla hem ekstra kampanyalardan yararlanma şansı elde edersiniz hem de faturaların gecikmeli ödenmesinin önüne geçmiş olursunuz. Bankaların hemen hemen hepsi belli adette otomatik ödeme talimatı verilirse çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Otomatik ödeme talimatı vererek paranızın vadesiz hesaptan ya da kredi kartından çekilmesini sağlayabilirsiniz.

3. Hizmet aldığınız kurumun web sitesi aracılığıyla:

Türksat, ttnet, avea, vodafone gibi kuruluşların resmi web siteleri üzerinden fatura ödemeleri yapılabilmektedir. Bu sitelere girildikten sonra ilgili form doldurularak ödeme gerçekleştirilebilir. Genellikle sisteme üye olmanız istenecektir. Bilgilerinizi girerek sisteme üye olduktan sonra hesabım bölümünden anında faturanızı ödeyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İnternet Faturası Nasıl Ödenir? 4 Ödeme Yöntemi!

4. Fatura ödeme merkezleri aracılığıyla:

Bulunduğunuz şehrin, ilçenin muhtelif yerlerinde fatura ödeme merkezleri yer almaktadır. bu merkezlerden herhangi birine giderek belirli bir komisyon ödemesiyle sıra beklemeksizin anında kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabilmektedir. Fatura ödeme merkezleri arasında ücret farkı olabilmektedir. Kimi 1TL, kimi 2-3TL karşılığında bu hizmeti vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz