Kredi Kartı Borcu Banka Hesabındaki Parayı Çekebilir mi?

kredi kartı borcu

Kredi kartları, eğer borçları düzenli ödendiği takdir de problem yaşatmayacak muhteşem bir ihtiyaç gidericidir. Ülkemizin malum ekonomik sıkıntılarında ötürü geçim derdine düşen vatandaş, bazı durumlarda bu kredi kartı ödemelerini aksatmaktadır. Ödemeyi geciktiren insanların akıllarında ‘’kredi kartı borcu banka hesabındaki parayı çekebilir mi?’’ sorusu yatmaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda bu sorunun cevabına değineceğiz.

  • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

​Kredi kartınızın borcunu ödemekte güçlük çekiyorsanız bu soruyu mutlaka kendi kendinize de olsa sormuşsunuzdur. Karta olan borcunuzu geçte olsa ödüyorsanız, kesinlikle kart borcu için hesabınızdan para çıkmayacaktır. Ayrıca banka hesabınız ile kullandığınız kredi kartının farklı bankalar olması durumunda hesabınızdan kesinlikle para çekme işlemi tamamlanamaz. Kredi kartı ile kullandığınız maaş, hesap kartı gibi bankalar aynı ise para çekim işlemi uygulanabilir.

Göz Atabilirsiniz;

Kredi Kartı Borcu Banka Hesabındaki Bulunan Parayı Otomatik Olarak Çekebilir Mi?

Kredi kartınıza olan borcunuzun 1000 Türk Lirası civarında olduğunu varsayalım. Buna göre asgari ödeme tutarı da 200 ila 250 Türk Lirası civarında olacaktır. Son ödeme tarihi geçtikten kısa bir süre sonra asgari borcu öderseniz, banka hiçbir şekilde hesaptan para çekmeyecektir. Tabii bu süre bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar 5 gün, bazı bankalar 10 gün gibi toleranslar gösterebilmektedirler. Genelde ülkemizde hizmet veren tüm bankalar, asgari borç 1 ay gecikse bile hesaptan kesinti uygulamamaktadır. Ancak kredi kartı borcunuza ekstra faiz işlemleri uygulanmaktadır. Borç 2 ay ve üzeri bir süredir ödemiyorsa, banka vadesiz hesabınızdan kredi kartına para çekme işlemi uygulayabilmektedir. Bu çekilecek tutar yaklaşık olarak asgari borcun 2 katı civarındadır. İki ay ve üzeri borç gecikmesi durumunda, asgari ödeme tutarı da en az 2 kat artmış olacaktır.

Güncelleme: 23.10.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz