Kredi Kartı Borcu ATM’den Nasıl Ödenir?

Kredi Kartı Borcu ATM'den Nasıl Ödenir?
Kredi Kartı Borcu ATM'den Nasıl Ödenir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi kartı kullanımınız boyunca, her ay belirlenen tarihlerde borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartı kullanıcılarının yakından bileceği gibi, her ay hesap kesim tarihi gerçekleşmektedir. Bu tarihte, dönem içerisinde yapmış olduğunuz tüm harcamalar, taksitli alışveriş tutarları ya da nakit avans limitlerini göz önünde bulundurulacak ve sizlere bir ödeme bilançosu çıkarılacaktır. Bu ödeme bilançosunda ise, bazı ifadeler yer almakta ve ne yazık ki tam anlamı ile bilinmemektedir. Bu ifadelerden ilgi dönem borcudur. Burada yazılı olan ibare, toplam borcunuzu değil, bir önceki hesap kesim tarihinden şimdikine kadar geçen sürede, yaptığınız tüm kredi kartı harcamalarını ifade etmektedir. Toplam borç ile karıştırılmamasının temel nedeni ise, taksitli yaptığınız harcamalardır. Burada, taksitli harcamalarınızın tamamı değil, bu hesap kesim tarihine denk gelen taksit tutarı belirtilmiştir. Bundan dolayı, bu durumu kesinlikle ayırt etmelisiniz. Eğer kredi kartı borcu atm’den ödemek için yapacağınız işlem son derece basittir. Banka ATM ‘sine kredi kartınızı taktıktan sonra, şifre bilgilerini girin ve ardından açılan menüde de kredi kartı limit ve bakiye kısmına giriş yapmalısınız. Bu kategoride, kredi kartınızın toplam limiti, geriye kalan kullanılabilir limitiniz, hesap kesim tarihi içerisindeyseniz de ödenmesi gereken asgari tutar veya dönem borcunuzu görebilirsiniz. Bu borçları, son ödeme tarihinden önce öderseniz, herhangi bir problem ile karşılaşmamış olursunuz.

İş Bankası ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

İş Bankası’na bağlı bir kredi kartı kullanıcısı  ve kredi kartı borcunuzu ATM’den ödemek istiyorsanız, şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Kartınızı yerleştirin ve şifresini tuşlayın.
  • Açılan menüden Kredi Kartı Borç Bilgisi menüsüne gelin.
  • Burada hesap kesim tarihi ile güncellenen veriler karşınıza çıkacaktır. Dönem borcunu veya asgari ödeme tutarını öde butonlarını kullanabileceğiniz gibi, asgari ödeme tutarından fazla ya da dönem borcundan daha az farklı bir miktar da ödeme yapabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Yapı Kredi Bankası ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Yapı Kredi ATM noktalarında kredi kartı borcunuzu ödemek için şu adımları takip etmelisiniz.

  • Kartınızı yerleştirip şifresini tuşladıktan sonra, Kredi Kartı Borç ve Bakiye kategorisine giriş yapın.
  • Bu seçimin ardından sizlere tüm borç bilgileriniz gösterilecektir. Seçiminizi yaptıktan sonra ödemenizi yapabilirsiniz.

Neredeyse birçok bankanın, ATM ‘den yapılacak ödemelerde hazırladığı sistem bu şekilde işlemektedir. Bundan dolayı, ATM noktalarında zorlanmadan çok kısa bir sürede ödemelerinizi gerçekleştirebilir, küsüratlı ödemelerinizde de para üstünüzü alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz