Kredi Kartı Borcu Adli Sicil Kaydı Nedir?

Kredi Kartı Borcu Adli Sicil Kaydı
Kredi Kartı Borcu Adli Sicil Kaydı

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi kartı borcu adli sicil kaydı dendiğinde, akla yasal bir işlem gelebilir. Çünkü sicil kaydı yasal olarak alınan bir kanuni belgedir. Fakat kredi kartı borcu sicil kaydı bankaların kendi içlerinde oluşturduğu bir belgedir. Yani bankalara olan kredi borcunuzu ödemediğinizde ve hakkınızda yasal işlem başlatıldığında kredi sicil kaydınız bozulur. Bozulan sicilinizden sonra adınız kara listeye düşer. Bu da sizin borcunuzu ödeyip adınızı kara listeden çıkaramadığınız takdirde hiçbir bankadan kredi alamayacağınız anlamına gelmektedir.

Kredi Kartı Borcu Adli Sicil Kaydı Düzeltmek için Neler Yapılmalıdır?

Öncelikle bulunan kredi kartı borcunuz varsa bu borçlarınızı ödemeniz gerekir. Borçlarınızı toplu olarak bir anda ödemeniz sizin için çok iyi olacaktır. Fakat toplu ödeme yapamıyorsanız, borcunuz olan bankayla görüşerek borcunuzu yapılandırmaya gitmelisiniz. Bu sayede borcunuzu zorlanmadan ve daha uzun vadede kolaylıkla kapatırsınız. Bankalarda artık borcu bulunan kişilere karşı daha Fazla kolaylık sunmaktadır.

Göz Atabilirsiniz;

Kredi borcunuzu direk veya yapılandırmaya giderek ödedikten sonra banka sizin hakkınızdaki bilgileri KKB (Kredi Kayıt Bürosu) ’ye bildirecektir. KKB  (Kredi Kayıt Bürosu) ise belirtilen durumunuzu değerlendirmeye alacaktır. Değerlendirme sonrasında sicil kaydınız düzenlenerek temize çıkarılacaktır. Temize çıkan sicil kaydınızdan sonra her hangi bir bankadan istediğiniz gibi kredi kartı alabilirsiniz.

Kredi  Sicilinin Bozulmaması İçin

Kredi siciliniz bozulmadan önce mevcut borçlarınızdan kurtularak sicilinizi temiz tutabilirsiniz. Bunun için bankaların sunduğu borç yapılandırma, kredi borcu transferi ya da diğer adıyla refinansman hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz