Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

kredi kartı başvurusu
kredi kartı başvurusu

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kredi kartı başvurusu bankalardan mı yoksa internetten mi kolay yapılıyor? Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Kredi kartı kullanımı yurdumuzda iyice artmaya başlamıştır. Bu kadar talep olunca bankalarda kendilerine kampanyalar yapmaya başlamışlardır. Kredi kartı alacak olan müşteriler kart başvurusu yaptıklarında banka politikalarına uygunlarsa başvurusu onaylanacaktır. Türkiye’deki tüm bankaların kredi kartı verdiklerini söyleyebiliriz. Kredi kartı başvurusu yapacaksanız ilk önce size uygun olan kredi kartı hangisi onu bulmalı ve o bankaya başvuru yapmalısınız. Hepsine birden başvuru yaparsanız tüm başvurular olumsuz olur ve kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir. Şimdi sizlere kart alacağınız bankalar ve bu bankaların kart özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Kart Başvurusu İçin Şartlar Nedir?

Bir bankadan kredi ve kredi ürünlerinden olan kredi kartı kullanmak için bazı şartlara uyuyor olmanızdır. Kredi kartı alacaklar kredi alacaklar kadar olmasa da yine de bir eski banka çalışması olması gerekiyor. Başvuru yapacak olan müşterinin 18 yaşından büyük olması ve kredi notunun en az 900-1000-1100 ve üzerinde olması gerekiyor.

Bir bankadan daha önce icralık olduysanız kara liste müşterisi olacaksınız. Bu durumda bankadan sadece hesap açabilir, kredi ürünleri kullanamazsınız. Şartlara uygunsanız kredi kartı başvurunuzu banka şubelerinden, internet üzerinden, mobil bankacılıktan ve mesaj atarak istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ayrıca bazı bankaların kart başvurusu müşteri hizmetlerini arayarak da yapılabilmektedir. Şimdi sizlere kredi kartı alabileceğiniz bankalar hakkında bilgiler verelim.

Göz Atabilirsiniz;

Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapacağınız Bankalar Listesi

Bir başvuru yaptığımız zaman o başvurunun hemen onay almasını isteriz. Artık sistem buna müsaade etmektedir. Daha önceleri bir kart başvurusu yaptığımızda 15 gün süreyle bekler ve sonucunu öğrenemezdiniz. Artık online olarak başvuru yapabildiğiniz gibi 5 dakika içinde kartınızın çıkıp çıkmadığını da görebiliyorsunuz.

Kolay kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıdaki bankalardan anında işlem yapabilirsiniz. İnternet üzerinden resmi sitelerinden başvuru yapmak sizin için daha hızlı ve ücretsiz olacaktır. Çünkü SMS ile başvuru yaptığınızda ücret kesilecektir.

İşte başvuru yapacağınız bankalar şunlardır.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Akbank hazır limit onayı veren bir bankadır. Bu bankadan kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilir ve hemen ne kadar limitle onaylandığını bile görebilirsiniz. www.akbank.com adresinden veya Akbank Direkt uygulaması kullanıyorsanız o uygulamadan hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartınız onaylanırsa bu bankanın axess özellikli kartını kullanacaksınız. Bu kart tüm üye iş yerlerinde sizlere indirimli ve taksitli alışveriş imkanı sunacaktır. Bu kredi kartını ayrıca gelir belgesi olmayan ev hanımları da başvuruda bulunabilirler.

Garanti Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Garanti bankası ismini Garanti BBVA olarak değiştirdikten sonra dijital bankacılığa daha çok önem vermiştir. Eğer banka şartlarına uygunsanız ve yüksek limitli kart başvurusu yapmak istiyorsanız bu bankanın verdiği BONUS özellikli kredi kartını alabilirsiniz. Başvuru için www.bonus.com.tr adresinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu başvuru formunda yazdığınız cep telefonuna mesaj olarak gelecektir. Eğer onay alırsanız sizi genel müdürlükten arayacaklardır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde en çok kullanılan kredi kartlarından birisi de World özellikli bu bankanın kredi kartıdır. World özelliği birçok iş yerinde olduğu için müşteriler bu kredi kartını tercih etmektedirler. Sizlerde eğer kredi kartı alacaksanız www.yapikredi.com.tr adresinden bu kredi kartına başvurunuzu bırakabilirsiniz. Bu kredi kartı düşük kredi notu olanlara da verilmektedir. Sadece bankanın şartı düzenli bir gelirinizin olmasıdır. Kredi notunuza göre de limit belirlenmektedir.

Denizbank Bonus Kredi Kartı

Bir başka BONUS özellikli kredi kartı olan Denizbank Bonus kart başvurusu yaparak alışverişlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle takım taraftarıysanız ve bu takımınıza yaptığınız alışverişlerde destek olmak istiyorsanız Deniz Bonus kredi kartı alabilirsiniz. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi 4 büyük kartları haricinde yurt içi ve yurt dışı takımların amblemleri ile de kartınızı kullanabilirsiniz. www.denizbank.com adresinden yapacağınız bu kredi kartı başvurusu anında sonucu size bildirilecektir.

QNB Finansbank Card Finans Kredi Kartı Başvurusu

Son olarak kolay kredi kartı alabileceğiniz card finans özellikli kredi kartı olan Finansbank kartını öneriyoruz. Bu kredi kartı da ülkemizde en çok kullanılan ve kolay başvuru yapılan kartlardan birisidir. www.cardfinans.com sitesine girerek hemen başvuru formunu doldurup kredi kartınızı alabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerinden başvuru yaparsanız da onay almanız durumunda hemen kartınız basılıp size verilecektir. Bu şekilde hemen kullanıma açabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Yukarıda verdiğimiz bankalardan kredi kartı almanız durumunda bu kartları ödeyeceğiniz belirli günler olacaktır. Hesap ekstre tarihini sizler belirleyeceksiniz. Bu belirleme sonucunda kredi kartınızı eğer ödemezseniz kredi sicilinize ve kredi skorunuza direk etki edeceğini söylemek istiyorum. Kredi kartı borcunu 1 dönem, 2 dönem ve en fazla 3 dönem ödeme yapamazsınız. 90 gün sonunda ödemediğiniz kredi kartı borcunu bankalar idari birime gönderir ve icra işlemleri başlar. Bu durumda avukatlık olursunuz. Kredi kartı borcu yüzünden icraya düşerseniz de kırmızı kalemli müşteri olup artık uzun yıllar bankalarda çalışmanız yasaklanır.

OKU: Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bu durumda yapmanız gereken eğer ödeyemeyecek gibiyseniz banka kredi kartını yapılandırma yapmalısınız. Bankalar yapılandırma kredileri vermektedir. Bu kredilerde en uygun faizle işlem yapmak için kamu bankalarının verdiği birleştiren kredileri alabilirsiniz. Ayrıca kartınızın bağlı olduğu banka şubesine giderek de kart yapılandırması yaptırabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırmaları bankalara göre değişiklik gösterecektir. Bazı bankalar 24 ay vadeli olarak kart borcunuzu bölerken, bazı bankalar 60 ay vadeye kadar bu borcu size bölerek yardımcı olmaktadırlar. Bunun için banka şubelerine giderek teklif alabilirsiniz. İnternet ve SMS ile kredi kartı yapılandırması yapamazsınız.

GÖZ AT: Kredi Kartı Yapılandırma Şartları Nedir?

Güncelleme: 02.12.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz