Kredi Kartı Başvurusu

Bankalardan en fazla faydalandığımız hizmet, şüphesiz ki kredi kartlarıdır. Yeri geldiğinde satın almak istediğimiz bir ürün için nakit yetiştiremediğimizde, yeri geldiğinde yüksek bedelli bir ürünü taksitli bir şekilde elde edebilmek için ve yeri geldiğinde de nakit ihtiyacımıza son vermek için kredi kartı başvurusu yapmakta ve kullanmaktayız. Fakat, milyonlarca kişinin kredi kartı kullanıyor hatta kişilerin birden çok kredi kartı kullanması sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Bunun için istenen belgeler ve taşımanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Genel itibari ile baktığımızda, kredi kartı başvurusu için gereken belgeler ve özellikler şunlardır.

  • 18 yaşından büyük yani reşit olmalısınız.
  • En az üç ay boyunca bir işte çalışmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca, bu işyerinden ne kadar maaş aldığınızı gösteren, maaş bordrosunu da yanınızda bulundurmalısınız.
  • Kredi kartı başvurularının olumsuz sonuçlandığı ve nedeninin de bu madde olduğunu söyleyebileceğimiz şart ise kredi notunuzdur. Eğer, geçmiş dönemde önemsemediğiniz için ödemediğiniz bir borcunuz olmuşsa, kredi notunuzun düşmüş ve kredi kartınız da bundan dolayı olumsuz sonuçlanabilecektir.
BUNA BAKTINIZ MI?  Denizbank Cebimde (3280 SMS) Kredi Başvurusu Yapmak

Burada bahsettiğimiz maddeler, ülkemizdeki tüm bankaların aradığı temel kriterleri ifade etmektedir. Tabi ki bazı durumlarda istisnalar da olmuyor değildir. Çünkü, etrafımıza baktığımızda birçok üniversite öğrencisinin kredi kartı kullandığını görebiliriz. Düzenli bir geliri olmayan kişilerin nasıl kredi kartı başvurusu yaptığı ya da bu kredi kartı başvurularının nasıl onaylandığı, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Burada bilinmesi gerekir ki, bankalar üniversite öğrencileri için çok  uygun koşullarda kredi kartı vermektedir. Hatta, bu ayrıcalıklar öyle bir hale gelmiştir ki, hiçbir banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, internet üzerinden yapılacak bir başvuru ile kredi kartı alınabilmektedir. Fakat, bankaların burada aradığı temel kriter, öğrencilerin kredi notlarının düşük olmamasıdır. Bu şart tamamlanıyorsa, genelde 500 Liralık kredi kartları onaylanacaktır. 3 ay düzenli ödemenin ardından bu limit talepleri üzerine 750 Türk Lirası’na çıkarılacaktır. Bunun üzerindeki arttırım taleplerinde ise, kefil istenmektedir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Finansbank Meyve/Bağ kredisi

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm bankalar için kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağı detaylı olarak anlatılmıştır:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir