Kredi Çekip Altın Almak Mantıklı mı?

altın

Yıllardır ekonomi bültenlerinde altın ve döviz piyasalarına ilişkin haberleri, birer yatırımcı olmasak bile takip etmekteyiz. Çünkü, hepimizin belirli bir yatırım potansiyeli bulunmaktadır. Uygun bir zaman bulunduğu zaman faaliyete geçireceğimiz bu yönümüz için, bu bültenler oldukça önemlidir. 2016 yılının sonlarını oldukça meşgul eden ve 2017 yılında da çok büyük önem arz eden bir durum, altında meydana gelen artışlardır. Çünkü, döviz piyasalarındaki artışlar ile birlikte alınan kararlar, altın piyasasında da ciddi bir artışın olmasına neden olmuştur. Bu durum da, geçmiş dönemde altın almış ve elinde hala bozdurulmayı bekleyen altını olanları mutlu etmiştir. Ama, bir yandan da yeni yatırımcıları değerlendirmek gerekecektir. Sürekli olarak artan altına yönelik, alım yapmalarının doğru olup olmadığını merak edenlere, bazı tavsiyelerimiz olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Altın Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Yeni altın almak isteyenlerin büyük bir çoğunluğu, yüksek oranda altın almak istemekte ve bunun için de banka kredisine başvuruda bulunmak için hazırlık yapmaktadırlar. Öncelikle, şuanki veriler ele alınarak bir yorum yapmamız gerekirse, kredi çekip altın almak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Çünkü, şuan oldukça yüksek değerlere ulaşmış olan altın, zor kontrol edilmektedir. İlerleyen günlerde kapatılacak olan altın madenlerinin olası sonuçlarını da düşündüğümüz zaman, altın fiyatlarının tavan fiyatına çıkacağına söyleyebiliriz. Bundan dolayı, varsa elinizdeki birikimleri yoksa da banka kredisi çekerek altın alımı yapabilirsiniz.

Son olarak eklememiz gereken durum ise, yatırımcıların nitelikleridir. Çünkü, altın fiyatları devletin alacağı bazı kararlar ile düşürülebilir ya da yükseltilebilir. Ama, geçmişe baktığımız zaman, altının sürekli olarak yatırımcısına kazanım sağladığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı, uzun süreli bir yatırım hedefleyen ve risk almayı seven kişilerin bu yatırıma yönelmesi doğru olacaktır. Aksi taktirde, ani düşüşlerde altınlar bozdurulacak ve ilk yatırım deneyiminiz başarısız bir şekilde sonuçlanacaktır.

Kredi Çekerek Neye Yatırım Yapılabilir?

Kredi çekmek günümüz şartlarında hemen herkesin en azından bir kere başvurduğu nakit elde etme yöntemleri arasında bulunmaktadır. Kredi çekme nedenleri de bu bağlamda bireylere göre değişim göstermektedir. Son zamanlarda ihtiyaçlar kadar yatırım yapmak için kredi çekimlerine başvuran kişilerin olduğu da görülmeye başlanmıştır. Öncelikle kredi çekerek belli yerlere yatırım yapmak oldukça mantıklıdır. Aksi hallerde yatırımların gerçekleştirilmesi için nakit birikimi yapmak olukça uzun zamanlara mal olmaktadır.

Ülkemizde kredi çekerek yatırım yapmak denince akıllara ilk olarak gayrimenkuller gelmektedir. Bankaların hepsinde farklı imkânlardan konut kredileri verilmektedir. Kredi alımları için satın alınan evlerde oturmak gibi bir şart koşulmamaktadır. Böylelikle bireyler bir ev sayın alarak yatırım yapabilmektedir. Aynı olanaklar bankalardaki taşıt kredileri ile taşıt alarak da gerçekleşebilmektedir. Taşıtlar en az evler kadar yatırım olarak kenarda bekletilebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Altın Alıp Satarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Yatırımlarını büyük tutmak isteyen bireyler ise bankaların bireysel müşteri temsilciler ile konuşmalıdır. Çünkü yeni bir iş kurmak ya da var olan bir iş koluna ortak olabilmek için alınması mümkün krediler de bulunmamaktadır. Bahsedilen kredilerin miktarları bir hayli yüksektir. Fakat tercih edilen iş koluna göre elde edilecek gelirler sayesinde krediler kısa süre içerisinde ödenmektedir. Böylelikle kredi çekimleri sonrasında yatırım yapan katılımcılar aradan çok zaman geçmeden kar oranlarını artırmaktadır. Üstelik kredi borçları bittiğinde yatırımlar için farklı krediler de çekilebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz