Kredi Almak için Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Kredi çekerken maaş yazısı örneği gerekir. Bu nedenle kredi maaş yazısının örneği nasıl yazılır ve kredi maaş yazısı hakkında detaylı bilgiler paylaştık..

Bankadan kredi almak için maaş bordrosu yanı sıra maaş yazısı istenebilmekte. Bu durumda çalışılan firma yetkilileri tarafından maaş yazısını almak gerekiyor. Eğer maaş yazısının nasıl yazılacağını bilmiyorsanız bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok. Burada kredi maaş almak için maaş yazısı örneği detaylı olarak verilecektir. Sizin yapmanız gerekense bu örneği kendinize uygun hale getirmektir.

Herhangi bir bankaya kredi çekmek için gittiğiniz zaman başvurusu sırasında sizden istenecek belgelerden biri de maaş bordrosudur. Bunun temin edilemediği durumlarda ise tarafınızdan maaş yazısı talep edilecektir. Maaş yazısını dilerseniz elle yazabilir, dilerseniz bilgisayar ortamında yazıp çıktısını alabilirsiniz.

Kredi almak için maaş yazısında işveren tarafından doldurulması gerekenler:

  1. 11 haneli kimlik numarası
  2. SSK sicil numarası
  3. İsim ve Soy isim
  4. Anne adı
  5. Baba adı
  6. Doğum yeri ve doğum tarihi
  7. Nüfusa kayıtlı olunan il/ilçe
  8. SGK iş yeri numarası

maaş yazısı

Bir örnek üzerinden kredi almak için maaş yazısının örneğini detaylı olarak incelersek:

Şirketimizde “15. 06. 2017(çalışmaya başlanılan tarih)” tarihinden bu yana çalışmakta olan “12345678912(Sizin TC kimlik numaranız)” TC kimlik numaralı, “1234567 (Sigorta sicil numarası)” sigorta sicil numarasında kayıtlı “Hasan Hüseyin Korkmazgil(İsminiz)” halen aktif olarak şirketimizde çalışmaktadır.

İlgili kişiye şirkette çalışması karşılığında “2500TL (aldığınız net maaş)” net ücret ödemesi yapılmaktadır. İlgili kişinin almış olduğu maaş üzerinden herhangi bir icra, taksit ve benzeri kesintiler bulunmamaktadır.

İş bu maaş yazısı ilgili şahsın isteği üzerine düzenlenmiştir.

Saygılarımızla…

İşveren İmza
Kaşe
Tarih

 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

Siz de bu örnek üzerinden koyu renkli yerleri değiştirerek maaş yazısını hazırlayabilir ya da bu linke tıklayarak word formatında maaş yazısının örneğini indirebilirsiniz.

İşverenlere uyarı;

Bankalar SGK’ya bildirimde bulunabileceği gibi, çalışanlarınıza aldıklarından yüksek maaş bordrosu göstererek risk altına girmeniz olası bir durumdur. Eğer verilen yüksek maaş bordrosunda ki rakam resmiyete dökülmez ise büyük sorun yaşanacaktır.

Güncelleme: 15.06.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz