Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?
Kredi Alamıyorum Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

blank
blank

Neden kredi alamıyorum? Bankalara olan borçlarda az süreli gecikmeler yaşandığı zaman, birçok banka müşterisi karşılarına bir sorun çıkmayacağını düşünmektedirler. Fakat, ödemelerinizi gününde yaptığınızda kredi notunuz bu durumdan ne kadar etkileniyorsa, eksik ya da gecikmeli ödemelerinizde de aynı şekilde olumsuz bir etkilenme söz konusu olacaktır. Eğer, bunun gibi bir düşünceye sahip olmanızdan dolayı şuan bankalardan hiçbir şekilde kredi alamıyorsanız ve borçlarınızı nasıl ödeyeceğinizi adeta kara kara düşünüyorsanız, birkaç yol ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Öncelikle,çözümlerin tamamı için belirli bir emek harcamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü, yakınlarınızdan nakit tutarlar alarak borçlarınızı ödeyemiyorsanız, yalnızca bankalara başvurabilirsiniz. Bu durumda da kredi notunuz, kredi siciliniz ve gelir durumunuz dikkate alınmaktadır. Bu koşulları dikkate alarak, kredi alamadığınız halde borçlarınızı kapatabilecek iki yolu şu şekilde sıralayabiliriz.

Borç Yapılandırma

Bankalar, ister kredi kartı isterse de kredi borcu olsun, kullanılan tüm kredili ürünlerde yapılandırma yoluna gidebilmektedir. Bu, toplam borcunuzun ödenmesini sağlamak için, borcun belirli vadelere bölünmesi ile tanımlanabilmektedir. Tabi ki, bu işlemden faydalanabilmeniz için, belirli faiz oranları ödemeyi kabul ediyor olmanız gerekecektir. Bu da, borcunuzun tutarının bir miktar artacağına işaret eder. Eğer tüm borçlarınız tek bir bankaya ise, bu yola başvurabilirsiniz. Fakat, birkaç farklı bankadan aldığınız kredi ya da kredi kartı varsa ve borçlarını ödemekte zorlanıyorsanız, bu durumda anlatacağımız diğer yola başvurmanız gerekmektedir.

Borç yapılandırması yaptınız ve tekrar kredi alabileceğinizi mi merak ediyorsunuz! Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sonrası Kart Alabilir Miyim? yazımızı okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi, bankalara olan dağınık borçlarınızın tek bir banka üzerinden toplanmasını sağlayan, tüm borçlarınızın kredi başvurunuzun onaylanması halinde de ödenmesi ile sonuçlanan bir hizmettir. Bu hizmetten, kredi notu düşük olan ya da kredi alamayan kişiler çok zor yararlanabilmektedirler. Fakat, üzerinize kayıtlı olan bir mülk varsa ve bunu bankalara teminat gösterebilirseniz, QNB Finansbank, Garanti Bankası ya da Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi çekebilme şansınız bulunmaktadır. Fakat, bu diğer krediler gibi bir hizmet değildir. Sizlere onaylanan kredi tutarınız teslim edilmez ve kredi onaylandıktan sonra bankalara olan borçlarınız ödenir. Sizler ise, ödenen tüm borçlarınızın ardından tek bir bankaya borçlu kalırsınız. Ödeme kolaylığı isteyen kişiler de burada uzun vade sürelerinden faydalanabilirler.

Acil para lazım ve hiç bir bilgi sahibi değilseniz, bankaların kredi vermesi için gereken şartları, kredi oranlarını öğrenmek için; Hemen Kredi Veren Bankalar 2020 Faiz Oranları ve Şartları yazımızı okuyabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz