KOSGEB’e Nasıl Kayıt Olunur?

KOSGEB Kayıt İçin Gerekenler
KOSGEB Kayıt Şartları

KOSGEB kayıt işlemleri, işletmeleri için destek almak isteyen girişimcilerin yapması gereken işlemlerdir. Küçük ve orta işletmelere sahipseniz, yeni bir projeniz varsa ya da bir yenilik peşindeyseniz KOSGEB’e nasıl kayıt olunacağı konusu sizi ilgilendirmektedir. Vereceğimiz kayıt aşamalarını tamamladıktan sonra siz de KOSGEB veri tabanına kayıtlı olursunuz ve kredi ya da hibe başvurularından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca KOSGEB 50 Bin TL Kredi Başvurusu Ve Şartları detaylarına buradan bakabilirsiniz.

KOSGEB’e Nasıl Kayıt Olabilir?

KOSGEB kayıt aşamaları anlatmaya başlamadan önce kimlerin KOSGEB’e kayıt olabileceğinden kısaca bahsedelim.

 • KOSGEB’e kayıt olabilmek için mutlaka 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
 • Bu kurumdan yalnızca Türk Vatandaşları hizmet alabilmektedir. Çift vatandaşlık sahibi Türk vatandaşlar kayıt işlemi yapamazlar.
 • Bu kurumdan destek alabilmek için bir projeniz ya da hali hazırda ilertebileceğiniz bir girişiminiz olması gerekmektedir.

KOSGEB’e Nasıl Üye Olunur?

KOSGEB üyelik işlemleri direkt olarak resmi internet sitesinden yapılmaktadır. KOSGEB’e kayıt olanın ilk aşaması web sitesinden üye olmaktır. Bu site  www.kosgeb.gov.tr adresidir. Siteye gittiğinizde karşınıza Kobi Giriş bölümü çıkacaktır. Buraya tıkladığınız zaman İşlemler bölümünü görürsünüz. İşlemler bölümünde de ‘Kosgeb’e İlk Başvuru’ sekmesi bulunmaktadır. Üyelik işlemlerini buradan yapmaya başlayacaksınız. Burada sizden kayıt olmanız için gereken bilgiler istenecektir. Bu bilgilerin hepsini eksiksiz ve tamamen doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten ve sistem kabul ettikten sonra ise hesabınızı oluşturma aşamasına geçersiniz. Burada bir adet kullanıcı adı ve şifresi oluşturursunuz. Akılda kalıcı bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız tavsiye edilir.

Sitemizden KOSGEB’den Kimler Yararlanabilir? yazısını okuyabilirsiniz.

KOSGEB’e Kayıt Olurken Hangi Bilgileriniz İstenir?

KOSGEB kayıt bilgileri, ilk başvuru ekranında sizlerden istenecek olan bilgilerdir. Burada vereceğiniz tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız ve kayıt tamamlanmadan son kez kontrol etmeniz tavsiye edilir. KOSGEB’e nasıl kayıt olacağınız ile ilgili başlıca istenen bilgiler şunlardır:

 • İşletmenizin Resmi Adı (tam haliyle yazılmalıdır.)
 • Kayıtlı Vergi Dairesi Adı ve İli
 • Vergi Numarası
 • Yetkili Kişinin Tam Adı
 • SSK İş Yeri Sicil Numarası
 • Ticaret Sicil Numarası
 • Kuruluş Yılı
 • Bağlı Bulunduğu Ticaret ya da Sanayi Odası
 • Vergi Levhasında Yazılı Olan Faaliyet Adı ve Kodu
 • Şirketin Tam Adresi ve Posta Kodu
 • Cep Telefonu Numarası ve İşletmenin Telefon Numarası
 • Fax Numarası
 • Varsa İnternet Sitesi
 • E Posta Adresi

Ayrıca KOSGEB’le alakalı daha fazla bilgi için aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

KOBİ Beyannamesi Nedir ve Nasıl Doldurulur?

KOSGEB’e kayıt olma işleminizin tamamladıktan sonraki adım KOBİ Beyannamesi adımıdır. İşletmenizin Kobi desteklerinden yararlanabilmesi için bu beyanname şarttır. Beyanname KOSGEB’in internet sitesinde bulunur ve doldurma işlemini hızlıca yapabilirsiniz. KOBİ Beyannamesini doldurduktan sonra çıktısını almalı, imza ve kaşeleriyle birlikte size en yakın, bağlı olduğunuz KOSGEB şubesine teslim etmeniz gerekmektedir. Bu Kobi Beyannamesini kayıt işlemini tamamladıktan sonra yine KOSGEB’in web sitesinde bulunan E-KOBİ bölümünden bulabilirsiniz. Bu sekmeye geldikten sonra sizden giriş yapmanızı isteyecekler. Kayıt olurken seçmiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. İyice okuyup 15 dakika içinde sizden istenilen tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde Kobi Beyanname işlemini halletmiş olursunuz.

Göz atabilirsiniz: KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

KOBİ Beyannamesi Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kobi Beyannamesi KOSGEB kayıt işlemlerinin en önemli adımlarından biridir. Burada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu bölümde doldurmadan önce okumanız gereken bölümler bulunur. KOSGEB nasıl kayıt olunacağı ve tüm diğer bilgiler gibi bunlar da çok önemlidir ve dikkatle okunması gerekir. Burada bahsettiğimiz doğru ve tam bilgi verme ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir bölüm bulunur. Bu da verdiğiniz tüm bilgilerden doğacak bütün hukuki ve mali sorumlulukları kabul ettiğiniz ile ilgili olan maddedir. İndirmeniz gereken bazı belgeler de bulunur. Bu belgeleri yazıcıdan çıkarmanız gerekir. Çıktı aldıktan sonra resmi olarak imzalayıp, kaşe basıp KOSGEB’e teslim edebilirsiniz.

 

Bunun gibi yazılarımızı okumak için bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz