KOSGEB Solidworks Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

KOSGEB Solidworks Desteği
KOSGEB Solidworks Desteği

KOSGEB Solidworks desteğinin amacı çizim üzerine bir iş yürütmek isteyen işletmelerin desteklenmesidir. KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine kendi işyerlerini kurabilmeleri ya da var olan işletmelerini geliştirebilmeleri için bazı destek sağlıyor. Bu destek sayesinde de küçük ve orta ölçekli işletmeler zorlu ekonomi piyasasında var olabiliyor. KOSGEB’in verdiği desteklerden bir tanesi de Solidworks için olandır. Solidworkd bir çizim programıdır. Ve bu program günümüzde farklı sektörlerde hizmet veren firmalar tarafından kullanılmaktadır. KOSGEB Solidworks desteği almak isteyen kişilerin de gerekli şartları sağlaması ve başvuru işlemlerini tamamlaması gerekir.

Göz atabilirsiniz: KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

KOSGEB Solidworks İçin Hangi Destekleri Veriyor?

KOSGEB Solidworks desteklerinden bir tanesi hibedir. KOSGEB işletme sahiplerine geri ödemesiz olarak hibe verebilmektedir. Bu hibenin yanı sıra kredi desteği de mevcuttur. Bu kredilerin de faizleri yoktur. KOSGEB kredi desteğine başvuran kişiler bu krediyi faizsiz bir şekilde geri öder. Bunların dışında bazı bankalar KOSGEB işbirliği ile kredi sağlayabilmektedir. Bu kredilerde faiz uygulanır. Ancak pek çok banka KOSGEB işbirliği ile verdiği kredi desteği için düşük faiz oranı ve uygun ödeme seçenekleri sunar.

Solidworks ile Neler Yapılabilir?

Solidworks ile yapılabilecekler arasında 3 boyutlu tasarımlar mevcuttur. Solidworks günümüzün en sık kullanılan çizim programlarından bir tanesidir. Özellikle 3 boyutlu çizim ya da tasarım yapmak isteyen kişiler ilk olarak Solidworks programına başvurur. Bunun için de grafik tasarımcıların yanı sıra mimarlar da çizimlerini Solidworks programı ile yapıyor. Bunların yanı sıra Solidworks ile yapılabilecekler arasında şunlar vardır:

  • Çizimler üzerinden teknik verilerin alınması,
  • Farklı yapılan çizimlerin bir arada toplanabilmesi,
  • Çizimlere animasyon ekleyebilme.

Göz Atabilirsiniz;

KOSGEB Solidworks Desteği Alma Seçenekleri Nelerdir?

KOSGEB solidworks desteği alma seçeneklerinden bir tanesi KOSGEB girişimcilik desteğine başvurulmasıdır. KOSGEB Solidworks desteği almak isteyen kişiler bunun için doğrudan desteğe başvurmak yerine farklı yollar izlemelidir. Bu yollardan bir tanesi de KOSGEB’in 150 bin TL limiti olan girişimcilik desteğidir. Ancak bu yönteme işletme sahipleri başvuramaz. Yalnızca yeni bir işletme kuracak olan kişiler bu seçenek ile destek alabilir. Bir başka seçenek ise KOSGEB’in Ar-Ge ve İnovasyon için verdiği desteklere başvurulmasıdır. KOSGEB’tenSolidworks desteği almayı düşünen kişilere gösterilebilecek son yöntem ise her daim açık olan programlardan bir tanesine başvurulmasıdır.

İlginizi çekebilir: KOSGEB Ne Kadar Kredi Veriyor?

KOSGEB Solidworks Desteği Alma Şartları Nelerdir?

KOSGEB Solidworks desteği alma koşullarından bir tanesi 18 yaşından büyük olunmasıdır. KOSGEB’tenSolidworks programı için destek almak isteyen kişiler bunun için farklı KOSGEB desteklerine başvurmaları gerektiği için hangi desteğe başvurulacağına göre aranan koşullar da değişebilmektedir. Ancak genel anlam da bu desteği alabilmek için 18 yaşından büyük olma şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra KOSGEB’in başvuru sahiplerinde istediği şartlar şöyledir:

  • Daha önceden herhangi bir KOSGEB desteğinden yararlanmamış olmak,
  • Solidworks desteği eğitimine katılmış olmak,
  • İş planı hazırlamış olmak.

KOSGEB Solidworks Desteği İçin Eğitim Nasıl Alınır?

KOSGEB Solidworks eğitimi almak için kurumun anlaşmalı olduğu eğitim merkezlerine gidilmelidir. KOSGEB’in Solidworks desteğinden yararlanabilmek için eğitime katılmak şarttır. Bu eğitimi de farklı kurumlar verebiliyor. KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bazı eğitim merkezleri bulunuyor. Bu merkezlerden bir tanesi başvurarak eğitime katılabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra KOSGEB Solidworks desteği için girişimcilik kredisi alacak kişilerin de genç girişimciler eğitimine katılması şarttır. Bu eğitime başvurular da e devlet üzerinden yapılmaktadır. E devlete şifre, internet bankacılığı, mobil imza, TC kimlik kartı gibi bilgilerden herhangi birisi ile giren kişiler eğitim başvurularını gerçekleştirebilirler.

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası almak için yapılması gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz