Kosgeb Desteği Sağlanabilecek Karlı İş Fikirleri

Kosgeb Desteği Sağlanabilecek Karlı İş Fikirleri
Kosgeb Desteği Sağlanabilecek Karlı İş Fikirleri

Girişimciler kendilerine ait işlerini kurarak bir an önce hayal ettikleri sektörlerden para kazanmak istemektedir. Ancak ekonomik şartlar göz önüne alındığında pek çok kimse bu alanda hayallerine kavuşamamaktadır. Banka kredilerinin faiz oranlarının yüksek olması ise doğal olarak kişilerin sermaye teminlerinde banka kredilerine yönelmemelerine yol açmaktadır. Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri bu sırada girişimciler açısından bir kaçış noktası haline gelmiştir. Çünkü gerçekleştirilen ve devlet destekli olarak yürütülen kampanyalar sayesinde girişimcilere büyük destek vermektedir. Kadın erkek fark etmeksizin Kosgeb desteği ile iş kuranlar sermaye teminleri ve ödemeler açısından desteklendikleri için özellikle banka kredilerine oranda daha rahat şekilde hareket edilebilmektedir.

  • KOSGEB Girişimcilik Kursu Ne İşe Yarar? içeriğe git
  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir? içeriğe git
  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası içeriğe git
  • Kosgeb Desteği Sağlanabilecek Karlı İş Fikirleri içeriğe git
  • KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nedir, Nasıl Alınır? içeriğe git

Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirlerinden önce fikirlerin nasıl sunumunun yapılacağı da bilinmelidir. Çünkü girişimciler için hibe kredisi verilen sistemde iş planlarının şartlara uygun şekilde teslim edilmesi lazımdır. Bu alanda Kosgeb desteği alan iş fikirlerinden biri haline gelinebilmesi için profesyonellerden destek alınması önerilmektedir. Ayrıca şartlar ve maddiyat gerekçe gösterilerek her iş kolu üzerine bir destek verilmediği de bilinmelidir. Bu neden yüzünden gerçekleştirilmek istenen girişimcilik faaliyetinin Kosgeb desteği alan iş fikirleri arasında olup olmadığına yönelik bir araştırma da yapılmak zorundadır.

Kosgeb Desteği Sağlanabilecek İş Fikirleri

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri arasında sektör seçimlerine büyük önem verilmektedir. Bu bağlamda ülkemizde en çok kar getiren alanlardan biri taş ocağı ve madencilik olarak gösterilmektedir. Bilindiği üzere ülkelerin gelişimleri için madencilik faaliyetleri büyük bir katkı payı sunmaktadır. Üstelik Kosgeb desteği sağlanabilecek iş fikirleri arasında olan madencilik faaliyetleri için işletme sahiplerinin çalışma arkadaşı bulmak konusunda da sıkıntı yaşamadıkları bilinmektedir. İşletmelerin gereksinimleri ve güvenlik detaylarının sağlanmasından sonra kısa süre içerisinde kara geçmesine kesin gözü ile bakılmaktadır. Kosgeb desteği sağlanabilecek iş fikirleri senelik olarak ihtiyaçlara göre de farklılaşmaktadır. Bundan ötürü girişimciler öncelikle bulundukları yörenin ihtiyaçlarını tespit etmelidir.

Kosgeb Desteği 2020

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri arasında senelik değişimler aslında zannedildiği kadar sert çizgilerden meydana gelmemektedir. Değişimlerde bir önceli senenin oranlarına göre yeni bir çizelge oluşturulmaktadır. Bu sayede en popüler olan sektörlerde daha fazla girişimci destek temin edebilmektedir. Kosgeb desteği 2020 içerisinde özellikle imalat ve inşaat sektörleri üzerinde yoğunlaşacağa benzemektedir. Bilindiği üzere ürünlerin imal edilmesi ekonomik kalkınma açısından bir hayli önemlidir. Küçük boyutlu işletmeler imalatlarını zaman içerisinde geliştirerek ithalat oranlarının azalmasına katkıda bulunmaktadır. Kosgeb desteği 2020 yılında inşaat sektöründe de kendini gösterecektir. Bunun nedeni ise çarpık kentleşme gibi istenmeyen olguların giderilmeye çalışılmasıdır.

2020 Kosgeb Destek Verilen Sektörler

2020 Kosgeb Destek Verilen Sektörler
2020 Kosgeb Destek Verilen Sektörler

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri arasında imalat ve inşaat ilk sıralarda bulunmasına karşın sektörler bunlarla sınırlandırılmış değildir. 2020 Kosgeb destek verilen sektörler açısından devamlı bir gelişim içerisindedir. Böylelikle gereklilikleri yerine getirenler kendilerine ait olan işletmeleri kurabileceklerdir. Ulaşım, içecek ya da konaklama gibi hizmet sunumları yapılan alanlar da gereken destekten kendilerine düşen payları temin edebilmektedir. 2020 Kosgeb destek verilen sektörlerden herhangi birinde hizmet verebilmek için başvuruların iş planları ile birlikte iletilmesi gerekmektedir. Belgelerin eksik ya da hatalı olarak teslim edilmesi halinde faizsiz kredi alımı mümkün olmayacaktır. Profesyonel desteği bu neden yüzünden bir hayli önemlidir. Aşağıdaki listeden KOSGEB desteği verilen iş kollarını görebilir, tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer KOSGEB Destekleri;

Kosgeb Desteği ile İş Kurmak

Kosgeb desteği ile iş kurmak demek sermaye konusunda rahat etmek anlamına gelmektedir. Çünkü sistem, girişimcilerin faiz olmadan kredi temin ederek sermayelerinin tamamlanmasına yönelik çalışmaktadır. Üstelik Kosgeb desteği ile iş kurmak için sağlanması gerekli olan şartları yerine getirmek zor da değildir. Bu alanda girişimcilerden uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmaları beklenmektedir. Sonrasında ise kısa süreli bir eğitim ve sınav uygulamaları ile birlikte gerekli olan sertifikalar temin edilmektedir. Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri elde edilen sertifika sayesinde daha profesyonel bir biçimde hayata geçirilmektedir. Devlet, sertifika zorunluluğu ile birlikte iş kuranların daimi olmalarını hedeflemektedir.

Kosgeb Desteği ile İş Kuranlar

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirlerinden birinin tercih edilmesinden sonra gerekli olan iş planının hazırlanması gerekmektedir. İş planlarında kurulmak istenen işin ayrıcalıklı tanımlamasından kişisel verilere kadar tüm detaylar yazmaktadır. Kosgeb desteği ile iş kuranlar için girişimcilik kursu şart olarak sunulduğu için belge doldurmak konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Yine de cümle seçimlerinden gerekli olan sermayenin belirlenmesine kadar tüm ayrıntılar için bir profesyonelden destek alınması kredi taleplerinin onaylanmasında etkilidir. Kosgeb desteği ile iş kuranların analizlerine bakıldığında başvurularda genel kapsamında bir profesyonel eli olduğu görülmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Kosgeb Destek İşleri

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri özellikle küçük işletmeler için geçerlidir. Bu bağlamda kadınlar özelikle ev yemekleri üzerine hizmet sunumu yapan işletmeleri açmaktadır. Ev yemekleri, tatlılar ya da sulu yemekler özellikle üniversite şehirlerinde büyük rağbet görmektedir. Kosgeb destek işlerinden popülerler listesine giren ev yemek sunumlarında fiyat analizleri de önemlidir. Fiyatlarını makul seviyelerde tutan kuruluşlar, satışlarında tabak adedini artırarak fiyatta indirim yapmalarına karşın kısa süre içerisinde kara geçebilmektedir. Üstelik Kosgeb destek işlerinde geri ödemeler açısından bir sorun yaşanmaması için ödeme planlarında esnek davranıldığı bilinmektedir. Böylelikle yeni açılan işletmeler kara geçmelerinden sonra ödemelerine başlayabilmektedir. Yine isteklere göre ödemeler ara taksitlerle desteklenerek sağlanmış olan kredilerin daha kısa süre içerisinde tamamlanması da mümkündür. Bu alanda genellikle girişimcilerin istek ve talepleri etkili olmaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor?

Kosgeb Desteği Almak İçin İş Fikirleri

Kosgeb desteği sağlanabilecek karlı iş fikirleri arasında en karlı olanlarından biri de bayi almaktadır. Bayilik konusunda doğru bilinen yanlışlar çok fazladır. Pek çok kimse Kosgeb desteği almak için iş fikirleri arasında büyük işletmeler oldukları için bayilik kavramının olmadığını zannetmektedir. Ancak her firma için geçerli olmamasına karşın belli başlı firmalar bu desteğe uygun şekilde bayilik temin etmektedir. Ayrıca bayilikten farklı olarak Kosgeb desteği almak için iş fikirleri de sunulmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma üretimi, mum imalatı ya da doğal kozmetik ürünlerinin imaları bu kapsamda akla ilk gelenlerden biridir. İşlerin seçilmesinde girişimcinin mutlu olması da oldukça önemlidir. Çünkü girişimcilerin büyük bir bölümü sadece para kazanmak için girdikleri işlerde ilerleme kaydedemedikleri için istemedikleri sonuçları almaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz