Konteyner Cafe Maliyeti Ne Kadar?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Konteyner Cafe Maliyeti Ne Kadar? / Konteyner kafe açma fikri, pek çok insanın aklındadır. Kafe ve büfe gibi işletmeler açmak, insanların hayal ettiği ancak yüksek maliyet nedeniyle çekindiği bir konudur. Son dönemlerde konteyner kafeler gündeme gelmektedir. Konteyner kafe, betonarme yapılara göre çok daha kısa sürede yapılmakta ve daha az maliyetli olmaktadır. Eğer çok büyük paralar harcamadan bir kafe sahibi olmak istiyorsanız, konteyner kafe fikri sizin için ideal olacaktır.

Konteyner kafe maliyeti, pek çok insanın araştırdığı konulardan bir tanesidir. Özellikle fiyat bakımından neredeyse yarı yarıya daha uygun fiyatlı olan konteyner kafeler, bazı izinler gerektirmektedir. İzinlerin dışında, açmak istediğiniz kafenin tasarımı da fiyatın belirlenmesinde büyük bir rol oynayacaktır.

Konteyner Cafe İzinleri

Konteyner cafe açmak isteyen bireyler, belediyelerden izin almak zorundadır. Kafenizi nereye inşa ettirmek istiyorsanız, o bölgenin bağlı olduğu belediyeye giderek izinlerinizi almanız gerekecektir. Belediyelerden alınması gereken konteyner cafe izinleri aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 • Arazi tapusu
 • Ruhsat için başvuru dilekçesi
 • Belediye imar durum izni
 • Kadastrodan alınacak aplikasyon belgesi
 • Oda onaylı mimari proje
 • Oda onaylı statik proje
 • İnşaat mühendisi onaylı oda sicil belgesi
 • Sıhhi ve elektrik tesisatı projesi
 • Zemin etüt raporu
 • Makine mühendisi oda sicil belgesi
 • Harita evrakları
 • Yapı belgeleri

Yukarıda belirtilen belgeler, belediye tarafından yönlendireceğiniz mimarlar ve mühendisler odası tarafından hazırlanacaktır. Bu nedenle belgeler çok gibi görünse de yalnızca maliyetini ödemeniz yeterli olacaktır. Tüm belge ve raporlar hazırlandıktan sonra konteyner kafenizi açabilmeniz mümkün olacaktır.

Konteyner Kafe Tasarımları

Konteyner kafe tasarımları, pek çok insanın aklında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Zira konteyner, herkesin aklında eski ve işlevsiz olarak canlanmaktadır. Ancak konteynerler, kişinin isteği doğrultusunda tek katlı, çok katlı, pencereli, açık sistemli gibi çeşitli şekillerde hazırlanabilmektedir. Konteyner kafenizin daha uygun fiyatlı olmasını isterseniz, ikinci el konteynerlere göz atarak firmalar ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Konteyner kafe modelleri, sizin hayallerinizi süsleyecek şekilde tasarlanabilmektedir. İster hazır, ister yeni çizim projeler ile konteyner kafenizi tasarlayabilirsiniz. Konteyner kafeler, uzman firmalarda hazırlanmakta ve izinlerini almış olduğunuz bölgede monte edilmektedir. Konteyner yapılar, sökülebilmekte ve başka bir yere tekrar monte edilebilmektedir. Ancak kafenizi başka bir yere taşımak istiyorsanız, tekrar belediye izinleri almanız gerekecektir.

Konteyner Kafe Fiyatları

Konteyner kafe fiyatları, belgeler haricinde oldukça uygun fiyatlıdır. En uygun konteyner kafe tasarımlarını 20 bin TL gibi fiyatlara yaptırabilirsiniz. Ancak normal boyutlarda ya da daha büyük bir konteyner kafe düşünceniz varsa binlerce TL harcamanız gerekebilmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve modellere göz atmak için konteyner inşa firmaları ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz