Koç Finans Konut Kredisi Başvurusu

Koç Finans Konut Kredisi Başvurusu
Koç Finans Konut Kredisi Başvurusu

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Konut almak isteyen ve bunun için de nakit açığı olan bireylerin tercih ettikleri konut kredisinde, her geçen gün faiz oranları ve vade süreleri de uygun koşullara gelmeye başlamıştır. İnşaat sektörünün 2016 yılının sonlarına gelindiğinde durgunluk içerisinde olmasından dolayı, bankalar kredi faiz oranlarını azaltırken, faiz oranlarını da bir o kadar yükseltmiştir. Bundan dolayı, birikimleri olan ama bu birikim istenilen konutun alınmasında eksik kalıyorsa, konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bunun için, yıllardır mortgage usulü ile konut almak isteyen kişilerin başvurduğu Koç Finans noktalarına başvurabilirsiniz.

Koç Finans konut kredisi almak isteyen kişiler, ilk olarak satın almak istedikleri evi araştırmalı ve karar vermelidirler. Konut sahibi, evin satışı için ne kadar değer biçmiş ise, bunu Koç Finans noktalarına gidip başvuru yaptığınızda belirtmeniz gerekmektedir. Satın almak istediğiniz konuta eksper gönderildikten sonra, size ne kadar kredi desteği sağlanacağı sizlere belirtilecektir. Şuan Koç Finans konut kredisinde, alt sınır olarak 20 bin lira, üst sınır olarak da 300 bin lira belirlenmiş durumdadır. Buna karşılık, konut kredisindeki vade süresi, 120 aydır. Böylelikle, hayalinizdeki konuta 10 yıl boyunca kira öder gibi sahip olabileceksiniz.

EN UCUZ KREDİYİ BUL: 120 AY 300.000TL KREDİ HESAPLAMA

Konut Kredisi İçin Bankanın İstediği Belgeler

Koç Finans’a giderek konut kredisi almadan önce, işlemlerinizin yavaşlamaması için bankaların sizden istediği belgeleri hazırlamanız doğru olacaktır. Şuan baktığımız zaman, neredeyse tüm bankaların konut kredisi için istemiş oldukları belgeler aynıdır. Bu belgelere baktığımız zaman;

  • Kimlik Fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösteren resmi belge (Çalışılan kurumdan alınmaktadır. Eğer, kendinize ait bir işletmeniz var ise, vergi levhanızın örneğini yanınızda bulundurmanız gerekecektir.)
  • İkametgahınızın kayıtlı olduğu yerden alacağınız belge
  • Satın almak istediğiniz dairenin tapusu.

Bu belgeleri tamamlamanız ile birlikte, konut kredisi başvurunuz en kısa sürede değerlendirilmeye alınacaktır.

Kimler Konut Kredisi Alabilir?

Konut kredisi, işleyiş açısından diğer tüm banka kredilerinden farklıdır. Fakat, buna karşın krediden faydalanabilmek için aranan şartların temeli aynıdır. Bunun için ilk olarak sizlerin kredi notu ve banka sicil geçmişinize bakılmaktadır. Eğer, kredi notunuz risk grupları içerisinde değilse ve bankalardan yasal takip almamışsanız, krediniz değerlendirilecektir. Fakat, Türkiye ortalamasına yakın bir kredi notu olan kişilerden, bazı durumlardan kefil ya da teminat talebi de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz