Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar, iletilen kredi başvurularını risk analizi yaptıktan sonra karara bağlar ve bir kişinin daha tüketicinin kullanacağı krediden doğacak sorumluluğu kefil olarak üstlenmesi kredi başvurusunun yüksek ihtimalle olumlu olarak sonuçlanacağı anlamına gelir. Buna karşın, bazı kişilerin gösterebileceği bir kefil olmaz veya yalnızca göstermek istemez ki bankalar da bu gruptaki müşterilerin sayısının azımsanamayacak kadar çok olmasından dolayı kefilsiz kredi başvurusu da yapılmasına izin vermektedir.

Öncelikle bankaların kredi sağlamak konusundaki tutumlarını anlamakta yarar var. Bankalar, finansman tahsisini kredi başvurusu yapan kişiden çok daha fazla istemektedir, ancak aylık taksitlerin ödenememe riski bu ticareti oldukça olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla bankalara kredilerden doğacak aylık taksitlerin ödenebileceğini bir şekilde ispatlayan tüketicilerin kefilsiz kredi kullanması mümkündür.

Kefilsiz kredi nasıl alınır, kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır ve kefilsiz kredi veren bankalar gibi konulara değinmeden önce kefilsiz kredilerin ne olduğunu ve kefilin sorumluluklarını bilmek gerekir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi NedirKefil, farklı bir tüketicinin finansal işlemlerinden doğan yükümlülüklerin yerine getirileceği konusunda gösterilen bir teminat niteliği taşır. Kefil gösteren tüketicinin sorumluluklarından kaçması veya yerine getirmemesi halinde aynı şart ve koşullarda kefil ile muhatap olunur ve kefil olan tüketiciler hakkında da icra takibi başlatılması mümkündür. Dolayısıyla kefil, tüketicinin sorumluluklarını yerine getirmemesi halinde tüm sorumluluğu üstleneceğini beyan eden kişidir.

Kefilsiz krediler ise farklı bir kişinin kefil olmasına ihtiyaç duyulmayan, genellikle anında sağlanabilen kredilerdir. Bu kredilerin çoğu belirli limitlerde tahsis edilir ve bu limitlerde kişinin gelir beyanı ve kredi notuna göre değişebilmektedir. Zaman zaman tüketicilerin aktif olarak çalıştığı bankalardan çeşitli ayrıcalıklar aldığı da olmaktadır. Örneğin özel bankacılık müşterilerinin çoğuna banka tarafından 200 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi kullanma imkanı tanınır.

Kefilsiz Kredi Alabilir miyim

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen tüketicinin mutlaka çeşitli teminatlara sahip olması gerekir. Gelir seviyesinin yüksek olması veya kredi notunun başvurulan kredi miktarı için risksiz grupta yer alması tüketiciye olumlu yönde en büyük etkiyi yapacak unsurlardır.Kefilsiz kredi çekmek isteyen tüketicinin bazı miktarlar için gelir belgesi beyanında bulunması dahi gerekmez. Genellikle kredi notu ve bankayla olan önceki faaliyetleri tüketicinin başvuruda bulunduğu miktar için risk teşkil edip etmeyeceğini analiz etmede yeterli olacaktır.

Bilindiği gibi bankaların, KKB kredi notundan farklı olarak kendi derecelendirme sistemleri de bulunur. Bu derecelendirme sistemi tüketicinin banka ile girdiği ticari ilişkiler ve hesaplarının finansal hacmi ile doğru orantılı olarak belirlenir.

Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanacak tüketicinin kredi başvurularında yalnızca KKB kredi notunun etkili olmadığını bilmesi ve en çok faaliyette bulunduğu banka ile ilgili bilgiler toplaması yerinde bir davranış olacaktır.

Kefilsiz Kredi Çekmek (Almak)

Kullanılacak bazı kredi türleri için imkansız olsa da kefilsiz kredi çekmek isteyen tüketicilerin başvurularını internet, çağrı merkezi veya mobil uygulama aracılığıyla yapması faydalı olacaktır. Bankalar, şubelerindeki iş yükünü azaltmak için çeşitli kampanya ve prosedürleri yalnızca bu kanallar için oluşturur. Çoğu zaman, mobil ve internet aracılığıyla yapılan başvurularda kredi tahsis şartları da esnetilir ve tüketicinin tüm işlemlerinin internet ve mobil uygulama aracılığıyla yapması teşvik edilir.Kefilsiz kredi kullanmak isteyen tüketicinin de mobil ve internet başvurusunun kabul edildiği kredi kampanyalarını takip etmesi gerekir.  Kredi faiz oranlarının da düşürüldüğü bu kampanyalar için herhangi bir belge beyan etmek veya kefil göstermek gerekmez.

Kefilsiz Cepten Kredi

ING Bank Cepten Kredi, N Kolay Kredi, Akbank Direkt Kredi, Garanti Dijital Kredi, TEB Pratik Kredi, Denizbank Cebimde Kredi ve İş Bankası Anında Kredi tüketiciye telefondan kredi başvurusu yapma imkanı sunan kampanyalardır..

Bu kredilere başvuruda bulunacak tüketicinin kefil göstermesi gerekmez ve eğer başvuruda bulunulan bankanın müşterisiyse yüksek ihtimalle kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde finansman anında hesaba aktarılacaktır.

Kefilsiz Girişimci Kredisi

Ticari hayata girmek, yeni bir ürün geliştirmek isteyen girişimcilerin başvuruda bulunacağı krediler çoğu zaman KOBİ statüsündeki krediler olacaktır. Bu gruptaki kredilerin tahsisi de oldukça zordur ve çoğu zaman kefil gösterilmeden tahsis edilmez.

Krediler her ne kadar günlük yaşantının bir parçası haline gelse de kefil olan kişi sayısı giderek azalmaktadır. Dolayısıyla kefil göstermeden kredi kullanamayan girişimcilerin ülke için istihdam sağlaması da olanaksız olmaktadır.

Bu sorunu gidermek için kurulan Kredi Garanti Fonu ise neredeyse tüm bankalarla ortak çalışarak tüketicilere sağlanacak kredilerin tamamına veya bir kısmına kefil olmaktadır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Abank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak

Kredi Garanti Fonu, sağlanan finansmanlara kefil olması halinde toplam krediden belirli oranda pay alır ve bu payları fonuna aktarır. Fonda toplanan paralar tekrar farklı kişilere sağlanacak kredilerde kefalet olarak kullanılır ve bu sayede tüketici talep ettiği krediyi elde etme imkanına, banka da ödemelerin geri yapılacağı garantisine sahip olmaktadır.

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen girişimcilerin ihtiyaç duydukları sermaye için kefil gösterememesi halinde banka ile bu durumu görüşmesi ve Kredi Garanti Fonu’ndan destek istemesi mümkündür.

Kefilsiz Çiftçi Kredisi

Kefil göstermeden kredi kullanmak isteyen çiftçilerin mutlaka devlet destekli kredileri araştırması gerekir. Hem çok daha yüksek miktarlarda sağlanan hem de genellikle faizsiz olan bu krediler için çiftçilerin kefil gösterme zorunluluğu da olmaz.

Devletin çiftçiliği teşvik etmek için ayırdığı bütçeden karşılanan bu kredilerden yararlanmak isteyen çiftçilerin Ziraat Bankası, Ziraat Odası ve ilçesindeki diğer Çiftçi Kooperatifleri ile finansmanlar hakkında görüşme yapması gerekir.

Yapılan görüşme sonrasında kredi başvurusunda bulunmak isteyen çiftçilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, Ziraat Odası tarafından hazırlanmış onaylı çiftçi belgesi, yetiştirici birliklerine üye olunması halinde üyelik belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi, tarımsal faaliyette bulunulacak arazinin uygunluk ve sahiplik belgesi, kiralanan araziler varsa kira sözleşmesini yanında bulundurması gerekir.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredilerinde belirli bir miktara kadar kefil şartı aranmaz, ancak belirlenen bu sınır miktarı da tüketiciden tüketiciye göre değişiklik göstermektedir. Tüketicinin kredi notu, bankayla girdiği ticari ilişkiler ve aylık geliri ile belirlenen bu miktarlara kadar yapılan kredi başvurularında çoğu zaman kefil şartı aranmaz.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak tüketicilerin özellikle internet aracılığıyla yapılabilen kredi başvurularını araştırması gerekir. Bu krediler banka şubelerindeki iş yükünün azaltılması için hazırlanan özel kampanyalardır ve tahsis şartları şubelerden sağlanacak kredilere göre çok daha esnektir.

Buna rağmen başvurusunu şubelerden yapmak isteyen tüketiciler de olabilir ve yapılacak bu başvuru için de kefil göstermek zorunlu değildir.  Kefil, yalnızca kredi için teşkil edilen riski azaltmak ve bankaya ödemeyi tahsis edeceğini ispatlamak amacıyla gösterilir, dolayısıyla tüketicinin çekeceği krediden doğacak aylık taksitleri ödeyebileceğini geliri ve kredi notu gibi unsurlarla ispatlayabilmesi halinde endişelenilmesi gereken bir durum olmayacaktır.

Kefilsiz Ticari Kredi

Ticari kredilerin hacmi genellikle yüksek olduğundan dolayı bu krediler için kefil gösterilmesi nadiren rastlanan bir durumdur. Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanmak isteyen işletme sahiplerinin de ticari kredileri için farklı şekillerde güven sağlaması gerekir.

Bilindiği gibi kurumların da KKB kredi notu vardır ve bankalara yapılan kredi başvurularında ilk değerlendirme bu kredi notuna göre yapılır. Yine de sağlanacak kredinin miktarının büyük olması nedeniyle farklı teminatların da gösterilmesi veya ipotek gerekebilir.

İşletmeci, çekmek istediği kredi için en çok ticari faaliyette bulunduğu, özellikle pos makinesi veren bankalar ile görüşme yaparak gereken teminat veya ipotek miktarını düşürebilir.

Kefilsiz Tarım Kredisi

Bilindiği gibi son zamanlarda tarımcılık ile uğraşan kişi sayısının azalması ve ülkenin tarım stokunun ciddi şekilde düşmesi bu sektöre daha çok yatırım yapılmasının kapısını açmıştı.  Dolayısıyla buğday, arpa, nohut, fiğ eken, arıcılık ile uğraşan, hayvan yetiştiriciliği yapan, süt üreten vb. çiftçilere yüksek miktarda devlet destekli krediler sağlanabilmektedir.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nin (TTKK) 1963 yılından bu yana sağladığı krediler geçtiğimiz yıllarda hacim olarak ciddi şekilde arttırıldı ve bu kapsamda tarımcılık yapmak isteyen vatandaşlara 1 milyon TL’ye kadar kredi sağlanıyor.

Genel ihtiyaç, tohumluk, hayvancılık, kimyevi gübre, tarımsal araç-gereç, tarımsal sulama ve akaryakıt ihtiyaçları için kullanılabilecek TTKK tarım kredilerinden yararlanmak için vatandaşların özellikle kırsal bölgelerde bulunan TTKK şubelerini ziyaret etmesi gerekiyor.

TTKK tarafından istenecek belgeler, kredinin ne için çekileceğine bağlı olarak değişecektir.

Kefilsiz Devlet Kredileri

Kefilsiz verilen devlet kredilerinin tamamı istihdamı geliştirmek ve ekonomik büyüme sağlayacak işlere yatırım yapmak için sağlanır. Dolayısıyla kefil göstermeden devlet destekli kredi çekmek isteyen tüketicinin bu kredi ile mutlaka işletme kurması veya işlerini büyütmesi gerekir.

Kefilsiz olarak çekilmek istenen devlet destekli krediler için vatandaşlar KOSGEB ile görüşmelidir. Bilindiği gibi KOSGEB, ticari işletmelere sağlanacak devlet destekli kredileri tahsis eden kurumdur. İşletme kurmak için de çeşitli programlar bulunduran KOSGEB, işlerini büyütmek isteyen esnafa 2017 yılında 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sunmaktadır.

BUNA BAKTINIZ MI?  Cep Telefonundan Kredi Nasıl Alınır?

Kefilsiz Esnaf Kredisi

Bankalar esnaflara sağladığı çoğu kredi için devlet desteğinden yararlanmakta ve zaman zaman sağlanacak bu krediler için faiz almamaktadır. Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanmak isteyen esnafın öncelikle devlet destekli esnaf kredilerinden yararlanmak için başvuruda bulunması gerekir. Devlet destekli kredilerde bankalar tarafından sağlanan kredi devletin ayırdığı fondan karşılanır ve bu nedenle kefil göstermektense söz konusu kredinin ne için kullanılacağının belgelenmesi gerekir. KOSGEB, devlet destekli kefilsiz esnaf kredilerinden yararlanmak için mutlaka danışılması gereken bir kurumdur.

Buna karşın, devlet destekli kredilerden yararlanmak istemeyen ve özel bankalar tarafından sağlanan kredileri araştıran esnafın da kefil göstermeden temin edebileceği krediler vardır. Bu krediler çoğu zaman daha önce de kredi kullanılan bankalardan çekilir, ilk defa kredi kullanacak esnafın ise mutlaka bir teminat göstermesi gerekecektir.

Kefilsiz Ev (Konut) Kredisi

Devletin her vatandaşı konut sahibi edindirme politikası sosyal devlet anlayışının bir gerekliliğidir ve bu nedenle konut kredisi sağlayan bankalara da iş düşmektedir.

Çekilecek konut kredilerinin yüzde 25’inin peşinat olarak bulundurulabilmesi ve geriye kalan yüzde 75’lik kısımdan doğacak aylık taksitleri rahatlıkla karşılayabilecek bir gelire ve yüksek kredi notuna sahip olması tüketicinin kefil göstermeden konut kredisi çekebilmesini sağlayacaktır.

Kefilsiz konut kredisi çekmenin diğer bir yolu da teminat göstermektir. Daha önceden satın alınan bir konut, araç veya diğer gayrimenkuller rahatlıkla teminat olarak gösterilebilir ve kefil göstermeden kısa süre içerisinde talep edilen konut kredisi tahsis edilebilir.

Kefilsiz Hayvancılık Kredisi

Tarımcılığa olduğu kadar hayvancılığa da ihtiyaç vardır ve bu nedenle devlet destekleri hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere de çeşitli kredi ve destekler verilmektedir.

Büyükbaş, küçükbaş, sığır, tavuk, kaz, manda, ipek böceği, düve, dana, kaz vb. yetiştiriciliği yapılabilecek her hayvan için yararlanılabilen hayvancılık kredileri için çiftçilerin bir iş planı hazırlaması gerekir. İş planında belirtilmesi gereken detaylar başvuru yapılabilecek merciye göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı çiftçilerin bu krediler için Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası ve KOSGEB’e talepte bulunabileceğini bilmesi gerekir.

Kefil gösterme zorunluluğu olmayan bu kredilerden yararlanmak isteyen çiftçiler çeşitli belge beyanlarında bulunmak zorundadır.

Özel bankalardan düşük faizlerle kefilsiz hayvancılık kredisi kullanmak isteyen çiftçiler ise Ziraat Bankası, Şekerbank, Halk Bankası, Denizbank ve Türkiye İş Bankası’na başvurabilmektedir.

Kefilsiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor

Kefilsiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor

Her banka çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi ve gerekli teminatların gösterilmesi halinde kefilsiz kredi verse de bazı bankalara yapılan başvuruların kabul oranı daha yüksektir. Akbank, Bank Asya, Citibank ve Denizbank kefilsiz kredi başvurusu kabul oranı en yüksek olan bankalar arasındadır.

Akbank Kefilsiz Kredi

Akbank, ödüllü mobil bankacılık uygulaması Direkt ile müşterilerine anında gelir belgesiz ve kefil gösterilmeksizin kredi kullandırtmaktadır.

Herhangi bir üst limitin bulunmadığı bu krediden yararlanmak isteyen tüketicilerin razı olması gereken faiz oranı % 1,65’tir. Maaşını Akbank’a taşıyan müşterilere ise daha düşük faiz oranlarıyla ödeme planı oluşturulmaktadır.

Akbank’ın direkt kredisini kullanmak isteyen tüketicilerin mutlaka Akbank müşterisi olması ve mobil bankacılık uygulaması Direkt için bir şifre belirlemesi gerekmektedir. Kredi başvuruları anında değerlendirilmekte ve olumlu sonuçlanılması halinde tüketicinin hesabına aktarılmaktadır.

İhtiyaç kredisi haricindeki kredi başvurularının internet ortamından yapılması mümkündür, ancak belge teslimi için mutlaka şubeye gidilmesi gerekecektir.

Bank Asya Kefilsiz Kredi

Bank Asya Tüketici Finansmanı ile kullanmak istediği krediden doğan aylık taksitleri karşılayabileceğini belgeleyen kişiler kefil göstermeden kredi kullanabilme imkanına sahiptir. %1,45 faiz oranıyla kullanılabilen Bank Asya ihtiyaç kredisi için en fazla 12 ay vadelendirme imkanı bulunur.

Citibank Kefilsiz Kredi

Dünyanın en köklü bankalarından Citibank, ticari faaliyetlerde bulunan işletmelere sağladığı finansmanlarla bilinmektedir. Citibank’tan kredi kullanacak tüketicilerin internet ortamından başvuru yapması mümkün değildir, şubeler aracılığıyla gerekli teminatların gösterilebilmesi halinde kefilsiz kredi kullanmak mümkündür.

Krediye ek olarak Citi Group yatırımlarından yararlanmak isteyen işletmeciler de en yakın Citibank şubesiyle iletişime geçebilir.

Denizbank Kefilsiz Kredi

SBERBANK tarafından satın alındıktan sonra müşteri portföyünü hızla genişleten Denizbank, tüketicilerin kefilsiz kredi başvurusunda bulunabileceği bankalar arasındadır.  Başvuru için alternatif kanallar oluşturan Denizbank’ın Cebimde Kredi’si ile 55 bin TL’ye kadar olan tüm ihtiyaçlar giderilebilmekte ve 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir.

BUNA BAKTINIZ MI?  En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Denizbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Denizbank’ın kefilsiz ve gelir belgesi beyanı gerektirmeyen Cebimde Kredi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen tüketiciler TCKN yazıp 3280’e kısa mesaj göndererek veya internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Kısa mesaj iletildikten sonra ön başvurunun olumlu sonuçlanması halinde kullanılabilecek kredi miktarı ve bu miktarın vadelendirilebileceği süre Denizbank tarafından iletilecektir.

İletilen mesajdaki sağlanabileceği belirtilen kredi miktarı ve vade süresinin uygun bulunması halinde tüketicinin en yakın Denizbank Şubesine gitmesi gerekir.

Denizbank Kefilsiz Kredi Çekme Şartları ve Gerekli Belgeler

Denizbank’ın Cebimde Kredi kampanyasına başvuruda bulunan tüketicinin sağlaması gereken tek şart ön başvurudan onay almış olmak. İletilen mesaj veya internet başvurusu sonucu cebimde kredi ile belirli bir miktarda kredi kullanabileceği tescillenen tüketici gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte en yakın Denizbank şubesine giderek finansmanı tahsis edebilmektedir.

Kefilsiz ve Faizsiz Kredi Alabilir miyim

Kefilsiz ve faizsiz kredi kullanacak kişinin bir kampanya veya devlet desteği aracılığıyla bunu yapabilmesi mümkündür. Bilindiği gibi bazı bankalar, müşteri kazanmak için dönem dönem düşük limitlerle kredi kullandırtabilmekte ve hatta bunun için faiz de almamakta. Örneğin Fiba Banka, emekli maaşını kendisine taşıyan emeklilere 3500 TL’ye kadar kefilsiz, belgesiz faizsiz kredi sağlamaktadır.

Devlet desteği ise istihdam sağlamak adına iş kuracak girişimcilere verilmektedir. Bu kapsamda iş kurmak isteyen girişimciler kefil göstermeden KOSGEB, Ziraat Bankası veya kooperatifler aracılığıyla faizsiz kredi kullanabilme imkanına sahiptir.

Kefilsiz ve Formalitesiz Kredi Alabilir miyim

Kefil göstermeden ve herhangi bir formaliteye maruz kalmadan kredi kullanmak isteyen tüketicilerin müşterisi olduğu bankanın mobil, internet veya SMS ile başvuru yapılabilen bir kredi kampanyası ile bunu gerçekleştirmesi mümkündür.

Buna ek olarak müşterisi olunmasa dahi Aktif Bank’ın N Kolay Kredi kampanyası ile hafta sonunda da kredi çekilebilmektedir. Bunun için tüketicilerin tek yapması gereken N Kolay Kredi’nin internet sitesini ziyaret edip, kredi başvurusunda bulunmaktır. 5 dakika içerisinde değerlendirilen kredi başvurusu talebinin olumlu sonuçlanması halinde tüketici en yakın PTT ATM’sine giderek kredisini çekebilir.

Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir mi

 Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi çekmek isteyen tüketicinin yüksek bir kredi notuna sahip olması, teminat gösterebilmesi veya özel bankacılık müşterisi olması gerekir. Buna ek olarak zaman zaman internet ortamı ile başvuru iletilebilen çeşitli kredi kampanyaları için de kefil göstermeden veya gelir belgesi beyan etmeden başvuru yapılabilmekte.

Müşterisi olunan bankanın internet veya mobil şube için özel düzenlediği kampanyaların çoğunda da kefil veya gelir belgesi şartı aranmamaktadır. Örneğin QNB Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması Enpara ile tüketiciler internet ortamından herhangi bir belge beyan etmeden, kefil göstermeden anında kredi kullanabilmektedir.

Kefilsiz İpotekli/İpoteksiz Kredi Almak

Gelir seviyesi ve kredi notu yüksek tüketicilerin kefil veya ipotek göstermeden yüksek limitli kredi kullanabilmesi mümkündür. Örneğin Finasnbank’ın Xclusive Bankacılık müşterileri 200 bin TL’ye kadar şubeye dahi gitmeden anında kredi kullanabilme imkanına sahiptir, ancak Xclusive Bankacılık müşterisi olmak için 1 milyon TL’nin üzerinde mevduat bulundurulması gerekir.

Buna karşın daha düşük limitlerde (10 bin TL’nin aşağısı) kullanılacak kredilerin çoğunda kefil veya ipotek şartı aranmamaktadır.

Kefil gösteremeyen, ancak ipotekli kredi kullanabilecek tüketicilerin ise tüm bankaların finansmanlarına başvurması ve ipotek oranınca kredi kullanabilmesi mümkündür.

Kefilsiz Senetsiz Kredi Almak Mümkün mü

Kefilsiz ve senetsiz kredi almak isteyen tüketicilerin bankalara ek olarak, özel kuruluşlara başvurması ve bu krediyi tahsis etmesi mümkündür. Özellikle Renault, Audi, BMW vb. araç şirketlerinin iştirakleri tarafından sağlanan tüketime özel krediler bayiler aracılığıyla temin edilebilmektedir.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Var mı

Eğitim hayatına devam eden çoğu öğrencinin beyan edebileceği herhangi bir gelir veya gösterebileceği bir kefil olmamaktadır. Eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için finansal desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerin kredi için başvuruda bulunabileceği bazı bankalar olsa da kredi limitlerinin düşük tutulduğunu bilmek yararlı olacaktır.

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen öğrencinin mutlaka daha önceden kredi notu oluşmalıdır. Bunun için düşük limitli bir kredi kartı tahsis edildikten sonra bu kartın ekstrelerine ödeme yapılabilir.

Kredi notu oluşan öğrenciler Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, CepteTEB ve QNB Finansbank’ın internet, mobil ve sms kanallarından başvuru yapılabilen kredi kampanyalarına taleplerini iletebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir