Kefilsiz Belgesiz Şartsız Kredi Veren Bankalar 2020

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar sayesinde, sizin yerinize borçlarınızı ödeyecek birisi olmasa dahi kredi kullanabileceğiniz biliyor muydunuz? Bu bankalar çoğunlukla yalnızca kefil göstermek konusunda değil, aynı zamanda, gelir belgesi, kredi notu ve buna benzer başvuru evrakları konusunda da esnek bir tutum sergilerler. Bu nedenle bu bankalar aracılığı ile kredi kullanmanın nispeten daha kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Buradan da kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Nedir?

Kefil, farklı bir tüketicinin finansal işlemlerinden doğan yükümlülüklerin yerine getirileceği konusunda gösterilen bir teminat niteliği taşır. Kefil gösteren tüketicinin sorumluluklarından kaçması veya yerine getirmemesi halinde aynı şart ve koşullarda kefil ile muhatap olunur ve kefil olan tüketiciler hakkında da icra takibi başlatılması mümkündür. Dolayısıyla kefil, tüketicinin sorumluluklarını yerine getirmemesi halinde tüm sorumluluğu üstleneceğini beyan eden kişidir. Eğer bankaya kefil göstereceksiniz, bu kişinin kefil özelliklerini taşıması gerekir;

Kefil:

 • 18 yaşından büyük olmalı,
 • Sabit ve düzenli belgelenebilir geliri olmalı,
 • Sigortalı çalışan olmalıdır.

Kefilsiz krediler ise farklı bir kişinin kefil olmasına ihtiyaç duyulmayan, genellikle anında sağlanabilen kredilerdir. Bu kredilerin çoğu belirli limitlerde tahsis edilir ve bu limitlerde kişinin gelir beyanı ve kredi notuna göre değişebilmektedir. Zaman zaman tüketicilerin aktif olarak çalıştığı bankalardan çeşitli ayrıcalıklar aldığı da olmaktadır. Örneğin özel bankacılık müşterilerinin çoğuna banka tarafından 200 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi kullanma imkanı tanınır.

Kefilsiz Kredi Alabilir miyim?

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen tüketicinin mutlaka çeşitli teminatlara sahip olması gerekir. Gelir seviyesinin yüksek olması veya kredi notunun başvurulan kredi miktarı için risksiz grupta yer alması tüketiciye olumlu yönde en büyük etkiyi yapacak unsurlardır.

Kefilsiz kredi çekmek isteyen tüketicinin bazı miktarlar için gelir belgesi beyanında bulunması dahi gerekmez. Genellikle kredi notu ve bankayla olan önceki faaliyetleri tüketicinin başvuruda bulunduğu miktar için risk teşkil edip etmeyeceğini analiz etmede yeterli olacaktır.

Bilindiği gibi bankaların, KKB kredi notundan farklı olarak kendi derecelendirme sistemleri de bulunur. Bu derecelendirme sistemi tüketicinin banka ile girdiği ticari ilişkiler ve hesaplarının finansal hacmi ile doğru orantılı olarak belirlenir.

Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanacak tüketicinin kredi başvurularında yalnızca KKB kredi notunun etkili olmadığını bilmesi ve en çok faaliyette bulunduğu banka ile ilgili bilgiler toplaması yerinde bir davranış olacaktır.

Kefilsiz Kredi Çekmek (Almak)

Kullanılacak bazı kredi türleri için imkansız olsa da kefilsiz kredi çekmek isteyen tüketicilerin başvurularını internet, çağrı merkezi veya mobil uygulama aracılığıyla yapması faydalı olacaktır. Bankalar, şubelerindeki iş yükünü azaltmak için çeşitli kampanya ve prosedürleri yalnızca bu kanallar için oluşturur. Çoğu zaman, mobil ve internet aracılığıyla yapılan başvurularda kredi tahsis şartları da esnetilir ve tüketicinin tüm işlemlerinin internet ve mobil uygulama aracılığıyla yapması teşvik edilir.

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen tüketicinin de mobil ve internet başvurusunun kabul edildiği kredi kampanyalarını takip etmesi gerekir.  Kredi faiz oranlarının da düşürüldüğü bu kampanyalar için herhangi bir belge beyan etmek veya kefil göstermek gerekmez.

Kefilsiz Cepten Kredi

ING Bank Cepten Kredi, N Kolay Kredi, Akbank Direkt Kredi, Garanti Dijital Kredi, TEB Pratik Kredi, Denizbank Cebimde Kredi ve İş Bankası Anında Kredi tüketiciye telefondan kredi başvurusu yapma imkanı sunan kampanyalardır..

Bu kredilere başvuruda bulunacak tüketicinin kefil göstermesi gerekmez ve eğer başvuruda bulunulan bankanın müşterisiyse yüksek ihtimalle kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde finansman anında hesaba aktarılacaktır.

Kefilsiz Girişimci Kredisi

Ticari hayata girmek, yeni bir ürün geliştirmek isteyen girişimcilerin başvuruda bulunacağı krediler çoğu zaman KOBİ statüsündeki krediler olacaktır. Bu gruptaki kredilerin tahsisi de oldukça zordur ve çoğu zaman kefil gösterilmeden tahsis edilmez.

Krediler her ne kadar günlük yaşantının bir parçası haline gelse de kefil olan kişi sayısı giderek azalmaktadır. Dolayısıyla kefil göstermeden kredi kullanamayan girişimcilerin ülke için istihdam sağlaması da olanaksız olmaktadır.

Bu sorunu gidermek için kurulan Kredi Garanti Fonu ise neredeyse tüm bankalarla ortak çalışarak tüketicilere sağlanacak kredilerin tamamına veya bir kısmına kefil olmaktadır.

Kredi Garanti Fonu, sağlanan finansmanlara kefil olması halinde toplam krediden belirli oranda pay alır ve bu payları fonuna aktarır. Fonda toplanan paralar tekrar farklı kişilere sağlanacak kredilerde kefalet olarak kullanılır ve bu sayede tüketici talep ettiği krediyi elde etme imkanına, banka da ödemelerin geri yapılacağı garantisine sahip olmaktadır.

Kefilsiz kredi kullanmak isteyen girişimcilerin ihtiyaç duydukları sermaye için kefil gösterememesi halinde banka ile bu durumu görüşmesi ve Kredi Garanti Fonu’ndan destek istemesi mümkündür.

Kefilsiz Çiftçi Kredisi

Kefil göstermeden kredi kullanmak isteyen çiftçilerin mutlaka devlet destekli kredileri araştırması gerekir. Hem çok daha yüksek miktarlarda sağlanan hem de genellikle faizsiz olan bu krediler için çiftçilerin kefil gösterme zorunluluğu da olmaz.

Devletin çiftçiliği teşvik etmek için ayırdığı bütçeden karşılanan bu kredilerden yararlanmak isteyen çiftçilerin Ziraat Bankası, Ziraat Odası ve ilçesindeki diğer Çiftçi Kooperatifleri ile finansmanlar hakkında görüşme yapması gerekir.

Yapılan görüşme sonrasında kredi başvurusunda bulunmak isteyen çiftçilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, Ziraat Odası tarafından hazırlanmış onaylı çiftçi belgesi, yetiştirici birliklerine üye olunması halinde üyelik belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi, tarımsal faaliyette bulunulacak arazinin uygunluk ve sahiplik belgesi, kiralanan araziler varsa kira sözleşmesini yanında bulundurması gerekir.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredilerinde belirli bir miktara kadar kefil şartı aranmaz, ancak belirlenen bu sınır miktarı da tüketiciden tüketiciye göre değişiklik göstermektedir. Tüketicinin kredi notu, bankayla girdiği ticari ilişkiler ve aylık geliri ile belirlenen bu miktarlara kadar yapılan kredi başvurularında çoğu zaman kefil şartı aranmaz.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak tüketicilerin özellikle internet aracılığıyla yapılabilen kredi başvurularını araştırması gerekir. Bu krediler banka şubelerindeki iş yükünün azaltılması için hazırlanan özel kampanyalardır ve tahsis şartları şubelerden sağlanacak kredilere göre çok daha esnektir.

Buna rağmen başvurusunu şubelerden yapmak isteyen tüketiciler de olabilir ve yapılacak bu başvuru için de kefil göstermek zorunlu değildir.  Kefil, yalnızca kredi için teşkil edilen riski azaltmak ve bankaya ödemeyi tahsis edeceğini ispatlamak amacıyla gösterilir, dolayısıyla tüketicinin çekeceği krediden doğacak aylık taksitleri ödeyebileceğini geliri ve kredi notu gibi unsurlarla ispatlayabilmesi halinde endişelenilmesi gereken bir durum olmayacaktır.

Kefilsiz Ticari Kredi

Ticari kredilerin hacmi genellikle yüksek olduğundan dolayı bu krediler için kefil gösterilmesi nadiren rastlanan bir durumdur. Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanmak isteyen işletme sahiplerinin de ticari kredileri için farklı şekillerde güven sağlaması gerekir.

Bilindiği gibi kurumların da KKB kredi notu vardır ve bankalara yapılan kredi başvurularında ilk değerlendirme bu kredi notuna göre yapılır. Yine de sağlanacak kredinin miktarının büyük olması nedeniyle farklı teminatların da gösterilmesi veya ipotek gerekebilir.

İşletmeci, çekmek istediği kredi için en çok ticari faaliyette bulunduğu, özellikle pos makinesi veren bankalar ile görüşme yaparak gereken teminat veya ipotek miktarını düşürebilir.

Kefilsiz Tarım Kredisi

Bilindiği gibi son zamanlarda tarımcılık ile uğraşan kişi sayısının azalması ve ülkenin tarım stokunun ciddi şekilde düşmesi bu sektöre daha çok yatırım yapılmasının kapısını açmıştı.  Dolayısıyla buğday, arpa, nohut, fiğ eken, arıcılık ile uğraşan, hayvan yetiştiriciliği yapan, süt üreten vb. çiftçilere yüksek miktarda devlet destekli krediler sağlanabilmektedir.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nin (TTKK) 1963 yılından bu yana sağladığı krediler geçtiğimiz yıllarda hacim olarak ciddi şekilde arttırıldı ve bu kapsamda tarımcılık yapmak isteyen vatandaşlara 1 milyon TL’ye kadar kredi sağlanıyor.

Genel ihtiyaç, tohumluk, hayvancılık, kimyevi gübre, tarımsal araç-gereç, tarımsal sulama ve akaryakıt ihtiyaçları için kullanılabilecek TTKK tarım kredilerinden yararlanmak için vatandaşların özellikle kırsal bölgelerde bulunan TTKK şubelerini ziyaret etmesi gerekiyor.

TTKK tarafından istenecek belgeler, kredinin ne için çekileceğine bağlı olarak değişecektir.

Kefilsiz Devlet Kredileri

Kefilsiz verilen devlet kredilerinin tamamı istihdamı geliştirmek ve ekonomik büyüme sağlayacak işlere yatırım yapmak için sağlanır. Dolayısıyla kefil göstermeden devlet destekli kredi çekmek isteyen tüketicinin bu kredi ile mutlaka işletme kurması veya işlerini büyütmesi gerekir.

Kefilsiz olarak çekilmek istenen devlet destekli krediler için vatandaşlar KOSGEB ile görüşmelidir. Bilindiği gibi KOSGEB, ticari işletmelere sağlanacak devlet destekli kredileri tahsis eden kurumdur. İşletme kurmak için de çeşitli programlar bulunduran KOSGEB, işlerini büyütmek isteyen esnafa 2017 yılında 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi sunmaktadır.

Kefilsiz Esnaf Kredisi

Bankalar esnaflara sağladığı çoğu kredi için devlet desteğinden yararlanmakta ve zaman zaman sağlanacak bu krediler için faiz almamaktadır. Dolayısıyla kefilsiz kredi kullanmak isteyen esnafın öncelikle devlet destekli esnaf kredilerinden yararlanmak için başvuruda bulunması gerekir. Devlet destekli kredilerde bankalar tarafından sağlanan kredi devletin ayırdığı fondan karşılanır ve bu nedenle kefil göstermektense söz konusu kredinin ne için kullanılacağının belgelenmesi gerekir. KOSGEB, devlet destekli kefilsiz esnaf kredilerinden yararlanmak için mutlaka danışılması gereken bir kurumdur.

Buna karşın, devlet destekli kredilerden yararlanmak istemeyen ve özel bankalar tarafından sağlanan kredileri araştıran esnafın da kefil göstermeden temin edebileceği krediler vardır. Bu krediler çoğu zaman daha önce de kredi kullanılan bankalardan çekilir, ilk defa kredi kullanacak esnafın ise mutlaka bir teminat göstermesi gerekecektir.

Kefilsiz Ev (Konut) Kredisi

Devletin her vatandaşı konut sahibi edindirme politikası sosyal devlet anlayışının bir gerekliliğidir ve bu nedenle konut kredisi sağlayan bankalara da iş düşmektedir.

Çekilecek konut kredilerinin yüzde 25’inin peşinat olarak bulundurulabilmesi ve geriye kalan yüzde 75’lik kısımdan doğacak aylık taksitleri rahatlıkla karşılayabilecek bir gelire ve yüksek kredi notuna sahip olması tüketicinin kefil göstermeden konut kredisi çekebilmesini sağlayacaktır.

Kefilsiz konut kredisi çekmenin diğer bir yolu da teminat göstermektir. Daha önceden satın alınan bir konut, araç veya diğer gayrimenkuller rahatlıkla teminat olarak gösterilebilir ve kefil göstermeden kısa süre içerisinde talep edilen konut kredisi tahsis edilebilir.

Kefilsiz Hayvancılık Kredisi

Tarımcılığa olduğu kadar hayvancılığa da ihtiyaç vardır ve bu nedenle devlet destekleri hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere de çeşitli kredi ve destekler verilmektedir.

Büyükbaş, küçükbaş, sığır, tavuk, kaz, manda, ipek böceği, düve, dana, kaz vb. yetiştiriciliği yapılabilecek her hayvan için yararlanılabilen hayvancılık kredileri için çiftçilerin bir iş planı hazırlaması gerekir. İş planında belirtilmesi gereken detaylar başvuru yapılabilecek merciye göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı çiftçilerin bu krediler için Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası ve KOSGEB’e talepte bulunabileceğini bilmesi gerekir.

Kefil gösterme zorunluluğu olmayan bu kredilerden yararlanmak isteyen çiftçiler çeşitli belge beyanlarında bulunmak zorundadır.

Özel bankalardan düşük faizlerle kefilsiz hayvancılık kredisi kullanmak isteyen çiftçiler ise Ziraat Bankası, Şekerbank, Halk Bankası, Denizbank ve Türkiye İş Bankası’na başvurabilmektedir.

Göz atmanızda fayda var: Kolay Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Kredi Kullanım Limitleri Ne Kadar?

Kefilsiz kredi veren bankaların kredi üst limitleri bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Bu limitler şu şekilde sıralanabilir:

 • CEPTETEB kredi kullanım limiti 50 bin TL,
 • En Para kredi kullanım limiti 40 bin TL,
 • N Kolay Kredi kredi kullanım limiti 50 bin TL,
 • Odeabank kredi kullanım limiti 60 bin TL,
 • ING Bank kredi kullanım limiti 50 bin TL’dir.

Kefilsiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Kefilsiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor

Her banka çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi ve gerekli teminatların gösterilmesi halinde kefilsiz kredi verse de bazı bankalara yapılan başvuruların kabul oranı daha yüksektir. Akbank, Bank Asya, Citibank ve Denizbank kefilsiz kredi başvurusu kabul oranı en yüksek olan bankalar arasındadır.

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında:

 • N Kolay Kredi,
 • ING Bank,
 • Odeabank,
 • En para,
 • CEPTETEB yer alıyor.

Bu bankalar arasında Odeabank ile ING Bank dışındaki bankalar yalnızca kefil değil, hiçbir başvuru belgesi olmadan kredi kullanımına izin veriyor. Odeabank ve ING Bank, başvuru yapan müşteriye göre belge talebinde bulunabiliyor.

Enpara Belgesiz Kredi Kullanımı

Enpara belge olmadan kredi çekmek müşterilere sağlanan en iyi avantajlardan bir tanesidir. En para, QNB Finansbank’ın bir alt kuruluşu olarak internet üzerinden müşterilerine hizmet veriyor. Banka kefili olmayanlar için kredi hizmeti sunması ile biliniyor. Kredinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kullanmak için kredi tahsis ücreti ya da dosya masrafı gibi ek bedel ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Kredi vadesi en fazla 60 ay olabilir.
 • Başvuru yaparken internet adresine girmeniz yeterli.
 • Düşük faiz oranlarından faydalanırsınız.

ING Bank’tan Kefil ve Belge Olmadan Kredi Kullanmak İster misiniz?

ING Bank kefilsiz belgesiz kredi avantajı kredi kullanmak isteyen müşterilere hizmet ediyor. Kredinin müşterilerine sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • En fazla 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi vadesi en fazla 48 ay olabilir.
 • Kredi faiz oranları piyasa koşullarına göre değişmekle birlikte, diğer bankalara göre uygundur.
 • Geri ödemelerini aylık eşit taksitlerle yapabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi ile Kefil Bulma Derdine Son!

Aktifbank N Kolay Kredi ile kefil olmadan kredi çekmek mümkün oluyor. Sizin adınıza borç yükü altına girmek istemeyecek birisi olmadığı zaman kredi çekememek derdinden kurtulacaksınız. Adı üzerinde kolay kredi fırsatı sunan bankanın kredi kullanım özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Esnek ödeme planlarından faydalanarak geri ödeme yaparsız.
 • Aylık yüzde 2,09 faiz oranından faydalanırsınız. Banka faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Başvuru yapmak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Kredi vadesi en fazla 36 ay olabilir.
 • Bankaya kefil, teminat ya da ek belge ibraz etmeden başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi kullanmak için banka sözleşmesini onaylamanız mümkün.
 • Kredi limiti başvuru yapan müşteriye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Aktifbank N Kolay Kredi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur?

Aktifbank N Kolay Kredi örnek ödeme planı sayesinde, kredi kullanmadan önce ödemeniz gereken aylık miktarı, kredi kullanım masraflarını ve buna benzer detayları öğrenebilirsiniz.

10 bin TL değerinde kredi için hesaplama şu şekilde yapılmıştır:

 • 12 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı bin 24 TL ve toplam ödeme miktarı 12 bin 289 TL olacaktır.
 • 24 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı 611 TL ve toplam ödeme miktarı 14 bin 670 TL olacaktır.
 • 36 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı 480 TL ve toplam ödeme miktarı 17 bin 296 TL olacaktır.

CEPTETEB Kefilsiz Kredi İle Anında İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB kefil olmadan hızlı ihtiyaç kredisi sayesinde ihtiyaç duymuş olduğunuz nakit parayı çabucak alabilirsiniz. Hem de başvurular internet üzerinden kabul ediliyor, yani bankanın şubesine gitmekle, sıra beklemekle zaman kayıp etmenize gerek kalmıyor. Kredinin müşterilerine sunduğu diğer özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi üst limiti en fazla 30 bin TL olabilir.
 • Kredi faiz oranı aylık yüzde 2,79’dur.
 • Bankaya internet üzerinden başvuru yaptıktan sonra en geç 3 dk içinde kredi başvuru cevabınız yanıtlanır.
 • Banka eğer gerekli görürse sizden ek belge talebinde bulunabilir.
 • Kredi çekmek için kredi notunuzun riskli aralıkta yer almaması gerekiyor. Eğer kredi notunuzun kaç olduğunu bilmiyorsanız, bankanın şubelerinden öğrenebilirsiniz. İşlem başı 5 TL’dir.

CEPTETEB Kefilsiz Anında İhtiyaç Kredisi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur?

CEPTETEB kefil olmadan hızlı ihtiyaç kredisi örnek ödeme planı 10 bin TL için şu şekilde hesaplanmıştır:

 • 12 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı bin 25 TL ve toplam ödeme miktarı 12 bin 307 TL olacaktır.
 • 24 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı 612 TL ve toplam ödeme miktarı 14 bin 707 TL olacaktır.
 • 36 ay vade ile kredi kullandığınız zaman ödemeniz gereken taksit miktarı 491 TL ve toplam ödeme miktarı 17 bin 691 TL olacaktır.

Göz atmanızda fayda var: Belgesiz, Evraksız Kredi Alınabilecek Bankalar

Akbank Kefilsiz Kredi

Akbank, ödüllü mobil bankacılık uygulaması Direkt ile müşterilerine anında gelir belgesiz ve kefil gösterilmeksizin kredi kullandırtmaktadır.

Herhangi bir üst limitin bulunmadığı bu krediden yararlanmak isteyen tüketicilerin razı olması gereken faiz oranı % 1,65’tir. Maaşını Akbank’a taşıyan müşterilere ise daha düşük faiz oranlarıyla ödeme planı oluşturulmaktadır.

OKU: Akbank Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın direkt kredisini kullanmak isteyen tüketicilerin mutlaka Akbank müşterisi olması ve mobil bankacılık uygulaması Direkt için bir şifre belirlemesi gerekmektedir. Kredi başvuruları anında değerlendirilmekte ve olumlu sonuçlanılması halinde tüketicinin hesabına aktarılmaktadır.

İhtiyaç kredisi haricindeki kredi başvurularının internet ortamından yapılması mümkündür, ancak belge teslimi için mutlaka şubeye gidilmesi gerekecektir.

Bank Asya Kefilsiz Kredi

Bank Asya Tüketici Finansmanı ile kullanmak istediği krediden doğan aylık taksitleri karşılayabileceğini belgeleyen kişiler kefil göstermeden kredi kullanabilme imkanına sahiptir. Bank Asya ihtiyaç kredisi için %1,45 faiz oranıyla en fazla 12 ay vadelendirme imkanı bulunur.

Citibank Kefilsiz Kredi

Dünyanın en köklü bankalarından Citibank, ticari faaliyetlerde bulunan işletmelere sağladığı finansmanlarla bilinmektedir. Citibank’tan kredi kullanacak tüketicilerin internet ortamından başvuru yapması mümkün değildir, şubeler aracılığıyla gerekli teminatların gösterilebilmesi halinde kefilsiz kredi kullanmak mümkündür.

Krediye ek olarak Citi Group yatırımlarından yararlanmak isteyen işletmeciler de en yakın Citibank şubesiyle iletişime geçebilir.

Denizbank Kefilsiz Kredi

SBERBANK tarafından satın alındıktan sonra müşteri portföyünü hızla genişleten Denizbank, tüketicilerin kefilsiz kredi başvurusunda bulunabileceği bankalar arasındadır.  Başvuru için alternatif kanallar oluşturan Denizbank’ın Cebimde Kredi’si ile 55 bin TL’ye kadar olan tüm ihtiyaçlar giderilebilmekte ve 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir.

Denizbank Kefilsiz Kredi Başvurusu nasıl yapılır? Denizbank’ın kefilsiz ve gelir belgesi beyanı gerektirmeyen Cebimde Kredi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen tüketiciler TCKN yazıp 3280’e kısa mesaj göndererek veya internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Kısa mesaj iletildikten sonra ön başvurunun olumlu sonuçlanması halinde kullanılabilecek kredi miktarı ve bu miktarın vadelendirilebileceği süre Denizbank tarafından iletilecektir.

İletilen mesajdaki sağlanabileceği belirtilen kredi miktarı ve vade süresinin uygun bulunması halinde tüketicinin en yakın Denizbank Şubesine gitmesi gerekir.

Denizbank Kefilsiz Kredi Çekme Şartları ve Gerekli Belgeler nelerdir? Denizbank’ın Cebimde Kredi kampanyasına başvuruda bulunan tüketicinin sağlaması gereken tek şart ön başvurudan onay almış olmak. İletilen mesaj veya internet başvurusu sonucu cebimde kredi ile belirli bir miktarda kredi kullanabileceği tescillenen tüketici gelir belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte en yakın Denizbank şubesine giderek finansmanı tahsis edebilmektedir.

Ev Hanımları Kefilsiz Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler?

Ev hanımlarına özel kefil olmadan kredi kampanyaları bulunuyor. Ev hanımları çalışmıyor olsa da gerekli koşulları sağlamaları halinde, bankalardan kredi kullanabilirler. Uygun faiz oranları ile kefil ve belge derdi olmadan kredi veren bankalar arasında:

 • Türk Ekonomi Bankası,
 • HSBC,
 • Anadolu Bank,
 • Odeabank,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • ING,
 • Garanti BBVA,
 • Vakıfbank yer alır.

Bu bankaların internet sitelerinde yer alan ev hanımlarına özel kredi kampanyalarını ziyaret etmeniz kampanya koşullarını öğrenmek için yeterli olacaktır.

Kefilsiz İpotekli/İpoteksiz Kredi Almak

Gelir seviyesi ve kredi notu yüksek tüketicilerin kefil veya ipotek göstermeden yüksek limitli kredi kullanabilmesi mümkündür. Örneğin; Finasnbank’ın Xclusive Bankacılık müşterileri 200 bin TL’ye kadar şubeye dahi gitmeden anında kredi kullanabilme imkanına sahiptir. Ancak Xclusive Bankacılık müşterisi olmak için 1 milyon TL’nin üzerinde mevduat bulundurulması gerekir.

Buna karşın daha düşük limitlerde (10 bin TL’nin aşağısı) kullanılacak kredilerin çoğunda kefil veya ipotek şartı aranmamaktadır.

Kefil gösteremeyen, ancak ipotekli kredi kullanabilecek tüketicilerin ise tüm bankaların finansmanlarına başvurması ve ipotek oranınca kredi kullanabilmesi mümkündür.

Kefilsiz Kredi Kullanmak için Gereken Belgeler Nelerdir?

Kefil olmadan kredi kullanımı için başvuru sırasında gereken evraklar her banka için farklı olabilir. Hatta aynı banka, müşterilerin durumuna göre, farkı kişilerden farkı başvuru evrakları talebinde bulunabilirler. Genel olarak istenilen belgeler arasında:

 • TC kimlik belgesi,
 • Bankaların şubelerinden ya da internet adreslerinden alabileceğiniz başvuru evrakları,
 • İkametgah belgesi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi yer alır.

Kefilsiz Kredi Kullanmak için Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

Kefil olmadan kredi kullanımı için gereken şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Başvuru yapan kişi 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • 18 yaşından küçük kredi kullanmak isteyen kişilerin ya velisi ya da kefili bulunmalıdır.
 • Başvuru yapan kişi TC vatandaşı olmalıdır.
 • TC sınırları içinde ikamet ediyor olunmalıdır.
 • Kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır.

İstenmesi halinde bankaya ek teminat gösterilmelidir. (Arsa, araç, gayrimenkul, bahçe, tarla gibi mallar teminata konu olabilir.) Teminat gösterilen malın mutlaka satılabilir özellikle olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ipotekli kredi başvurularında kefil talep edilmemektedir.

Kefilsiz Şartsız Kredi Kullanmak için Gereken Kredi Notu

Kefil ve şart olmadan kredi kullanmak için kredi notu durumu önem taşıyor. Findeks kredi notu, geçmişteki kredi hareketlerinize göre oluşturuluyor. Eğer geçmişte kredi ödemelerinizi zamanında yapmışsanız, borçlarınızı ödediyseniz, mal varlıklarınız varsa ve banka ile devamlı çalışıyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Bankalar kredi kullandırmak için kredi notu yüksek olan kişiler ile çalışmak ister. Çünkü banka açısından bakıldığı zaman kredi vermek risktir.

Göz atabilirsiniz: Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi borçlarınızı ödemediyseniz, birikiminiz yoksa, ödeme günlerinizi devamlı kaçırıyorsanız, kredi notunuz düşer. Kredi notunuzun düşmesi finansal itibarınızın bozulması anlamına gelir. Bu durumda bankalar kredi kullanmanıza sıcak bakmaz ve genellikle kefil ve ek teminatlar ister.

Eğer ek teminat olarak taşınır ya da taşınmazlarınızı göstermek isterseniz, bu mal varlıklarının mutlaka satılır özellikte olması gerekir. İpotek gösterdiğiniz mal varlığı en fazla kullanabileceğiniz kredi miktarını belirler.

İpotek ya da kefil göstermenize gerek kalmadan kredi kullanmak isterseniz, kredi notunuzu yüksek tutmaya özen gösterin.

Kefilsiz Şartsız Kredi Kullanmak için Kredi Notunu Nasıl Yükseltebilirim?

Kefil ve şart olmadan kredi kullanmak için kredi notunu yükseltmek mümkündür. Yani kredi notu düşük olan birisi sonsuza kadar kredi kullanamayacak diye bir şey yok. Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız:

 • Kredi ödemelerinizi zamanında yapın,
 • Ödemelerinizi bir tek gün bile geciktirmeyin. 1 saatlik gecikme bile gecikme olarak algılanır ve kredi notunuzun düşmesine neden olur.
 • Kredi başvurusunda kısa aralıklarla bulunmayın.
 • Kredi başvurunuzun reddedilmeyeceğinden emin olun. Bunun için kredi başvurusu yapmadan önce bankalardan ya da doğrudan Findeks üzerinden kredi notunuzu 5 TL gibi cüzi bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz.
 • Kredi borçlarınızı ödeyin. Eğer borçlarınızı ödeyemiyorsanız, yapılandrma yapmak için başvuru yapın.
 • Kredi kartı alın. Düşük limitli kredi kartı ile yapacağınız işlemler bile kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olur.
 • Hesabınıza para giriş çıkışı yapın. Aktif bir kullanıcı olmanız kredi notunuzu yükseltecektir.
 • Hesabınızda harcadığınızdan çok varlığınız bulunsun. Yani bakiye eksiye düşmesin.

Bu yöntemleri uyguladığınız zaman sabırlı olmanız gerekiyor. Kredi notu birden yükselmez. Ortalama 2 ile 3 ay arası zaman geçmesi gerekir. Eğer acil kredi kullanmanız gerekiyorsa ve bu kadar zamanınız yoksa kefilsiz ve şartsız kredi veren bankalara başvuru yapmak akıllıca olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz