Kart Numarası Nedir? Kart Numarası Nerede Yazar? Kredi ve Banka Kartı

Kart Numarası Nedir?
Kart Numarası Nedir?

Kart Numarası Nedir? Kart Numarası Nerede Yazar? Makalemizde oldukça yararlı bilgiler vardır. Alışveriş ve İnternet sitelerinin ödeme ekranlarında müşteriler ile ilgili bir takım bilgiler istemektedir. Bunların en başında kart numarası yer almaktadır. Durum böyle olunca Banka kart numarası nerede yazar, kart numarası nedir garanti, Vakıfbank kart numarası nedir? Visa kart numarası nedir, nerede yazar sorusu en çok arananlar arasında yer almaktadır. Ödeme sayfalarında kredi kartı kart numaraları 2020 yanında, kart sahibinin adı ve soyadı, son kullanma tarihi ve kredi kartının arka yüzünde yer alan CVV güvenlik numarası sorulmaktadır. Kart numarası, bankaların müşterilerine gönderdiği kredi kartlarının ön yüzünde bulunan, 16 haneli rakamlardan oluşan numaraya denir. Kredi kartı no 4’erli hane olmak üzere 4 grup halinde yazılır. Banka ve Kredi kartları günümüzde alışverişlerde en çok tercih edilen ödeme aracıdır. Özellikle firmaların kart sahipleri için düzenlemiş olduğu kampanya ve taksitlendirme seçenekleri, bu tarz kartların kullanımında artışa neden olmaktadır. Kredi kartı kullanımı, hem müşteri hem de hizmet veya ürün satan için avantajlı bir seçenektir. Müşteri alışverişini yaparken taksit ve diğer avantajlardan yararlanırken, firmalar ise sattığı ürün veya hizmetin parasını anlaşma süre içerisinde ve belirli bir komisyon kesilerek bankadan nakit olarak almaktadır.

  • Aynı Gün Kredi Kartı Veren Banka Var Mı? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu 2 Yöntemle Sorgulama İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme İçeriğe Git
  • Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Kart Numarası Nerede Yazar? Kredi Kartı, Banka Kartı

Kartı numarası kredi kartlarında, bankanın size vermiş olduğu plastik kartın ön yüzünde alt tarafında yazmaktadır. 16 handeden oluşarak, 4’erli gruplara ayrılarak yazmaktadır. Kart numaranızı öğrenmek istiyorsanız ilk bakacağınız yer kartın ön yüzü olmalıdır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kart Numarası Nerede Yazıyor?

Kart Numarası Nedir?

Kart numarası hem kredi hem banka kartlarda, bankaların müşterilerine gönderdiği kredi kartlarının ön yüzünde bulunan, 16 haneli rakamlardan oluşan numaraya denir. Kredi kartı no 4’erli hane olmak üzere 4 grup halinde yazılır.

Göz Atabilirsiniz;

Müşteri Numarası Nedir?

Kart Numarası dışında Bankalar tarafından verilen bu kredi kartı müşteri numarası genellikle kredi kartlarının üzerinde yazmamaktadır. Eğer müşteri hesap numarası lazımsa, banka şube yetkilisinden veya çağrı merkezinden edinebilirsiniz.

Kart Hesap Numarası Nedir? Kredi Kart ve Banka Kart

Kart hesap numarası, müşterilerin bilgilerine ulaşmak veya bankacılık işlemlerini yapmak için gereklidir. Özellikle hesap numarası ile para transferleri sıklıkla gerçekleştirilir. Banka kartı hesap numarası vasıtası ile bir başkasının hesabına para transferi gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Göz atmak isteyebilirsiniz: Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar

Kredi ve Banka Kartı Son Kullanma Tarihi Nedir?

Kredi ve Banka kartlarınızın son kullanma tarihi işlemlerinizi yapabileceğiniz tarihi belirler. Bu tarihe kadar kartınızı her türlü alışverişte kullanabilirsiniz ya da nakit para akışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Son kullanma tarihinden önce genelde bankalar müşterilerini arayarak bilgilendirme yaparlar. Bilgilendirme yapmayan bankalar kartınızı direk posta ile size yollayabilirler. Bu bilgiler her banka için değişir. Kartınızın son kullanma tarihi geçmişse bankamatik kartınızı yutabilir kredi kartınızın son kullanma tarihi geçtiği zaman her hangi bir işlem ve alışveriş yapmanız mümkün değildir. Kart kullanım tarihleri 4 ile 5 yıl arasında bankanın kart özelliğine göre değişir. Son kullanma tarihi gelmeden 1 hafta önce müşteri hizmetlerini arayarak yeni kart taleplerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Kredi Kartı ve Banka Kartı Güvenlik Kodu Ne Demek?

Banka ve kredi kartınızın üzerinde bulunan ilave kod olarak CVC kart doğrulama kodu olarak bilinir. Çoğu kullanılan kartta bu kod kartın arkasında yer alan imza şeridinin üzerine basılı olan sayının son 3 basamağı olarak görünür. Fakat American Express kartlarında bu kod genellikle ön kısımda bulunan dört basamaklı bir koddur. Cvc kodu kabartmalı bir şekilde yer aldığı için herhangi bir yere yazılmaz yani kart sahibinin özel kodudur. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde özellikle CVC alanını doldurmanızı isterler. Gönderdiğiniz bu bilgiler kartınızın doğruluğu yapısı ve miktarı sitemde anında belirlemek için istenir. Bu kod şirketlere göre farklı isimlendirilir. Kart doğrulama kart güvenlik kodu veya kişisel güvenlik kodu olarak da bilinir.

Kart Numaraları Hakkında Merak Edilenler

Kart numaraları hakkında merak edilenler kısmı özellik ile 2020 yıllarından bu yana kadar kart sahiplerinin adı, soy adı ve son kullanma tarihinin yanı sıra arka kısmında olan CVV kodu ile numara sorulması bilinir. Kart numaraları genel olarak bankalar tarafından müşterilere gönderilmiş olan kredi kartların ön kısmında yer alan, 16 haneli olarak gözlenen rakamlardan meydana gelen numaralara verilen isimdir. Dörder hane olarak meydana gelir. Hem müşteriler hem de hizmet ya da ürün satışları sırasında oldukça avantajlı olan konulardan birisi olarak bilinir. Müşteri alışverişleri sırasında taksit ya da diğer avantajlar olarak da anlaşma süreleri kapsamında belirli komisyon kesintisi ile bankalardan nakit olarak alması ile öne çıkar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: CVV Nedir? CVV – CVC Kodu Nerede Yazar?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz