Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar / Kredi çekmek, günümüzde nakit ihtiyacını gidermek için başvurulan yolların başında gelmektedir. Ancak bazı durumlarda bankalar kredi vermekten çekinmektedir. Bu durumun temel sebepleri arasında kredi notunun düşük olması ve kara liste olmaktadır.

Kara liste, Merkez Bankası tarafından oluşturulmaktadır. Eğer kredi borcunuzu ödemezseniz, yasal işlemler başlatılır ve adınız kara listeye yazılır. Bu durumda, pek çok banka kredi borcuna sadık kalmayan bireylere kredi vermemektedir. Ancak nakit paraya ihtiyacı olanlar sicilim bozuk kredi almak istiyorum cümlesini kurmaktadır.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Kara listeye girmiş bireyler, geçen yıl gelen af ile birlikte kredi çekebilir hale gelmiştir. Eğer bir bankaya olan borcunuz nedeniyle kara listeye adınız yazılmış ise, bu borç diğer bankalar tarafından da görülebilmektedir. Ancak bu durum, gelen afla birlikte sorun olmaktan çıkmıştır.

Kara listeye kredi veren bankalar, aftan yararlanmış bireyler için geçerli olmaktadır. Bankaya borcunuz varsa ve bu af yasasından faydalanmışsanız, kredi çekebilmeniz mümkün olacaktır. Aksi takdirde, bankalar borcunuza sadık olmayacağınızı düşünerek kredi vermekten uzak duracaktır. Kara listeye dâhil olanlar için kredi verebilen bankalardan bazıları aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • İNG Bank
  • İCBC
  • Odeabank
  • Denizbank

Kara listeye girenler için çıkartılan af yasası sayesinde yukarıda belirtilen bankalardan kredi çekebilmeniz mümkün olacaktır. Ancak eğer aftan faydalanmamışsanız, bu bankalar da dâhil olmak üzere hiçbir banka kredi vermeyecektir. Sicili bozuk olanlar için kredi çekme yöntemlerinden bir diğeri ise ipotekli kredi olmaktadır.

Kara Listede Olanlara İpotekli Kredi

Adı kara listeye yazılmış olan vatandaşların kredi çekmesi oldukça zordur. Ancak ipotekli kredi mülke sahip olan hemen hemen herkes tarafından kullanılabilmektedir. Yüksek meblağlarda kredi çekmek istiyorsanız, ancak adınız Merkez Bankası tarafından oluşturulmuş kara listedeyse, ipotekli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

İpotekli kredi, mülke sahip herkesin kullanabileceği bir yüklü nakit edinme kredisidir. Ancak ipotek yaptırarak kredi çekmek isteyen bireylerin, mülke sahip olmasının yanı sıra aylık bir gelire sahip olması da gerekmektedir. Aksi takdirde kredi talebiniz yüksek ihtimalle kabul edilmeyecektir.

Kara listedekilere kredi veren bankalar konusunu ipotekli krediler için araştırıyorsanız, pek çok bankaya başvuru yapabilirsiniz.  Bu durumda mülkünüz ekspertiz incelemesine girecek ve mülkünüzle orantılı olacak şekilde bir kredi tutarı belirlenecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz