2020 Kapıcı Maaşları Ne Kadar Oldu?

2020 Kapıcı Maaşları Ne Kadar Oldu?
2020 Kapıcı Maaşları Ne Kadar Oldu?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

2020 Kapıcı Maaşları Ne Kadar Oldu? Asgari ücret rakamlarının açıklanmaya başlamasından sonra 2020 kapıcı maaşları ne kadar oldu sorusu pek çok kişi tarafından merak edilme derecesini artırmıştır. Öncelikle geçtiğimiz günlerde 2020 kapıcı maaşlarının da netleştiği için açıklanacak olan verilerin 2020 yılı için kesin olduğunun altı çizilmelidir. Bunun yanı sıra 2020 kapıcı maaşları tek bir paydada buluşmamaktadır. Çünkü diğer asgari ücret tutarlarında olduğu gibi bireylerin evli, bekâr olmaları ya da çocuk sayıları maaş miktarlarının değişimine yol açmaktadır. Bundan kaynaklı olarak hesaplamaların kişisel duruma en uygun olanından yapılması gerekmektedir.

  • İş Bankası Emekli Promosyon Ne Kadar? Yazıya Git
  • Denizbank Emekli Promosyon Tutarı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Akbank Emekliye Promosyon Ne Kadar? Yazıya Git
  • SSK Emeklilik Prim Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? Yazıya Git
  • Ne Zaman Emekli Olabilirim, Ne Kadar Maaş Alabilirim? Yazıya Git

 

2020 Kapıcı Maaşı Ne Kadar?

2020 kapıcı maaşlarının hesaplanmasında bir takım kesintilerin yapıldığı bilinmektedir. Kesintilerin yapılmadığı durumlarda 2020 kapıcı maaşı ne kadar sorusuna 2.943.00 TL şeklinde bir yanıt alınmaktadır. Ancak işin bir de işveren boyutu olduğu unutulmamalıdır. Bu neden yüzünden maaşların hesaplanmasında kapıcıların giderleri bir diğer tabirle maliyetleri brüt tutardan düşülmektedir. 2020 kapıcı maaşı ne kadar hesaplamalarında brüt maaştan öncelikle SGK işçi oranı düşülmektedir. Bu oranın 2020 tutarı ise %14 oranında açıklanmıştır. Verilen oranın TL bazında değerinin 412.01 TL olduğu bilinmektedir. Elde edilen yeni sonuçtan ise işçi işsizlik primleri düşülmektedir. Primin net tutarının 29.42 olduğu bilinmektedir. 2020 kapıcı maaşları ne kadar oldu sorusu kesintilerle birlikte 2.501.55 TL civarına gelmektedir.

Göz Atabilirsiniz:

2020 Kapıcı Asgari Ücret

2020 kapıcı maaşlarının hesaplanmasından sonra asgari olan tutarlar da ortaya çıkmaktadır. Öncelikle kapıcılık ile alakalı olarak bilinmesi gerekli olan farklı konu başlıkları bulunmaktadır. Örneğin kapıcıların asgari geçim indirim hakları bulunmamaktadır. Bu neden yüzünden verilecek olan 2020 kapıcı asgari ücretinde herhangi bir rakamsal değişim de meydana gelmeyecektir. Normal şartlar altında asgari ücret alanlar farklı nedenler yüzünden ek bir ücret daha alırken kapıcılar barınma gibi konularda avantajlı oldukları için asgari geçim haklarının bulunmaması kararı alınmıştır. Bu çerçevede 2020 kapıcı asgari ücretlerinin 2.502,55 lira olduğu görülmektedir. Emekli kapıcı maaşları ise 2.722,78 TL’dir. Rakamların birbirinden farklı olması emekli kapıcıların maaş hesaplamalarının değişik yapılmasından ileri gelmektedir.

2020 Kapıcı Maaşları

2020 kapıcı maaşları emekli olanlar için hesaplanırken net maaştan indirilen oranlar değişim göstermektedir. Bu bağlamda normalde %14 ya da %15 olan SGK işçi oranı emekli kapıcılar için %7,5 ortalamalarına gelmektedir. 2020 yılı itibari ile emekli kapıcıların temin edebilecekleri brüt olan asgari ücret 2.943.00 TL’dir. 2020 kapıcı maaşlarının hesaplanması için %7,5 oranında 220,72 TL değerinde bir düşüş gerçekleştirilmektedir. Yapılan düşüşlerden sonra net maaşlar ise 2.722.78 TL olmaktadır. Ancak altı çizilmek gerekirse verilen rakamların tamamı ortalama rakamlar olarak anlaşılmalıdır. Çünkü asgari ücrette de kapıcıların almış oldukları maaşlarda da bireysel özellikler, konum ve şehir gibi etmenler rakamların özelleştirilmesini sağlamaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz