Kamu Personeline Özel Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeline Özel Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kredi seçenekleri ile birlikte müşterilerine destek vermektedirler. Özellikle de kamu personelleri kredi alım aşamasında daha şanslı olmaktadır. Çünkü kamu çalışanlarının kredi talepleri çoğunlukla olumlu karşılanmakta ve bankalar genel olarak kamu çalışanı müşterilerini sevmektedir. Hatta öyle ki kamu çalışanlarına özel masrafsız kredi veren bankalar veya düşük faizli finansman sağlayan kurumlar dahi mevcuttur. Bu nedenle kamu memurları tüm bu imkânları fazlasıyla sunan bankaları tercih ederek, avantajlı bir şekilde kredi çekebilirler.

Kamu personelleri sadece çeşitli ihtiyaçlarına yönelik kredi kampanyalarından faydalanabilecekleri gibi aynı zamanda nakit ihtiyaçlarına yönelik de finansman talebinde bulunabilirler. Ülkemizde faaliyet gösteren finans kurumları arasında kamu çalışanlarına özel, düşük faizli ve masrafsız kredi veren pek çok banka bulunuyor…

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi seçeneği, alınan kredi için herhangi bir faiz oranının işlememesi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla 0 (sıfır) faiz ile alınan bir kredinin ödemesi de aynı miktarda yapılmaktadır. Ancak memurlara özel olarak verilen faizsiz kredi seçenekleri genel olarak teşvik kredileri kapsamındadır. Bu anlamda devlet memuru statüsünde çalışan vatandaşların faydalanabilecekleri pek çok farklı kredi seçeneği bulunmaktadır. Konut kredisi, otomobil kredisi, ihtiyaç kredisi bunlardan sadece bir kaçıdır.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz yıllarda devlet, memur statüsünde çalışan kamu personellerine özel sıfır faizli konut kredisi imkânı sunmuştu. Bu türden kredi olanakları hem ilgili finans kuruluşları hem de devletin desteği ile gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla belirli periyotlarda devlet memurlarına faizsiz kredi imkânı sunulduğu için kamu personellerinin de sıfır faiz oranı ile finansman çekme şansı bulunmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İnternet Bankacılığından Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kamu Personeline Özel Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeli İçin Düşük Faizli Kredi

Devlet memurlarının faydalanabilecekleri bir diğer kredi modeli de düşük faizli kredi seçeneğidir. Çeşitli bankaların, çeşitli kredi kampanyaları dâhilinde sundukları kamu personeli için düşük faizli kredi seçenekleri sayesinde, devlet memurları oldukça uygun ödeme koşulları elde edebilmektedirler. Bankaların sunduğu düşük faizli kredi seçenekleri; konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve çeşitli finansmanlar için geçerli olmaktadır. Kredi içeriği ve oranları ise tamamen ilgili bankaya göre değişkenlik göstermektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Memurlara Özel Konut Kredisi

Bankalar konut kredisi ile özellikle de yeni bir konut alma aşamasında bütçesi yetersiz olan vatandaşların kolayca ev sahibi olmalarına olanak tanımaktadır. Bu anlamda özellikle de devlet memurlarına özel konut kredisi kampanyaları dikkat çekmektedir. Çünkü oldukça düşük faiz oranları ve uzun vade geri ödeme seçenekleri ile memurlara özel konut kredisi alternatifleri tüketiciler için cezbedicidir.

657’ye tabi memurlar istedikleri zaman sadece toplu konutlar için geçerli olan faizsiz kredi seçeneğinden de faydalanabiliyorlar. Bu kredi türünden yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler, 657’ye tabi devlet memurlarının şartları ile ilgili bankanın yetkili birimiyle görüşmelidir. Çünkü finans kurumları, kredi kullandırımına dair şartları kendi çalışma politikalarınca düzenleme yetkisine sahiptir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yapı Kredi Ek Kart Nasıl Çıkar? Ek Kart Başvurusu

Memurlara Özel İhtiyaç Kredisi

Bankaların kredi alternatifleri arasında en genel nitelikteki finansman seçeneği ihtiyaç kredisidir. Bu kredi türü kamu personellerine özel oldukça düşük faiz oranları ve hatta faizsiz olarak sunulabilmektedir. Genel olarak kısa vadeli, düşük tutarlı bir kredi modeli olarak ifade edilen ihtiyaç kredisi, özellikle de memurlar için rahatlıkla faydalanılabilecek bir kredi modelidir. Çünkü bankalar gelirini kolayca beyan edebilen memurlara, geri ödemede sıkıntı çıksa bile maaştan kesinti yapabilecekleri için kolay kredi vermektedir.

Memur Kredisi Faiz Oranları ve Vadeleri

Bankaların, kamu çalışanlarına özel pek çok finansma nolanağı bulunmaktadır. Memur kredisi faiz oranları ve vadeleri, tercih edilecek kredi türüne ve bankaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle tercih edilecek kredi türüne göre faiz oranlarını ve vadelerini değerlendirmemiz mümkündür.

Buna göre;

  • Memurlar için ihtiyaç kredisi faiz oranları bankaya göre 1,09 – 1,49 arasında, vade süreleri ise 3 – 48 ay arasında değişmektedir.
  • Memurlar için konut kredisi faiz oranları 0,99 ile 1,19 arasında, vade süreleri ise 10 – 25 yıl arasında değişmektedir.
  • Memurlar için taşıt kredisi faiz oranları 1,29 – 1,99 arasında, vade süreleri ise 3 – 48 ay arasında değişmektedir.

Görüldüğü gibi bankaya, başvurulacak kredi türüne göre memur kredisi faiz oranlarıdeğişmektedir. Aynı şekilde kullanılmak istenen kredinin vadesi de, finansman kullandırma mevzuatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle devlet çalışanlarının güncel olarak banka faiz kampanyalarını ve katılım koşullarını takip etmelerini öneriyoruz. Çünkü mevzuatlar gereğince BDDK bazen kredi türlerinin vadelerinde aşağı çekme ya da yükselme işlemleri uygulayabiliyor. Örneğin daha önceleri en fazla 36 ay vade yapılabilen ihtiyaç kredisi türlerinde, maksimum vade sayısı 48’e çıkarıldı.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Özellikleri 2021

Kamuya Özel Kredi Veren Bankalar

Bankaların genel olarak en sevdiği müşteri tipi olan kamu çalışanları, finans kurumlarının çeşitli ürünlerinden oldukça avantajlı bir şekilde faydalanabilmektedirler. Bu anlamda kamuya özel kredi veren bankalar, memurlarına oldukça avantajlı finansmanlar sunmaktadır. Kamu çalışanları da düşük faizli ya da faizsiz ödeme seçenekleriyle sunulan bu kredi türleri sayesinde kolaylıkla finansman bulabilmektedirler.

Dosya masrafsız kredi seçeneklerinin yanı sıra düşük masraflı, düşük faizli ya da faizsiz kredi imkânı sunan başlıca finans kurumları; Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, İngbank, Denizbank, Şekerbank, Halkbank olarak sıralandırılabilir.

Tüm bu bankaların güncel kredi seçenekleri ve katılım koşullarını takip ederek, bütçenize ve gelirinize en uygun kredi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Devlet çalışanıysanız nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek adına kamuya özel kredi veren bankalar ile iletişime geçerek, size en uygun kredi teklifi alabilirsiniz. Geri ödemesi son derece kolay olan kredi seçenekleri belirli dönemlerde daha da cazip hale gelebiliyor. Örneğin bayram, yılbaşı, yaz tatili gibi dönemlerde kamuya özel kredi veren bankalar, tüketicilere daha cazip faiz oranları ile finansman sunmaktadır. Bu nedenle kredi çekme kararı veren kamu personelleri, söz konusu dönemlerde bankaların düzenlediği kampanyaları takip ederek daha uygun koşullarda finansman kullanabilirler…

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/vakifbank-personel-alimi/
  2. https://www.kredivepara.com/banka-sinavlari-tarihleri-ne-zaman-banka-sinavlari-basvurusu-nasil-yapilir/
  3. https://www.kredivepara.com/artan-taksitli-kredi-veren-bankalar/
  4. https://www.kredivepara.com/cep-bankaciligi-uygulamalari-nelerdir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz