İstanbul Tefeci Telefon Numarası ve Adresleri

İstanbul Tefeci Bulmak İstiyorum
İstanbul Tefeci Bulmak İstiyorum

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İstanbul tefeci bulmak istiyorum diyenler için hazırladığımız bu yazımızın başında öncelikle tefecilik işlerinin suç olduğunu söylemek istiyoruz. Tefeciler ülkemizde para satan ve yasal işlem yapmayan kişilerdir. Bu yüzden yüksek faizle zor durumda olanların son umutları oldukları için internet üzerinde sürekli aranırlar. İstanbul ilinde de oturan birçok tefeci vardır. Büyük şehir ve nüfus yoğunluğu olan İstanbul’da bu işi gerçekten yapanların aksine daha çok dolandırıcı olan kişiler karşımıza çıkmaktadır.

Para ihtiyacı herkesin son yıllarda çokça ihtiyaç duyduğu bir durumdur. Hayat pahalılığı, borçlar, taksit ödemeleri, krediler, kredi kartları insanları artık bir çıkmaza doğru sürüklemektedir. Ödenmeyen borçlar biriktiğinde de maalesef para bulmak için başka yollar aramaktayız. Para ihtiyacı olup bankalardan kredi alamayanlar internette nasıl para bulabilirim gibi ilanlara bakarak nakit sıkıntısını gidermek istemektedirler. Bu aramalar sonucunda karşılarına da tefeciler çıkmaktadır. Şimdi sizlere İstanbul ilinde tefecilik ile ilgili tüm bilgileri vereceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir

İstanbul Asya ve Avrupa Tefeciler

İstanbul çok büyük bir il olduğu için bu ilde her türlü insanla karşılaşmanız mümkündür. Bu insanlardan para satanlarına ise tefeci denilmektedir. Tefeciler yasal olmayan ve para satan kişilerdir. Sizlere senet imzalatarak yaptıkları bu işlemleri yüksek faizler koyarak aylık ödemeler yapmanızı istemektedirler. İstanbul’da olan tefecilerden bazıları Tefeci Cemil, Tefeci Erol, Tefeci Mustafa gibi kişilerdir. Bu kişiler takma isimler kullanarak sizlere işlem yaparlar. Kimsenin kendi ismi değildir. Ayrıca bu kişilerin telefonlarına da ulaşamazsınız. Mecidiyeköy, kapalı çarşı, bağcılar, Beykoz, kavacık, Kadıköy, Sarıyer, Üsküdar, Eminönü, Beylikdüzü, Pendik ilçelerinde tefecileri bulabilirsiniz.

Nasıl Para Verirler?

Tefeciler her önüne gelene para veren kişiler değildirler. Bu kişiler genellikle teminat ve ipotek almadan kimseye para vermezler. Yani bir evinizin olması ve bu evi tefecinin üzerine sözleşmeli olarak geçirmediğiniz sürede para alamazsınız. Tefeciler ayrıca %20’lik bir oranda sizden aylık ödeme yapmanızı da isteyeceklerdir. Bu durum size günü kurtarma gibi gelse de bir dahaki taksitlerde sıkıntılı ödemeler olacağını da söylemek istiyoruz. Ödemeler bankalar gibi sizi beklemez. Eğer ödemeniz geçtiyse o ayın senedini işleme vermektedirler. Bu durumda verdiğiniz ipoteği de kaybetme durumunda olabilirsiniz.

Tefeciye Borç Ödenmezse Ne Olur?

Tefeciler sizlere para verdiklerinde ipotek ve senet alacaklardır. Bu senetler belirli günlerde ödenmesi gerekiyor. Tefeciler aylık olarak değil toplam ödeyeceğiniz miktarda senet yapar ve tarihini boş bırakırlar. Eğer siz bir tarih verirseniz o tarihi yazarlar. Tefeciler borcunuzu gününde ödemediğinizde sizden tüm parayı ödemenizi isterler. Eğer sizde tüm parayı ödeyemezseniz hemen ipotek ettiği tüm mal varlığınızı satacaktır. Ayrıca bazı tefeciler pislikte çıkartabilir. Adam dövme, adam yaralama gibi işlem yapan tefecilerde vardır.

İlginizi çekebilir: Senetle Borç Para Lazım Ne Yapmalıyım?

Bu durumlara bulaşmak istemiyorsanız tefecilerden uzak durmanız gerekiyor. Ayrıca siz hangi tefeciden para alırsanız alın suç ortağı olacaksınız. Tefeci parası satan  kadar alan kişi ve aracı olan kişilerde ceza yiyecektir. Bu cezalar hapis cezası gibi ağır cezalardır.