İş Kurmak İstiyorum ama Hiç Param Yok!

İş Kurmak İstiyorum ama Hiç Param Yok
İş Kurmak İstiyorum ama Hiç Param Yok

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kendin işini kurmak veya kendi işinin patronu olmak bir çok kişinin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için belirli bir sermaye gereklidir. Fakat sermayeniz yoksa… Bu yazımızda bu soruyu ele alarak sizlere, sermayesiz iş nasıl kuruluru anlatacağız. En başta bilmeniz gereken, SERMAYESİZ İŞ KURULMAZ. Yazımızım başlığı ‘’iş Kurmak İstiyorum Ama Hiç Param Yok’’ olmasına rağmen, yazımızda önce sizlere nasıl sermaye edinileceğini anlatacağız.

Göz atabilirsiniz: İşyeri Açmak için Yapılması Gerekenler 2019

Parasız İş Nasıl Kurulur

  1. İş kurmak için sermaye edinmenin en kolay yolu kredi çekmektir. Kredi çekme talebinde bulunduğunuzda banka sizden bir teminat isteyebilir. Nasıl kredi çekileceğini öğrenmek için, Kredi Nasıl Çekilir yazımızı okuyabilirsiniz.
  2. Sermaye edinmek için ticaret yapabilirsiniz. Eğer ticaret unsuru olarak kullanabileceğiniz bilginiz veya yeteneğiniz varsa, bu unsuru kullanarak sermaye sağlayabilirsiniz. Örneğin; halka ilişkiler konusunda yeteneklisiniz. Anlaştığınız bir firmanın ürünlerini bu yeteneğinizi kullanarak satabilir ve sattığınız her üründen komisyon alabilirsiniz.
  3. Günümüzde sermaye edinmenin en yaygın yöntemi, internet üzerinden yapılan ticarettir. Bu işlem aslında oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca çok geniş bir Pazar yelpazesi vardır. Bunlar;
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Pazar Analizi Nasıl Yapılır? Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Affilate Marketing.

Bu konu hakkında bilgi almak için, ‘’Affilate Marketing ile Nasıl Para Kazanılır’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Ürün satışı yapmak.

Bu yöntem özellikle öğrenciler arasında en çok kullanılan yöntemdir. Yapmanız gereken tek şey, satmak istediğiniz ürünü hepsiburada veya sahibinden gibi siterlerde satışa sunmak olacaktır.

Göz Atabilirsiniz;

Ürün pazarlaması yapmak.

Anlaştığınız bir firmanın ürünleri pazarlayabilirsiniz veya o ürünler hakkında bilgi içerikli yazılar hazırlayabilirsiniz. Bir çok üretici firma bu yöntem uzak durmak istemektedir. Fakat günümüzde artan youtuber ve takipçi sayısı yüzünden, çok yaygın bir iş haline gelmiştir. Bunun için size gereken tek şey, belirli bir çevre tarafından tanınmış olmak.

Emeğinizi satmak.

Buradaki bahsedilen emek, üretmiş olduğunuz ürünlerdir. Örneğin, çok iyi derecede makale yazma yeteğinize sahipsinizdir. Uzman kirala gibi sitelerde iş ilanlanları yayınlanmaktadır. Bu ilanlardan size uygun olanı tercih edip, emeğinizi kullanarak para kazanabilirsiniz.

Online oyunlar üzerinden para kazanmak.

İlk okunduğunda tamamen eğlence düşkünleri için olan bir yöntem gibi gözükebilir. Fakat online oyunlar ile geçmini sağlayıp, çok yüksek miktarda sermaye yapan kişiler bulunmaktadır. Buradan para kazanmak aslında sabır gerektiren bir işlemdir. Yapmanız gereken basittir. Online bir oyunu bilgisayarınıza indirin, sürekli olarak oyun karakterinizi güçlendirin ve oyun parasını biriktirin(online oyunlarda en çok para getiren, oyunun parasının satışlarıdır. Sonra bazı sitelerde elde ettiğiniz gemleri veya oyun parasını satarak, sermaye edinin. Benim kişisel önerim, knight, Metin2 veya LOL ile bu işi yapmanızdır. Çünkü ülkenmizde en çok müşterisi olan bu üç oyundur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır

Youtuber olmak.

Bu biraz zaman ve birazda sağlam bir dış görünüş isteyen bir yöntemdir. Eğer Güzel/Yakışıklı iseniz ve sabırlı bir insansanız bu yöntem yardımı ile para kazanabilirsiniz. Bu yöntem ile para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey, bir youtube kanalı açkmaktır. Bundan sonra kanalınızda sürekli videolar yayınlamalısınız. Yayınlayacağınız videolar belirli bir tıklanma sayısına ulaştıktan sonra, youtube size para ödemeye başlayacaktır. Bu konuda bizim size önerimiz güncel konuları takip etmenizdir. Çünkü genelde youtuberların seyirciler genç kitledir ve onlara hitap eden bir video hazırlamanız kazanacağınız miktarın artmasını sağlayabilir.

  1. Herhangi bir yerde iş bulabilir veya seyar satıcı olabilirsiniz. Bu yöntemde kazancağınız para miktarı, ulaşmak istediğiniz sermaye miktarına göre az olacaktır. Ama zamanla doğru birikimi yapabilirseniz, istediğiniz sermayeye ulaşabilirsiniz.
  2. En son olarakta, çevreniz tarafından güvenilen bir kişi iseniz, içeri dışarı mantığı ile sermaye edinebilirsiniz. Bu yöntem çok basittir. Anlaştığınız bir üretici veya satıcı firmadan ürünleri alırsınız ve satarsınız. Aldığınız ürünlerin ödemesini sattıktan sonra yaparsınız.

Göz atabilirsiniz: İş Kurmak için Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Yukarıdaki maddeler ile ilgili bilmeniz gereken en önemli şey, zaman gerektirdikleridir. Yani bir günde sermaye edinemezseniz. Sermayeyi edinmek için sabırlı olmalı ve vazgeçmemelisiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz