İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

İş Bankası Taksitli Nakit Avans nasıl çekilir
İş Bankası Taksitli Nakit Avans nasıl çekilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İş Bankası Taksitli Nakit Avans nasıl çekilir? İş bankası maximum kredi kartı üzerinden çekilen nakit avans hesaplama nasıl olur? Bu limit kimlere verilir? İş bankası kredi kartı kullananların ve banka müşterisi olan kişilerin merak ettiği bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Acil para ihtiyaçlarımızda imdadımıza yetişen bir diğer banka ürünü nakit avans limitleridir. Nakit avans limitleri müşterilere belirli limitlerde verilen ve acil para ihtiyacınız olduğunda ATM’lerden çekebileceğiniz bir banka kampanyasıdır. Bu banka kampanyası Maximum kredi kartı kullanan ve bankadan bir hesabı olan müşterilere verilmektedir.

Kredi kartı kullanıyorsanız bankanın size verdiği limitler dahilinde nakit avans çekimi yapabilirsiniz. İş bankası’nın kartı olan maximum ayrıcalıklı kampanyaları haricinde müşterilerin acil sıkıntılarında verdikleri limit dahilinde nakit avans vermektedirler. Bu nakit avans limitlerini kredi kartınız üzerinden istediğiniz zaman alınabilmektedir. Banka kredi kartı haricinde banka müşterisi olanlarda bu limitlerden KMH hesabı olarak faydalanabilirler. Bankadan bir kredi kullandıysanız veya bu bankadan maaş alıyorsanız banka size bu limiti otomatik olarak verecektir.

İlgili yazılar;

İş Bankası Nakit Avans Hesaplama

Maximum kredi kartı taksitli nakit avans hesaplama yapmadan önce bu limitin hangi tarz müşterilere verildiğini söylemek istiyoruz. Bu limiti alabilmeniz için banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer bankada oluşan kredi puanınız düşükse veya bankalardan dolayı bir sıkıntınız, avukatlık durumunuz varsa bu limit başvurularında olumsuz olarak değerlendirilebilir. Eğer şartlara uygunsanız 10.000 TL’ye kadar sizlere nakit avans limiti tanımlanacaktır. Bu limiti kullandığınızda hemen ertesi ayki borç ödeme işlemini yapmanız gerekiyor. Nakit avans limiti hesaplaması yaptığınızda aylık %10 civarında bir faiz ödemesi yapacaksınız. 200 TL bir nakit avans çektiğinizde 20 TL faiz ödemesi yapacaksınız. Bu ödemeleri taksitli olarak çektiğinizde daha farklı faiz oranları ile öğreneceksiniz.

İş Cep Üzerinden Nakit Avans Kullanma

İş cep üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi yapacağınız gibi nakit avans ve taksitli nakit avans işlem ve başvurularınızı da yapabilirsiniz. Bunun için bankada olan hesabınızın üzerinden internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. İnternet şifresi ile giriş yaptıktan sonra kartlarım menüsüne girip taksitli nakit avans başvurusu yapabilir ve kalan limitinizi öğrenebilirsiniz. Bu durumda eğer nakit avans kullanmak istiyorsanız internet başvurularında ve ATM’lerden 12 ay taksitle avans limiti çekebilirsiniz. Bu avansları çektikten sonra bir sonraki ödeme tarihinde ödemeniz gerekiyor. Eğer taksit yaptıysanız taksiti, taksitsiz yaptıysanız da tüm borcu faizi ile birlikte ödemeniz gerekiyor.

Nakit Avans Limiti Ödenmezse Ne Olur?

Bu aldığınız avans limitini yukarıda da söylediğimiz gibi gününde ödemeniz gerekiyor. Aynı banka borçlarında olduğu gibi bu ödemelerinizi de gününde yapmanız gerekiyor. Aksi durumda kredi skorunuza ve kredi sicilinize olumsuz etki edeceksiniz. Bu borçları düzensiz ödemeler yaparsanız ayrıca size tanınan bu limitin iptal olacağını da unutmayın. Bu yüzden borçlarınızı düzenli ödemelisiniz. 90 gün boyunca ödenmeyen borçlar olursa banka sizi avukata verecek ve icralık olduğunuz için bankalardan bir daha bu tarz ürünler kullanamayacaksınız. Eğer borçları ödeyemeyecek gibiyseniz bankanız ile iletişime geçerek yapılandırma talebi yapabilirsiniz. Bu şekilde sicilinizi bozmadan taksitli bir şekilde borçlarınızı ödersiniz.

Nakit Avans Limit Arttırma

Bankalardan nakit avans limiti alan müşterilere kredi skoruna göre bir limit belirlenir. Eğer bu limit size yeterli değilse bankaya başvuru yaparak limit arttırma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca iş bankası üzerinden kullandığınız kredi kartınız üzerinden limit arttırma yapacaksanız kartınızın limiti için başvuru yapabilirsiniz. Önce kartınızın limiti düzenlenir ve daha sonra nakit avans limiti size verilir. Kredi skoru iyi olan kişilerin yaptıkları başvurular hemen onaylanır. Başvuruları banka şubeleri, müşteri hizmetleri ve internet bankacılığından istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine hiç uğraşmadan hızlıca bağlanmak için İş Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma yazımıza göz atın.

Diğer bankalarında taksitli nakit avansları nasıl çekilir görmek için aşağıdaki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz