İşte Üniversiteli: İş Bankası Öğrenci için Kredi Kartı

İşte Üniversiteli: İş Bankası Öğrenci için Kredi Kartı
İşte Üniversiteli: İş Bankası Öğrenci için Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası tarafından 18 yaş ve üzeri lisans, yüksek lisans öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturulan İşte Üniversiteli kredi kartıyla onlarca avantaj ve kampanya düzenlenmektedir. Yalnızca öğrencilerin yararlanabileceği bu karta sahip olarak Maximum dünyasına ait her türlü fırsattan yararlanabilen tüketiciler yaptığı alışverişlerden MaxiPuan kazanma ve iş yeri fark etmeksizin vade farksız taksit imkanına da sahip olabilmektedir.

Hesap özetinin direkt olarak kredi kartı kullanıcısına iletildiği ve herhangi bir kefil gösterme zorunluluğunun bulunmadığı İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olunabilinmesi için sağlanması gereken bazı şartlar ve yerine getirilmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Özellikleri

 • İş’te Üniversiteli kredi kartı sahibi öğrenciler Maximum özellikli bu kart ile yaptığı tüm alışverişlerden MaxiPuan kazanır. Bu puanları farklı harcamalarında rahatlıkla kullanabilir.
 • Maximum üyesi iş yeri sayısı toplamda 200 binin üzerindedir. İş’te Üniversiteli kredi kartı sahibi tüm öğrenciler bu iş yerlerinden yapacağı alışverişlerden hem çok daha fazla MaxiPuan kazanabilir hem de vade farksız taksitli alışveriş yapma imkanına sahip olur. Yine Maximum kredi kartı sahibi tüketicilere özel indirimlerden yararlanılması da mümkündür.
 • Biriken MaxiPuan’ların İşCEP mobil uygulaması, kredi kartı ekstresi, Maximum üyesi herhangi bir iş yerinin pos cihazı, İş Bankası ATM’leri, İş Bankası internet şubesi, 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası çağrı merkezi ya da İş Bankası şubeleri aracılığıyla öğrenilmesi mümkündür.
 • İş’te Üniversiteli kredi kartı temassız özelliğe sahip olabilen bir karttır. Bilindiği gibi temassız özellikli kredi kartlarıyla 35 TL’ye kadar yapılacak alışverişler için şifre girilmesi gerekmez ve alışverişler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İş’te Üniversiteli kartını temassız özellikli isteyenlerin kart başvurusu iletirken bunu belirtmeleri yeterli olacaktır. Üstelik temassız alışverişlerin toplamı 100 TL’ye ulaştığında otomatik olarak temassız özelliği kapatılır. Bir sonraki alışverişte mutlaka şifre tuşlaması yapmak gerekir. Bu tuşlamadan sonra yeniden 100 TL’ye kadar şifresiz işlem gerçekleştirilebilir.
 • İş Bankası’nın tüketici dostu ürünlerinden birisi olan Üstü Kalsın uygulamasına katılım hakkı olan İş’te Üniversiteli müşteriler, hesaplarına bir üst limit belirleyebilir ve her ay bu tutarda kredi kartı borcu ödemesi yapabilir. Bu sayede harcama alışkanlığından vaz geçmeyen tüketiciler gerçek ekstre borcu ile Üstü Kalsın limiti arasındaki tutarın yatırım hesabına aktarılmasını ve burada değerlendirilmesini sağlayabilir. Üstü Kalsın uygulamasına katılmak isteyen tüketiciler İş Bankası şubeleri ya da 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Şubesi’yle irtibat kurabilir.

İşte Üniversiteli Kart Aidatı

Standart İş’te Üniversiteli kredi kartına ek olarak her tüketici yine Maximum özellikli İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olabilir. Yıllık 27 TL’lik kart aidatının alınmadığı bu kredi kartı ile tıpkı standart İş’te Üniversiteli kredi kartında olduğu gibi vade farksız taksili alışveriş yapılabilir ve yapılan alışverişlerden MaxiPuan kazanılabilir. Aynı zamanda bankamatik kartı da olabilen İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı için AİDATSIZÜNİK (boşluk) TCKN yazıp 4402’ye SMS atmak yeterli olacaktır.

İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı kullanıcıları

 • Ekstra taksit ve dönemsel indirim kampanyalarından,
 • Bir yıl ücretsiz müze gezmeyi sağlayan Müzekart özelliğinden,
 • İş Kültür Yayınları’nın avantajlı tekliflerinden,
 • Temassız kredi kartı özelliğinden,
 • Yurt dışı ve Maximum üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerden MaxiPuan kazanmak gibi avantajlardna yararlanamayacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Aidatı Var mıdır?

İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanıcıları yüksek lisans eğitimleri de dahil olmak üzere eğitimine devam ettiği sürece kredi kartı yıllık ücreti ödemek durumundadır. İlk yılı da kapsayan bu ödemenin mezuniyet yılına kadar kullanıldığı dönem süresince mutlaka ödenmesi gerekir. Buna karşın İş’te Üniversiteli kredi kartı aidatı diğer kredi kartlarına nazaran çok daha düşük bir aidata konudur. 27 TL’lik yıllık kart aidatını ödemek istemeyen öğrenciler İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı için de başvuru iletebilir.

Göz Atabilirsiniz;

Asgari Ödeme Tutarı Ne Kadardır?

Asgari ödeme tutarı önceki dönemlerden devredilen borçları da kapsar. Bu doğrultuda 08.10.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Hesap Özeti Asgari Ödeme Oranları isimli yönetmelik uyarınca kredi kartı nakit ve alışveriş işlemleri kullanımından doğan tutarın % 27’si kadardır. Yine aynı yönetmelik uyarınca kredi kartının ilk alındığı yıl içerisinde % 40’lık bir asgari ödeme tutarı bulunur. Bankanın en az % 40 olacak şekilde borcun ne kadarını asgari tutar olarak belirleyeceği değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kredi kartı limiti belirlerken ve harcama yapılırken ilk yıl içerisinde en az % 40 oranında asgari ödeme yapılacağı unutulmamalıdır. İlk yıldan sonra asgari ödeme tutarı otomatik olarak % 27’ye düşecektir.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Limiti

İş’te Üniversiteli kredi kartının teslim edildiği ilk limitin ne kadar olacağı o yılki Kredi ve Yurtlar Kurumu bursuna oranla artmakta ya da azalmaktadır. Dolayısıyla 2020 – 2021 döneminde İş’te Üniversiteli kredi kartı sahibi olacak tüketiciler için 500 – 750 TL’lik bir limitle kredi kartını kullanmaya başlaması muhtemeldir. Talep olması halinde kredi kartı limitinin arttırılması da mümkündür. Ancak bunun için garantör göstermek ya da gelir belgesi ibraz etmek gerekebilir.

OKU:  İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer?

İşte Üniversiteli Başvuru

İş’te Üniversiteli kredi kartına başvuru iletmek için tüketicilerin yararlanabileceği 3 farklı kanal bulunur.

 1. İş Bankası’nın resmi sitesi aracılığıyla İş’te Üniversiteli, İş’te Üniversiteli Temassız ve İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı başvurusu iletmek mümkündür.
 2. ÜNİK (boşluk) TCKN yazıp 4402’ye SMS atarak başvuru iletilebilir.
 3. İş Bankası şubeleri aracılığıyla başvuru iletilebilir.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvuru için Gerekli Belgeler

İş’te Üniversiteli kredi kartı için internet ya da SMS ile başvuru yapacak tüketicilerin herhangi bir belge ibrazında bulunması gerekmez. Şube aracılığıyla başvuru yapacak tüketicilerin ise nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesini mutlaka yanında bulundurması gerekir.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu Sonucunu Öğrenme

Kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek isteyen ya da başvurusunun ne durumda olduğunu takip etmek isteyen öğrenciler başvuru yaptıktan sonra kendilerine verilen referans numarası, TC kimlik numarası ya da başvuruda belirtilen cep telefonu numarası ile İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip sayfasından kontrollerini sağlayabilir. İşlemlerde bir sorun olduğunu düşünenler İş Bankası çağrı merkeziyle iletişime geçmelidir.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

İş’te Üniversiteli kredi kartı başvurusu iletildikten 3 – 10 gün sonra öğrencinin ikamet ettiği adrese göre değişiklik göstermekle beraber kartın teslimi sağlanır. Sürenin kısaltılması için taşra ya da şehir merkezinden uzak bir noktada oturan kişilerin kartı en yakın İş Bankası şubesine talep etmeleri mantıklı olacaktır.

İşte Üniversiteli Nakit Avans

İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanıcıları kredi kartı limiti uyarınca taksitli nakit avans çekimi yapabilir ve yaptığı bu çekimi 5-12 ay vadeyle taksitlendirebilir. Taksitli nakit avans çekimi için ödenmesi gereken faiz KKDF ve BSMV hariç % 1,84’tür.

OKU: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Öğrenci Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

08.10.2013 tarihinde yürürlüğe giren Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca; bir yıl içerisinde 3 defa dönem borcunu ödemeyen tüketicilerin borcun tamamını ödeyene kadar nakit avans kullanımı yapamaz. Kredi kartıyla harcama gerçekleştiremez. Ek olarak 1 yıl içerisinde iletilen tüm kredi kartı limit artırım talepleri de olumsuz sonuçlanacaktır. 3 ayı geçen dönem borçları nedeniyle avukatlık olunması da mümkündür.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;