İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

is bankasi kredi karti limit arttirma nasil yapilir
is bankasi kredi karti basvurusu

İş Bankası kredi kartında limit yükseltmek için yapılması gereken işlemler, müşterilerin kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda banka tarafından farklı seçenekler sunulmuştur. İş Bankası kredi kartı limitiniz gelir durumunuz ve kullandığınız kredi kartı türüne bağlı olarak belirlenmektedir. Bu kapsamda limit arttırma işlemi “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik”te öngörülen sınırlar dışına çıkarılamamaktadır. İş Bankası kredi kartı limit arttırma için başvurabileceğiniz yöntemler şunlardır:

 • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • ING Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • ICBC Bonus Classic Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

 

 • Şubeden dilekçe vererek başvuru,
 • Telefon bankacılığı ile başvuru,
 • İnternet bankacılığı ile başvuru,
 • Mobil uygulama ile başvuru.

Göz atabilirsiniz: Kredi kartı başvurusu

İş Bankası kredi kartınızın limitini yükseltmek için İş Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcinizden bilgi alabilir ve talebinizi belirten bir dilekçe yazarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı ile işlem gerçekleştirmek için 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayarak talebinizi iletebilirsiniz. İnternet bankacılığı ile isbank.com.tr adresinde sağ üst köşede yer alan “Bireysel” ve “Ticari” sekmeleri aracılığı ile hesabınıza giriş yapabilir ve “Kredi Kartlarım” kısmını kullanarak limitinizin arttırılmasını isteyebilirsiniz. Mobil uygulama aracılığı ile kredi kartı limit yükseltme talebi ise cep telefonunuza yüklediğiniz “İşCep” ya da “Maximum Mobil” uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. Maximum Mobil uygulaması ana ekranında yer alan “Ödemeler” sekmesini kullanarak “Hızlı Kart İşlemleri” menüsüne girebilir ve buradan “Limit Arttırma” seçeneğini kullanarak talebinizi iletebilir ya da İşCep uygulaması ana ekranında bulunan “Kartlarım” sekmesinde yer alan “Limit Artışı” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Ayrıca İş Bankası faiz oranları yazımızı okuyabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey başvuru işleminizi gerçekleştirmektir. İş Bankası kredi kartı başvurusu için;

 • Size en yakın İş Bankası şubesine gidebilir,
 • 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir,
 • com.tr adresi üzerinden başvuru yapabilir,
 • İşCep ve Maximum Mobil uygulamalarından işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuz İş Bankası tarafından incelenmekte ve talebinizin olumlu sonuçlanması halinde kredi kartınız size en kısa sürede teslim edilmektedir. İş Bankası’nda aktif bir cari hesabınızın bulunması durumunda ve gerekli şartların sağlanması halinde kredi kartınızın teslim edilmesini beklemeden Maximum Mobil uygulaması aracılığı ile temassız olarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilir ve kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturarak internet üzerinden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

İş Bankası Ek Kart Nedir?

İş Bankası Ek Kart, yakınlarınızın da İş Bankası Maximum Kart avantajlarından faydalanmasını sağlayan bir sistemdir. Ek kart almak isteyenler için iki seçenek öngörülmüştür:

 • Sahip olduğunuz kredi kartı ile aynı limiti paylaşan ek kart,
 • Sahip olduğunuz karttan bağımsız olarak kendi limiti bulunan ek kart.

Size uygun olan seçeneği seçip İş Bankası’na başvurarak ek kart talebinde bulunabilir ve ayrıca bir kredi kartı almadan yakınlarınızın sahip olduğunuz kredi kartı üzerinden alışveriş yapmasını ve diğer tüm işlemleri gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Ne İşe Yarar?

İş Bankası Sanal Kart sahibi olmanın avantajları internet üzerinden yapılan alışverişlerde ortaya çıkmaktadır. İş Bankası (Maximum) Sanal Kart, Maximum Kart’ınıza bağlı olarak açılan ve fiziki varlığı bulunmadığı için internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde size daha güvenli bir alışveriş imkanı sunan bir kart numarasıdır. Böylece asıl kredi kartınızı kullanmak istemediğiniz durumlarda tamamen ücretsiz şekilde sahip olduğunuz bu kart numarası ile daha güvenli bir ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Sıfır limitli şekilde açılan Maximum Sanal Kart’ınız alışveriş yapmak istediğiniz zaman sanal karta para aktarmanız yolu ile çalışır. Aktarılan para, işleminizin limit aşımı gibi sorunlarla karşılaşılmadan gerçekleştirilmesi için kredi kartınıza bağlı şekildedir. Sanal kartınıza para yüklemek için tercih edebileceğiniz yöntemler ise şu şekildedir:

 • Maximum Mobil uygulaması,
 • İşCep uygulaması,
 • İnternet şubesi,
 • İş Bankası bankamatikleri.

İş Bankası Müşteri Limiti Nedir?

İş Bankası Maximum Kart kullanıcıları için “Müşteri Limiti” uygulaması, birden fazla İş Bankası kredi kartı sahibi olan müşteriler için öngörülmüştür. Bu kapsamda kredi kartlarınızın tamamını belirlenen tek bir limit üzerinden takip edebilir ve sahip olduğunuz farklı tipteki kredi kartları için farklı hesap kesim tarihleri öngörerek ödemelerinizi daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Belirlenen müşteri limitiniz dışında harcama yapmanızı engelleyen bu uygulama kapsamına ek kartlarınız da dahildir. Kredi kartı limitinizi ve müşteri limitinizi öğrenmek için başvurabileceğiniz yollar şunlardır:

 • İş Bankası şubeleri,
 • Bankamatikler,
 • İnternet şubesi,
 • Telefon şubesi,
 • Maximum Mobil uygulaması,
 • İşCep uygulaması.

İş Bankası Kredi Kartlarında “MaxiPuan” Nasıl Biriktirilir Ve Kullanılır?

İş Bankası Maximum Kart MaxiPuan uygulaması, kartınız ile yapmış olduğunuz tüm alışverişlerde kampanya koşulları ve harcadığınız para miktarına bağlı olarak size “Maxipuan” adı verilen ve 1 Türk Lirası ile eşdeğer olacak şekilde kartınıza tanımlanan bir çeşit ödül sistemidir. Bu kapsamda kazandığınız MaxiPuan’ları biriktirerek Maximum anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız başka alışverişlerinizde kullanabilmeniz öngörülmüştür. Anlaşmalı işyerlerinde bulunan farklı MaxiPuan kampanyaları ile beraber, anlaşmalı olmayan işyerlerinden yapacağınız her 100 TL’lik alışveriş 1 MaxiPuan olarak kartınıza yansımaktadır.

İş Bankası Kredi Kartlarında Bankamatik Kartı Özelliği Nasıl  Açtırılır?

İş Bankası Maximum Kart’ın bankamatik kartı olarak kullanılabilmesi için yapılması gereken ekstra bir işlem bulunmamaktadır. Kredi kartınıza bağlı olarak kullandığınız aktif bir İş Bankası vadesiz hesabınızın bulunması halinde hesabınızda bulunan meblağ ve kredi kartı limitinize bağlı olarak bankamatik kartınızla gerçekleştirdiğiniz para çekme gibi tüm işlemleri kredi kartınız ile de yapabilirsiniz. Kredi kartınız ile bu para çekme işlemini yurtiçinde nakit ödeme uygulamasına katılan tüm bankaların şube ve ATM’lerinden, yurtdışında ise MasterCard ve Visa üyesi kuruluşlar tarafından yetki verilen tüm birim ve ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca İş Bankası emekli kredisi başvurusu ve şartları yazımızı inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartlarında Temassız Ödeme Özelliği Nedir?

Temassız ödeme özelliği, günlük hayatta yaptığınız küçük harcamalarda hız kazanmanızı sağlayan ve şifre girmeden işleminizi gerçekleştirmenizi öngören bir yöntemdir. İş Bankası Maximum Kart’ınızı temassız olarak kullanabilmeniz için yapmanız gereken, kredi kartı başvurusu esnasında kartınızın temassız ödeme özelliğinin bulunmasını istediğinizi belirtmektir. İstediğiniz zaman temassız özelliğe sahip Maximum Kart’ınız ile şifre girerek işlem gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca güvenlik gerekçesi ile günlük olarak kredi kartınız ile gerçekleştirebileceğiniz temassız işlemlere 120 TL limiti getirilmiştir. 120 TL’yi geçmeniz halinde kartınızı şifre girerek kullanmanız 120 TL’lik temassız işlem limitinizi yeniden aktif hale getirir.

İlginizi çekebilir: Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası Kredi Kartı Kullanıcılarına Tanınan Sigorta Ayrıcalıkları Nelerdir?

İş Bankası Maximum Kart sahiplerinin faydalanabileceği sigorta ayrıcalıkları karşımıza iki şekilde çıkmaktadır:

 • Kredi Kartı Destek Sigortası,
 • Alışveriş Sigortası.

Kredi Kartı Destek Sigortası ile istem dışı işsizlik, yaşam kaybı, tam ve kalıcı sakatlık, geçici sakatlık ya da hastaneye yatırılma sebebi ile iş göremezlik durumları halinde kredi kartınızda bulunan borçların sizin adınıza ödenmesi ve yapmış olduğunuz harcamalar ile borçlarınız üzerinden her ay ödenen prim tutarları ile bir çeşit teminat altına alma durumu söz konusudur. Alışveriş Sigortası ise satın aldığınız bir ürünün hasara uğramaması veya çalınmasının engellenmesi için gerekli olan tüm tedbirlerin alınmış olmasına rağmen çalınan ya da hasar gören ürünlerde alışverişlerde sizi koruma altına almaktadır. Bu sigorta ile teminat alma durumu, kredi kartınız ile yapmış olduğunuz alışverişin gerçekleştirildiği tarihten itibaren 90 günlük süre içerisinde, her bir kart sahibinin yıllık olarak azami 2 hasarı için ve olay başına uğranan zarar 3.000 TL’yi geçmeyecek şekilde geçerlidir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz