İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenebilirim

Türkiye İş Bankası bankacılık sektöründe lider konuma gelmiş bankalardan biridir. Bu banka sayesinde paraya ihtiyacı olan kişiler hem uygun vadeyle hem de düşük faizle kredi çekme olanağına sahip olabilir. İş Bankası’da diğer bankalar gibi müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda birçok kredi ürünü müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Siz de bu kredi ürünlerinden herhangi birini kullanarak ihtiyaçlarınızı giderme şansına erişebilirsiniz. Bu aşamada elbette kredi almak için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvuruda bulunmak için 4 seçeneğiniz bulunmaktadır: SMS, telefon bankacılığı, bankamatik ve internet bankacılığı. Bu kanallardan herhangi biriyle yapmış olduğunuz başvuru sonrasında başvurduğunuz kredi ürününe bağlı olarak 2-3 gün içerisinde yanıt almanız muhtemeldir. Bu süreç içerisinde yanıt alınamadığı durumda kişiler başvuru sonuçlarını merak etmekte ve öğrenmek için nasıl bir yol izleyeceklerini bilememektedir. İşte bu yazıda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında detaylı bilgilere erişmiş olacaksınız.

Göz atabilirsiniz: İş Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucunu Öğrenme

Diyelim ki İş Bankası’nın sunmuş olduğu kredilerden herhangi biri size cazip geldi ve başvuru kanallarının birini kullanarak başvurunuzu gerçekleştirdiniz. Bu işlemin ardından doğal olarak tarafınızı bir geri dönüş yapılmasını beklemeye başladınız. Normal şartlar dahilinde kredi başvurularının akabinden maksimum 3 gün içerisinde başvuru sonucunun durumu kredi başvurusunda bulunan kişiye aktarılmaktadır. Sizin başvurunuzun ardından bu süreç geçti ve hala yanıt alamadıysanız bu durumda yapabilecekleriniz elbette bulunmaktadır.

Banka şubesine gidin!

Yapılması gereken ilk şey size yakın olan İş Bankası şubelerinden birine giderek müşteri temsilcisine durumu izah etmektir. Bu aşamada yetkili kişi sizin sorununuzu dinleyecek ve bir çözüm bulmaya çalışacaktır. Elbette müşteri temsilcisinin sizin durumunuzu öğrenmesi için TC kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyacı olacaktır. Eğer bu numarayı ezbere bilmiyorsanız kimliğinizi yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. Temsilci TC kimlik numaranız sayesinde sistemden sizin durumunuzu inceleyecek ve kredi başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması hakkında sizi bilgilendirecektir.

Telefon bankacılığını arayın!

İlk yöntem size zahmetli geldiyse bu durumda alternatiflerinizden biri de 0850 724 0 724 numaralı Türkiye İş Bankası telefon bankacılığı hizmetini aramaktır. Buradan müşteri temsilcisine bağlanmalı ve kredi başvurusunda bulunduğunuzu belirtmelisiniz. Temsilci sizde TC kimlik numarasını isteyecek ve durumunuz hakkında sistemden sonucu öğrenip size aktaracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz