İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası İban Öğrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası İban Öğrenme işlemi yapabilmeniz için farklı alternatifler bulunmaktadır. İş Bankası İban öğrenme işlemini çağrı merkezini arayarak, şubeye başvurarak veya İş Bankası internet bankacılığı kullanarak geçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İban öğrenmek için bankanın kendine özel İban sorgulama sitesinden de faydalanabilirsiniz.

İş Bankası İban Sorgulama İçin Şubeye Gitme

İş Bankası İban sorgulama işlemi yapmak için en yakın İş Bankası şubesine başvuru yapılabilir. Şubeye gidilerek gişelerden sıra alınmalıdır. İlk olarak sırası gelen bireylerin T.C. kimlikleri ile sıra numaralarını banka görevlisine vermelidirler. Ardından İban numarasını sorgulamak istediklerini belirtmeleri gerekir. Banka üzerinde kayıtlı birden fazla hesabınız bulunması halinde İban numarası talep edilen banka görevlisine bildirilmesi gerekmektedir. İban bilgilerinin talep edildiği hesaba dair banka görevlisinin sorduğu sorular eksiksiz olarak doğru bir şekilde cevaplandırılarak bir sonraki işlemin yapılması sağlanmalıdır. Banka görevlisi kimlik bilgileri ile hesap bilgilerinin eşleşip eşleşmediğini kontrol ettikten sonra İban numarasını söylemektedir. Eşleşme olmaması durumunda bilgi güvenliği nedeniyle İban numarası paylaşımı yapılmamaktadır.

İş Bankası İban Sorgulama İçin Çağrı Merkezi 

İş Bankası İban Öğrenme, İş Bankası İban Sorgulama çağrı merkezini arayarak işlemi yapmak isteyen müşterilerin 0850 724 0724 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekmektedir. Çağrı merkezi arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaların yapılması gerekmektedir. Müşteri temsilcilerinin diğer müşterilere hizmet vermesi halinde sıranızın gelmesi için bir müddet beklemeniz gerekmektedir. Sıra size geldiğinde müşteri temsilcilerine İş Bankası İban öğrenme işlemi yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Birden fazla hesabınız bulunması halinde İban numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca müşteri temsilcisi tarafından sorgulama işleminin gerçekleşebilmesi için hesap ile ilgili sorulan soruların eksiksiz olarak doğru bir şekilde cevaplanması gerekmektedir. Ardından müşteri temsilcisinin öğrenmek istediğiniz hesap ile bilgileriniz eşleşip eşleşmediğini kontrol etmesi gerekmektedir. Sistem üzerinden yapılan kontroller sonucu hesap uyumlarının sağlanması halinde İban numaranızı öğrenebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

İş Bankası İban Öğrenme İçin İnternet Bankacılığı

İş Bankası İban öğrenme, internet bankacılığıyla işlemi yapmak için https://www.isbank.com.tr/İban-hesaplama internet hesabına giriş yapmanız gerekmektedir. Internet adresine giriş yaptıktan sonra hesap tipi, şube kodu ve hesap numarası bilgilerini doldurarak İban sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı sayfanın devamında yer alan hesap numarası ve hesap bilgileri sorgulama bölümüne İban numarasını yazarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile İban numaranızı öğrenebileceğiniz gibi mobil uygulamadan da sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Android cihazınıza İş Bankası mobil uygulamasını yükleyerek işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle Google Play Store’dan uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işleminin ardından uygulamayı açarak müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra İban numarasını sorgulamak istediğiniz hesabınızın üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Hesap adı ve numarasının altında yer alan TR ile başlayan ve 26 haneden oluşan numara hesabınızın İban numarasıdır.

İş Bankası İban Sorgulamanın Doğruluğu Nasıl Kontrol Edilir?

İş Bankası İban Sorgulamanın doğruluğunu kontrol etmek için https://www.isbank.com.tr/İban-hesaplama internet sitesinde yer alan ikinci bölümü kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye Bankalar Birliği tarafından oluşturulan https://www.tbb.org.tr/İbanprog/İbanhesaplama_pencere_yenilayout2.asp internet adresi üzerinden de İban numaranızı kontrol edebilirsiniz. Tüm bankaların İban numarasının doğruluğunun kontrol edilmesini sağlayan sistem öğrenilen İban numaralarında herhangi bir hata olup olmadığının kontrol edilerek sağlamasını yapar. İş Bankası şubelerine başvurarak, internet bankacılığı kullanarak, mobil uygulama üzerinden veya çağrı merkezini arayarak yapacağınız tüm İş Bankası İban öğrenme işlemlerinizin ardından bu site sayesinde hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hangi Bankada Hesabım Var, Nasıl Öğrenebilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz