İş Bankası Emekli Promosyon Ne Kadar?

İş Bankası Emekli Promosyon Ne Kadar?
İş Bankası Emekli Promosyon Ne Kadar?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İş Bankası emekli promosyon ne kadar? İş Bankası emekliye ne kadar promosyon vermektedir? Emekliler için yapılan bu özel kampanyalarda emekli promosyonu veren bankalardan birisi de İş Bankası olmuştur.. Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, sunduğu ürün ve hizmetler ile en çok tercih edilen özel bankalardan biridir. Bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden 7 gün 24 saat istediğiniz yerde İş Bankası ile gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bankanın müşterisi olmanız durumunda size özel sunulan kampanya ve avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Emekliler için de birçok avantaj sağlanmakta ve emekli maaşını İş Bankasından alan müşterilere promosyon verilmektedir.  Aşağıda sizinle İş Bankası emekli promosyon tutarları ve nasıl promosyon alabileceğiniz hakkında bilgi verdik. Emekli promosyonu hakkında merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İlgili yazılar;

İş Bankası Promosyon Ödemeleri

İş Bankası 2017 yılından itibaren emeklilere promosyon vermektedir. İş Bankası ile gerekli taahhütnameyi imzaladıktan sonra promosyon tutarı hesabınıza nakit olarak aktarılır. İş Bankası ile alabileceğiniz promosyon ücreti emekli aylık veya gelirinizin tutarına göre değişmektedir. Ayrıca, maaşınız üzerinde varsa bulunan haciz veya nafaka kesintisi düşürüldükten sonra geriye kalan tutara göre belirlenir. 1000 TL’nin altında aylık alan emekliler için (1000 TL dahil değil) 300 TL verilir. 1000 TL ve 2000 TL arası (2000 dahil değil) alan kişiler için 375 TL, 2000 TL ve üzeri alanlar için 450 TL promosyon ödemesi yapılır.

İş Bankası’ndan emekli maaşına verilen promosyon için taahhütname imzalamanız gerekir. Bu taahhütnamede üç yıl boyunca emekli maaşınızı İş Bankası üzerinden alacağınızı onaylamış olacaksınız. Verilen promosyon ücreti tek seferlik olup, bu üç yılı kapsamaktadır. SGK üzerinden maaşınızın kesilmesi veya maaşınızı başka bankaya taşımak istediğinizde size ödenen promosyonu geri iade etmeniz gerekir. Aksi takdirde iptal ettirmeniz mümkün değildir. 3 yıl geçtikten sonra isterseniz kampanyayı tekrarlayabilir isterseniz de iptal edebilirsiniz.

İş Bankası Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Emekli aylığınızı/gelirinizi İş Bankası üzerinden almanız durumunda promosyon için başvuruda bulunabilirsiniz. SSK, Bağkur veya Emekli Sandığı’ndan emekli olacak herkes bu imkandan faydalanabilir. SSK ve Bağkur kapsamında yeni emekli olacak kişiler başvurularını SGK İl Müdürlüklerine yaparken maaşını alacağı bankayı İş Bankası olarak seçmeleri yeterli olacaktır. Emekli Sandığı veya Bağkur’dan emekli olacak kişiler ise çalıştıkları kuruma verecekleri dilekçede maaş ödemelerini İş Bankası’ndan almak istediklerini belirtebilirler. Bu işlemler gerçekleştirdikten sonra İş Bankası şubesine giderek promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca İşCep mobil uygulaması veya İnternet Şube aracılığıyla da promosyon başvurusu yapabilmenize olanak tanınmaktadır. Yeni emekli olan kişiler ikramiye gibi tüm ödemelerini alabilmek için öncelikle İş Bankası şubelerine bizzat giderek müracaat etmeleri gerekir.

Emekli Aylığını İş Bankası’na Taşıma

Emekli maaşınızı başka bankadan veya PTT’den alıyor olsanız bile taşımak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurular banka şubeleri veya İşCep ile İnternet Şube üzerinden de yapılabilir. Eğer maaşınız üzerine bloke varsa maalesef bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

  • İşCep üzerinden emekli maaşı taşımak için izlemeniz gereken yol; Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İnternet Şube üzerinden emekli maaşı taşımak için izlemeniz gereken yol; Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme

İnternet Şubeye, www.isbank.com.tr adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Taşıma işlemeniz gerçekleştikten sonra promosyon başvurusu yapabilirsiniz.

Yukarıda sizinle İş Bankası emekliye verilen promosyon ücreti ve nasıl başvuru yapabileceğinizi açıkladık. İş Bankası, emeklilere bunun dışında da avantajlar sağlamaktadır. Ücretsiz kredi kartı başvurusu yapabilir ve size özel uygun faiz oranlarında kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca ücret ödemeden havale veya EFT yapabilmeniz de mümkün. İş Bankası’nın sunduğu ürün, hizmet ve kampanyalar hakkında bilgi almak için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz