2021 İş Bankası EFT, Havale Saatleri ve Ücreti

is bankasi eft havale saatleri
is bankasi eft havale ucretleri

İş Bankası ile EFT ve havale ile para gönderme işlemlerinde başka banka hesabına para gönderilmesi durumunda para hesaba sabah 9:00 ile akşam 17:15 arasında gerçekleşmektedir. Bununla birlikte havale işlemleri 7/24 yapılabilmektedir. İş Bankası EFT, havale işlemleri hem banka şubelerinden hem de online olarak yapılabilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir:

İş Bankası Havale İçin Ne Kadar Ödenir?

İş Bankası ile yapılan havale işlemlerinde banka şubeleri 40 TL ücret almaktadır. ATM’lerden yapılan havale işlemleri için 11 TL ücret kesilmektedir.  Havale yapma aracı olarak mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilen işlem için 2,90 TL ücret alınmaktadır.

Mobil uygulamadan yapılan havaleler için cep telefonlarına İşCep uygulaması indirilmelidir. Ardından bankanın müşteri numarası ve müşteri şifresi ile giriş yapılmalıdır. Müşteri numarasını bilmeyen müşteriler bankanın 0850 724 07 24 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir. Daha sonra uygulamadaki menüye girilerek “para aktar” seçeneği ile paranın gönderileceği banka hesap numarası, ad ve soyad bilgisi girilir. Yollanacak miktar belirlenerek işlem tamamlanır.

İş Bankası EFT İçin Ne Kadar Ödenir?

İş Bankası ile yapılan EFT para gönderimlerinde banka- şubelerden yapılacak gönderimlerde bireysel müşterilerden 21 TL alırken, diğer müşterilerden 70 TL ücret almaktadır. İnternet bankacılığı ile para gönderimlerinde 7,50 TL ücret alınmaktadır. Bununla birlikte İşCep üzerinden EFT yapıldığı zaman 6,50 TL ücret alınır.

İş Bankası İle Verilen Ürün Hizmetleri

İş Bankası’nın müşterilerine sundukları hizmetler şu şekildedir:

 • Banka para aktarma seçenekleri olarak EFT, havale ve swift uygulamalarını sunmuştur.
 • Banka bireysel, taşıt ve konut kredileri vermektedir.
 • Kobi kredisini almak isteyenler için uygun ödeme imkanları sunmaktadır.
 • İş Bankası hem bireysel hem de ticari kredi kartları sunmaktadır. Bununla birlikte banka mesleklere ve öğrenci olup olunmamasına göre de kampanyalar da düzenlemektedir.
 • Müşteriler banka şubelerinde mevduatlı hesap açtırabilmektedir.
 • ATM’ler üzerinden para gönderme ve para çekme işlemleri yapılabilmektedir.
 • İnternet ve mobil bankacılık kullanılarak döviz alım satım işlemleri yapılmaktadır.
 • Banka çek ile ilgili işlemlerin yapılması imkanı sunmaktadır.
 • Bankanın mobil uygulaması üzerinden kredi kartı ödemeleri yapılabilmektedir. Bununla birlikte eğitim ve vergi ödemeleri gibi ödemeler de yapılabilmektedir.  Yapılan ödeme işlemleri EFT uygulaması gibi görülüp bankanın mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Aynı zamanda bankanın internet ve mobil uygulaması üzerinden otomatik ödeme talimatı verilerek her ay düzenli olarak faturaların ödenmesi sağlanır.

İlgili Yazılarımız:

İş Bankası Swift İle Para Gönderme

İş Bankası üzerinden swift uygulaması ile para gönderimleri banka şubelerinden, internet bankacılığı yardımıyla ve toplu para gönderimi seçeneği ile gerçekleşebilmektedir. Bu şekilde para gönderimlerinde gönderilen paranın yaklaşık olarak %3 ile %6 arasında kesinti olmaktadır.

İş Bankası İletişim Numarası

İş Bankası’nın müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 724 07 24 ‘tür. Bu numara ile yapılan görüşmelerde bankacılık işlemleri ile ilgili sorular yöneltilebilmektedir. Bununla birlikte kredi başvuruları, krediler hakkında bilgi alma, hizmet ve ürünler hakkında da sorular sorulabilmektedir. Banka, müşterilerine sadece telefon ile değil, mobil uygulama üzerinden de destek vermektedir. İşCep üzerindeki “yardım” seçeneği ile müşteriler sormak istedikleri sorular hakkında bilgi alabilir.

Ayrıca banka şubelerine de gelindiği zaman bireysel müşteri temsilcileri müşterilerin sorunlarına çözüm üretmektedir. İş Bankası EFT, havale işlemlerinin swift uygulaması ile para gönderimlerinde yaşanan sıkıntılar için de banka destek olmaktadır. Gönderilen paranın iptali için banka ile iletişime geçilmelidir. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçildiğinde havale ve EFT işlemlerinizin iptali her saat diliminde gerçekleşmektedir.

Bu yazımızı okuyanlar alttaki yazılarımıza da göz attı:

 1. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-sirket-adina-kredi-nasil-alinir/
 2. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-yeni-kimlik-ucreti-odeme-nasil-yapilir/
 3. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-engelli-kredi-karti-nasil-alinir/
 4. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-konut-kredisi-hesaplama-ve-faiz-oranlari/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz