İş Bankası Cep Anahtar Alma

İş bankası cep anahtar alma

İş Bankası müşterilerinin, mobil bankacılık uygulamasını indirdikten sonra tanıştıkları cep anahtar, onların bankacılık işlemlerini indirmiş oldukları uygulama ile yapmalarına imkan tanımaktadır. İş Bankası’nın internet sitesine girerek ya da İş Cep mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra, cep anahtarınızı belirleyebilir ve kart numaranız, müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız yardımıyla bankacılık işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Cep Anahtar Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Alınır?

İş Bankası’nın internet sitesine giriş yaptıktan sonra, cep anahtarınızı belirlemek ve aktifleştirmek için, bankamatik kartınızı ya da kredi kartınızı yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. İş Bankası internet sitesinde şifre belirlerken, sistem sizden ilk olarak 9 haneli olarak kartınızın ön yüzünde yer alan müşteri numaranızı isteyecektir. Bununla birlikte, sistemde kayda alınmış olan cep telefonu numaranızı ve sistem güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından Devam butonuna tıkladığınızda, sizden mobil onay kodu talep edilecektir. Bu kod, cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla iletilecektir ve bu kodu sisteme girebilmek için üç dakika süreniz bulunmaktadır. Bu süre içerisinde giriş yapamazsanız, sistem devam etmenizi engelleyecek, formu en baştan doldurmanız gerekecektir.

Mobil onay kodu sisteme girildikten sonra, yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada bulunan boş yerleri de doldurduktan sonra, altı haneli olan cep anahtar şifrenizi belirlemeniz gerekecektir. Bu şifrenin yanı sıra, ekranda bulunan Şifre Üret butonuna tıklayarak, güvenlik önlemleri arttırılmış olan şifrenizi görebilir ve kullanmaya da başlayabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Cep Anahtar İptal Etme

Kullanmış olduğunuz cep anahtar şifresi ve İş Cep mobil uygulaması, birçok bankacılık işleminde size hız kazandırsa da, zamanla bu sistemi kullanmayabilir ya da sistemdeki cep telefonunuzun el değiştirmesine karar verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kişiler herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, cep anahtar girişlerinin iptal edilmesini istemektedir. Bunun için ilk olarak internet üzerinden hesabınızı açmalı ve açılan menüde de sol kısımda bulunan menüler sekmesini tıklayarak, ayarlar kategorisine girmelisiniz. Burada, orta sıralarda cep anahtar uygulamasını kullanmak istemiyorum şeklinde bir seçim bulunacaktır. Bunu tıkladıktan sonra, cep anahtarınız iptal edilecektir. Bunun yanı sıra, 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da cep anahtarınızı iptal ettirebilirsiniz.

İş Bankası Cep Anahtar Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Cep anahtar kullanmaya başlayacak kişiler sistemde form doldururken, kişisel verilerin girilmesine ilişkin menüye girilmeden önce aktivasyon yapılması gerekmektedir. Bu aktivasyon, kişilerin cep telefonuna gönderilen mobil onay kodu ile yapılmaktadır. Eğer sistemde kayıtlı olan cep telefonu size aitse, anında bir kısa mesaj alırsınız. Bu mesaj sayesinde aktivasyon işlemini yapacaksınız ve ardından altı haneli olarak ayarlayacağınız şifrenizin belirleneceği kısma yönlendirileceksiniz. Fakat, kendi adınıza kayıtlı olmayan ya da kullanmadığınız bir numara sistemde kayıtlıysa, bu durumda Cep Anahtar uygulamasındaki telefon numaranızı değiştirmeniz gerekecektir.

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme

İş Bankası hizmetlerinden faydalanmak için başvuru yaptığınız zamanlarda, banka görevlileri sizlere bazı formlar sunacaktır. Burada bulunan bilgilerde cep telefonu numaranızı dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Çünkü, cep telefonu numaranız sayesinde, cep anahtar ya da internet bankacılığı giriş şifrelerinizi unuttuğunuz zaman, kısa bir sürede hesabınızı güncelleyebileceksiniz. Sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranızı herhangi bir sebepten dolayı kapattırmışsanız ya da operatör değişikliği yapmışsanız, bu durumda yakınınızda bulunan bir banka şubesine gitmeli, müşteri hizmetlerini aramalı ya da İş Bankası ATM noktalarına giderek telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda, mümkünse hesabınızı açtırılması için başvuru yaptığınız şubeye gitmeniz doğru bir adım olacaktır.

İş Bankası Onay Kodu Gelmiyor

Eğer sisteme giriş yapacağınız sırada ya da cep anahtar şifresi belirlemek istediğinizde, sistem tarafından onay kodu cep telefonunuza gelmiyorsa, ilk olarak doldurduğunuz formu kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer sorun yoksa ve sisteme giriş işlemi sırasında mobil onay kodu alamıyorsanız, herhangi bir bloke işlemi söz konusu olabilecektir. Bu durumda yapmanız gereken 0850 724 0 724 İş Bankası müşteri hizmetlerini aramaktır. Kısa sürede çözülecek olan bu sorunla birlikte, tekrar mobil onay kodunuzu telefonunuza alabileceksiniz.

İşcep Tanımlı Cihaz Değiştirme

İşcep uygulamasında, kişilerin güvenliğini üst düzeylere çıkarmak için, cihaz tanımlama özelliği getirilmiştir. Bu özellik sayesinde, tek bir cihazdan işlem yapmak isterseniz, uygulamaya giriş yaptıktan sonra İşcep’e yalnızca bu cihaz üzerinden giriş yapmak istiyorum butonuna tıklamanız gerekmektedir. Aynı şekilde, aktif hale getirdiğiniz bu özelliği iptal etmek isterseniz de, uygulamaya giriş yapın, ayarlar kısmına gelin ve tanımlı cihazlar seçeneğini tıklayın. Burada, az önce anlattığımız butonu devre dışı bırakmanız halinde, tanımlı cihaz değiştirme işlemlerini yapmış olacaksınız.

İş Bankası Mobil Onay Kodu Bloke Kaldırma

İş Bankası’nda kayıtlı olan cep telefonu numaranız aynı olduğu halde farklı bir operatöre geçtiğinizde, karşılaşacağınız ilk problem, onay kodu alamamak olacaktır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemleri için cep telefonunuza gelmesi olan onay kodu gelmiyorsa, tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramaktır. Bunun için 0850 724 0 724 numarasının aramalı, operatöre bağlandıktan sonra da 2’yi tuşladıktan sonra müşteri numaranızı ve kart şifrenizi girmelisiniz. Bunun ardından 1 tuşuna bastığınız zaman, onay kodunun gelmeme durumunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

OKU: İş Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İş Bankası Cep Anahtar İle Para Çekme

Cep anahtar ile, internet üzerinden birçok işlem yapabilirken, aynı zamanda İş Bankası ATM noktalarından da kartsız işlemler yapmanız mümkündür. Bunun için İş Bankası ATM noktalarına gitmeniz ve kartsız işlemler menüsünü seçmek için, Giriş butonuna tıklamalısınız. Bankamatik kartınızda bulunan paradan çekmek için ilk olarak müşteri numaranızı ardından da cep anahtar şifrenizi girmelisiniz. Bunun ardından cep telefonunuza bir sms şifresi gönderilecektir. Bunu ATM noktasına girdikten sonra hesabınıza erişebileceksiniz. Ayrıca, İş Cep uygulamasına giriş yaptıktan sonra, ATM noktasında karşınıza çıkan bu kare kodu uygulamaya okuttuktan sonra da hesabınıza erişebilirsiniz.

İş Bankası Cep Anahtarsız Giriş

Cep telefonu İş Cep uygulaması için uygun olmayan kişiler, bankanın internet sitesine girdikten sonra, sağ üst kısımda bulunan Bireysel butonunu tıkladıktan sonra, sisteme kolay bir şekilde giriş yapabilecektir. Bunun için yine ihtiyaç duyacağınız interaktif bankacılık şifrenizi bilmelisiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak belirleyeceğiniz şifrenizin ardından, Bireysel kategorisine girdikten sonra önce müşteri numaranızı ardından da altı haneli interaktif bankacılık şifrenizi girerek, giriş butonuna tıklamalısınız. Bunun ardından cep telefonunuza İş Bankası tarafından şifre gönderilecektir. Sisteme girdikten sonra, hesabınızdan dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir/
  2. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-emekli-promosyon-ne-kadar/
  3. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-kredi-karti-limit-yukseltme/
  4. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-personel-alimi/
  5. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-engelli-kredi-karti-nasil-alinir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz