İnternetten Sigorta Nasıl Yaptırılır?

Sigorta olası kötü durumların, felaketlerin sonucunda ortaya çıkabilecek maddi hasarların giderilmesi için yapılmaktadır. Teknoloji geliştikçe sigorta yaptırmakta gittikçe daha kolay bir hale gelmektedir. Hemen tüm sigortalar internetten basit birkaç adımla alınabilmektedir. Trafik sigortası gibi zorunla olan sigortaları internetten karşılaştırma yaparak alabileceğiniz gibi, diğer sigorta türlerini de internetten satın alabilirsiniz. Siz de sigorta acentesine gidip sigorta almakla uğraşmak yerine internetten sigorta nasıl yaptırılır sorusuna yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

İnternetten sigorta yaptırma

1. Her web sitesi her sigorta türünü kapsamayabilir. Hangi sigorta türünü yaptırmak istiyorsanız o sitenin yaptırmak istediğiniz sigorta türünü kapsadığını kontrol etmelisiniz. Mesela zorunlu trafik sigortasını yaptırıyorsanız öncelikle ilgili web sitesinde bu sigorta türünün yapılıp yapılmadığını kontrol etmeli ve gerekirse ilgili web sitesinin telefon numarasını öğrenip konu hakkında detaylı bilgi almalısınız.

BUNA BAKTINIZ MI?  Arkadan Çarpan Kişi Her Zaman Suçlumudur?

2. Fiyat karşılaştırması yapın. Her web sitesinde aynı sigorta fiyatları sunulmayabilir. Bundan dolayı gireceğiniz web site alternatiflerinden istediğiniz sigortaya biçilen bedelleri karşılaştırmalı ve sizin için en uygun olanına kara vermelisiniz.

3. Para ödeme kısmının sorunsuz çalışıyor olmasına dikkat edin. İnternetten yaptıracağınız sigortanın ödemesi genellikle kredi kartıyla yapılacaktır. Bundan dolayı kredi kartıyla ödeme kısmı sorunsuz bir şekilde çalışmalı ve ödeme yapacağınız site size bu konuda güven vermelidir. Kimi aracı firmalar sigorta ödemelerini banka havalesi ile de yapabilir. Bu konuda bilgi almak için sigorta aracısı olan web sitesinin müşteri hizmetlerini aramalı ve detaylı bilgi almalısınız.4. Size sunulan formu doldurun. İnternetten sigorta yaptırmak için bu alanda hizmet veren birçok web sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitelere eriştiğinizde ilgili web sitesinin online sigorta bölümüne girmeli ve burada sigorta ile ilgili sizden istenen bilgileri detaylı ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Form doldurma işleminin ardından talebiniz sigorta yetkililerine ulaşmış oluyor. Yapılan kontrolun ardından 5-6 dakika içerisinde yeni bir sigorta poliçesine kavuşuyorsunuz. Sigorta acentesine gitmek yerine bu bahsettiğimiz adımlara dikkat ederek siz de sigortanızı internetten yaptırabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Bireysel Emeklilik stopaj iadesi sorgulama

Hali hazırda tüm sigorta firmaları internet üzerinden sigorta yapmasa da bu alanda hizmet veren firmalarda bulunmaktadır. Teknolojinin bu derece hayatımızın içimize girmesiyle yakın gelecekte hemen hemen tüm sigorta firmalarının bu tarz hizmetler vermesi elbette olasıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir