İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır? 3 Yöntemle!

İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır
İnternet Şubesi Nasıl Kapatılır

Teknolojinin gelişmesinden elbette her şey nasibini aldı. Artık insanlar bankaya gitmeye gerek kalmaksızın hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini internet bankacılığı, şubesi aracılığıyla yapabilmektedir. Herhangi bir bankada hesabınız varsa oldukça basit bir şekilde internet şubesi de kullanılmaya başlanmaktadır. İnternet şubesini kullandınız ve bir müddet sonra herhangi bir sebepten ötürü kapatmaya mı karar verdiniz? Eğer internet şubesi kapatmaya karar verdiyseniz bunun için bankadan bankaya değişmekle birlikte genel olarak iki veya üç alternatif bulunmaktadır: Telefon bankacılığı ile kapatma, banka şubeleri aracılığıyla kapatma ya da bazı bankalarda olan internet şubesi aracılığıyla kapatmadır. Şimdi detaylıca bunları nasıl yapılacağını incelersek:

İlginizi çekebilir: İnternet Şubesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet şubesini kapatma

1. Telefon bankacılığı ile: 

Telefon bankacılığı vasıtasıyla oldukça basit bir şekilde internet şubesini kapatabilirsiniz. Daha önceden kredi kartı kullandıysanız ve kredi kartınızı telefon bankacılığı ile kapattırdıysanız bu işlemde ona çok benzemektedir. Hangi bankanın internet bankacılığı kapattıracaksanız o bankanın telefon bankacılığı numarasını arayarak müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi tarafınıza güvenlik amacıyla bir takım sorularak yöneltecek ve sizin gerçekten siz olduğunu onaylayacaktır. Ardından internet şubesini kapatmak istediğinizi müşteri temsilcisine aktarmalısınız. Müşteri temsilcisi bu konuda işlemleri yaparken siz emin olup olmadığınız sorulacak ve emin olduğunuz belirtmeniz halinde internet şubesi sizin için kapanmış olacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Findeks Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Göz Atabilirsiniz;

2. Banka şubeleri aracılığıyla:

Telefon bankacılığı ile uğraşmak istemiyorsanız bir diğer alternatifiniz banka şubesine gitmektir. İnternet şubesini banka şubeleri aracılığıyla aktif ettirdiyseniz tıp o işlemi tersten yapıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Müşteri temsilcisiyle görüşmek için ilgili bölümden sıra numarası alınır ve müşteri temsilcisinin sizi yönlendirmesiyle internet şubesini kapatma işlemleri başlatılmış olur. Kimi bankalarda kapatma işlemine dair bir dilekçe doldurmanız istenebilirken, kimi bankalarda böyle birşey istenmez. Bizzat müşteri temsilcisi sizden internet şubesini kapatmak istediğinize dair onay alarak işlemleri gerçekleştirir. Yapılacak bu işlemler için banka sizden ekstra bir ücret talep etmez.

İlginizi çekebilir: Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma İşlemi

3. İnternet şubeleri aracılığıyla: 

Bu yöntem ilk iki yöntem gibi değildir, yani tüm bankalar için geçerli olan bir yöntem değildir. Kimi bankaların internet şubeleri yine internet şubesi aracılığıyla kapatılabilir. Bunu yapabilmek için internet şubesine giriş yapmalı ve internet şubesini kapatma seçeneğini menüler arasından bulmalısınız. Sonrasında bu işlemi onaylamalı ve kapatma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/yapi-kredi-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
  2. https://www.kredivepara.com/anadolubank-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
  3. https://www.kredivepara.com/alternatifbank-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
  4. https://www.kredivepara.com/hsbc-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
  5. https://www.kredivepara.com/vakifbank-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz