İnternet Bankacılığından Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bu yazımızda internet bankacılığından kredi kartı borcu ödeme nasıl yapılır? konusunu ele alacağız. Dijital bankacılık sistemleri ile birlikte, bankalarda yapılabilecek tüm başvuru, yatırım, para yatırma ya da para çekme gibi işlemlerin, kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesinden dolayı, bugün birçok bireyin farklı bankalarda bulunan hesapları ya da kredili ürünleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan bu başvurular neticesinde kolay bir şekilde sahip olunan ürünler, kişilere bazı durumlarda zor anlar yaşatabilmektedir. Borçlarını ve ödeme sürelerini takip etmekte yeteri kadar dikkatli olmayan kişiler, temel olarak borçlarını geciktirebilmektedirler. Bunun farklı nedenleri de olabilir. Örneğin; banka hesaplarında yeteri kadar nakit bulunmamasından, ödeme gününü tamamen unutmalarından ya da banka veya ATM noktasında erişemeyeceği bir notada olmaları durumunda ödeme işlemi yapamamaktadırlar.

İlginizi çekebilir: İnternetten Havale Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bu gibi durumlar için size hızlı bir şekilde yardım sağlayacak tek yol ise, internet bankacılığıdır. Çünkü, internet bankacılığında bulunan hesabınıza giriş yaptıktan sonra, aynı bankada olma şartı aranmadan, tüm kredi kartı borçlarınızı ödeyebilmektesiniz. Örneğin; A bankasında bulunan vadesiz mevduat hesabınızdan, B bankasındaki kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun için,

  • internet bankacılığına giriş yapıp, ödemeler kategorisine yönelmelisiniz.
  • Burada birbirinden farklı alt menüler bulunacaktır. Sizin yapmanız gereken ise, ilk olarak Ödemeler kategorisine giriş yapmak, ardından da Kredi Kartı butonunu tıklamaktır.
  • Burada, sizlere farklı kredi kartı ödeme yöntemleri gösterilecektir. Siz ise, Başka kredi kartı borcu ödeme seçeneğini seçmek olacaktır. Ardından, kart bilgileri girildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilecektir.

İnternet Bankacılığı Fatura Borcu Nasıl Ödenir?

İnternet bankacılığı sayesinde pek çok işlem için şubelere gitmek sıkıntısı ortadan kalkmış durumdadır. Fatura ödemeleri de günümüzde internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilen işlemler arasında bulunmaktadır. Bireylerin faturalarını internet bankacılığı ile ödeyebilmeleri için hesaplarını internet bankacılığına uygun hale getirmeleri gerekmektedir. Bazı bankalar bu işlem için müşteri hizmetlerinden talep almaktadır. Bazılarında ise şubelere yapılan başvurular neticesinde internet bankacılık onayı verilebilmektedir. Onayların ardından kişilere şifreler oluşturulmaktadır. Bankaların internet sitelerindeki bireysel işlem bölümlerinde T.C. kimlik numarası ya da müşteri numaraları ve şifreler yazılarak giriş yapılmalıdır. Girişlerden sonra hesap dökümü ve ödemeler gibi bölümler kullanıma hazır hale gelmektedir.

Göz Atabilirsiniz;

Bireylerin internet bankacılığından fatura ödemek için ödemeler alanına giriş yapmaları şarttır. Bu alanda vergi borçlarından kredi kartı borcu ödeme olayına kadar pek çok farklı alt başlık bulunmaktadır. Fatura bölümünün seçilmesi atılması gereken bir sonraki alandır. Fatura ödemeleri değişik kurumları kapsamaktadır. Kişiler hangi faturalarını ödemek istiyorlarsa o kurumun ismi üzerine tıklamalıdır.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Sonrasında kayıt ettirilmemişse ödenmek istenen fatura hakkında bilgi istemleri ekranlara gelmektedir. Faturanın kimin üzerine kayıtlı olduğu ya da numarası içeren bilgiler forma yazılarak ilerleye tuşuna basılmalıdır. Böylelikle dönem fatura borcu ve ödeme sistemi açılmaktadır. Kişiler ödemek istedikleri tutarı onaylayarak saniyeler içerisinde ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Ödenen rakamlar ise bankada bulunan mevduat hesabından ya da seçime göre kredi kartından düşmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz