İngiltere’de İş Kurmak İstiyorum İngiltere İş İmkanları

İngilterede iş kurmak istiyorum
İngilterede iş kurmak istiyorum

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İngiltere’de iş kurmak istiyorum diyenlerin dikkat etmesi gerekenlerin başında İngiltere’de iş kurmak için alınması gereken vize, bu vizenin hangi şartlarda alınabildiği gibi konular gelmektedir. Siz de günün birinde İngiltere’de iş kurma düşüncesi içerisindeyseniz bu makale yapmanız gerekenler konusunda size yardımcı olabilir.

  • İş Kurmak için Kredi Veren Bankalar 2020 İçeriğe Git
  • İş Kurmak İstiyorum ama Hiç Param Yok! İçeriğe Git
  • ABD de İş Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler İçeriğe Git
  • Başarılı Bir İş Kurmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir? İçeriğe Git
  • İş Kurmak için Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? İçeriğe Git

Türk vatandaşı olan kişilerin İngiltere’de iş kurabilmeleri Ankara Antlaşması, ECAA (European Community Association Agreement) sayesinde sağlanabilmektedir. Yapılmış olan bu antlaşma kapsamında İngiltere’de iş kurmak isteyen Türk yatırımcılara ham yaşama hem de çalışma izni verilmektedir. ECAA ile yapılacak olan başvurunun onay alması durumunda tarafınıza verilecek vize sayesinde İngiltere’de iş yaşayıp, iş kurma şansı elde etmiş olursunuz. Bunun yanında dilerseniz vatandaşlık başvurusu yapma şansınızda bulunuyor.

İngiltere’de iş kurmak için sizden beklenilen en temel şey elinizde bir meslek olması  ve bu elinizdeki meslekle işinizi sürdürebiliyor olmak. Bu anlamda mesleğiniz boyacılık, temizlikçilik, pazarlamacılık, yazılımcılık vb. herhangi bir iş olabilir. İngiltere’de iş kurmak için kendi mesleğinizin olması dışında çok da yüksek vasıflara sahip olmanız gerekmemektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ABD de İş Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

İngiltere İş İlanları

İngiltere iş ilanları incelendiğinde herhangi belirli bir rakamda sermaye miktarı belirlenmemiştir. Yani iş kurmanız için para transferi yapmak, bankada var olan para göstermeniz gibi bir gereklilik bulunmamaktadır. Bunun yanında iş kurabilecek kadar sermayeye sahip olmanız elbette önemlidir. Sermayesiz iş kurmak oldukça güç birşey olduğundan dolayı, sizin de belli oranda sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Az Sermayeli İş Fikirleri Nelerdir? 7 Adet İş Fikri!

Ne kadar sermayeye ihtiyacınız olabileceğini basit bir yöntemle hesaplayabilirsiniz. Diyelim ki 3 ay boyunca herhangi bir para kazanamadınız. Bu gibi bir senaryoyu göz önüne alarak 3 ay boyunca ihtiyaçlarınızı karşılamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu göz önüne almalı ve ona göre bir sermaye belirlemelisiniz. 4500 sterlin gibi bir rakam İngiltere’de 3 ay boyunca yaşamsal faaliyetlerinizi sürdürmeniz için size yetebilecek bir miktardır. Unutmamalısınız ki İngiltere’de yaşam standardı Türkiye’den daha üst seviyelerde.

Göz Atabilirsiniz;

Yaşamsal faaliyetlerinizi karşılayacak sermayeyi köşeye ayırdıktan sonra sıra geldi kuracağınız iş için gerekli olan malzemelere. Diyelim ki İngiltere’de web tasarım işi kurmayı düşünüyorsunuz. Kaba taslak bakarsak yazılım programları, bilgisayara, internet, elektrik, ofis malzemeleri vb. ihtiyaçlarınızı listelemeli ve buna göre bir maliyet çıkarmalısınız. Bu hesaplamalar sonucunda ne kadarlık bir sermayeye ihtiyacınız olduğu ortaya çıkacaktır.

İlginizi çekebilir: KOSGEB’den Kimler Yararlanabilir?

İngiltere’de İş İmkanları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda birçok danışmanlık firması iş kurumu için gerekli olan adımların atılmasında ve işlemlerin hızlı bir şekilde hallolmasında size yardımcı olmaya hazır durumda. Eğer iş kurmak için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız ve aklınıza takılan sorular varsa danışmanlık firmalarına başvurarak yardım alabilirsiniz.

İngiltere’de iş kurmadan önce UKTI (Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Kurumu)’nun size sunacağı önerileri uygulamanız gerekmektedir. Bunun yanında işin nerede yapılacağı, gerekli teşvikler gibi stratejik konulardaki tavsiyeleri uygulamanız oldukça önemlidir. bu konuda önerileri uygulamanın yanında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer konu da uyum sürecidir. Uyum sürecinde bordro, defter tutma, muhasebe, vergi uyumu gibi konulara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.  Bu tarz konularda şüpheye düşmemek adına yapılabilecek en mantıklı şey danışmanlık firmalarına başvurmaktır.

İngiltere’de ECAA vizesi alarak iş kurmak için iki koşulu sağlamanız gerekmektedir. İlki kurmayı düşündüğünüz iş hakkında bilgi sahibi olmak, ikincisi ise yaşamınızı idame ettirmek ve işin devamlılığını sağlamak adına para kazanıyor olmak. Bu iki şartı sağladığınız durumda ECAA vizesi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuz onay aldığı andan itibaren iş kurmanız için herhangi bir engeliniz kalmamış oluyor. ingilterede iş kurmak 2020, ingiltere’de ne satabilirim, ingiltere’de yapılabilecek meslekler, ingiltere’de cafe açmak, ingiltere’de şube açmak, ingiltere’de dükkan kiraları, ankara antlaşması iş fikirleri, ankara anlaşması ingiltere’de şirket kurmak kelimelerini aratarakta yabancı ve yerli kaynaklardan yararlanıp, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Kurmak için Kredi Veren Bankalar 2020

ECAA Vizesinin Sağladıkları

Bu vizeyi almanızla birlikte iş kurmanız için sadece sermayenizin olması gerekiyor. Yazının başında da anlatıldığı üzere sermaye koşulu olmasa da yaşamınızı idame ettirmek ve işinizi oturtturmak amacıyla sermayenizin olması faydanıza. Bunun haricinde iş kurmak için yanınızda herhangi birini çalıştırma zorunluğu gibi şartlar bulunmamaktadır. Yani dilerseniz işinizi tek başınıza yapabilirsiniz.

İş kurma amaçlı İngiltere’ye gideceğiniz zaman dilerseniz 18 yaşın altındaki bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuz varsa onu da yanınızda götürebilirsiniz. İngiltere’de işinizi kurmanıza müteakip 4 sene çalıştıktan sonra süresiz oturma izni başvurusu yapabilmektesiniz. 5 yıl çalışmanın ardından da dilerseniz İngiltere vatandaşlığına başvurabiliyorsunuz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

 

Güncelleme: 07.01.2020

1 Yorum

  1. Kendi işini kurmak ve bunu da İngiltere’de yapmak için düşünen Türk Girişimciler için ECAA 2 olarak da bilinen Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi büyük fırsatlar sunuyor. Hazırladığınız bir iş planı ve ek belegeler ile Türkiye’den ücretsiz başvurabileceğiniz bu vize türü için sermaye ve sektör kısıtlaması da bulunmuyor. Konusunda uzman bir girişim danışmanlığı firması ile sizde kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz