ING Kredi Kartı Yapılandırma

ing bank yapılandırma
ing bank yapılandırma

Kredi kartı borcunuzu daha kolay ödemek için taksitlendirme yapmak istiyorsanız anlaşmalı bankalar başvuru yapmanız gerekmektedir. İng bankası kredi kartı yapılandırma işlemi de aynı şekilde. Başvurusu banka tarafından kabul edilen kişinin borçları, başvuru yaptığı banka tarafından ödenmektedir. Böylece kartınızın borcunun kapatılması süreci başlamış olur. Yapılandırma ile kredi kartınızın borcunu banka öder ancak bunu size kredi vererek yapar. Daha düşük faizli ve uygun ödeme koşulları sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu kredi şu avantajları sunar: Kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesi sayesinde vatandaş kredi kartlarını yeniden kullanabilmektedir. Taksitlendirmenin tamamlanmasının ardından ödenecek tutar, aylık çok daha düşük olmaktadır. Taksitlendirme ardından vatandaşın kredi notu da artmaktadır. Bankaya ödenecek faiz oranları silinir. Taksitlendirme işlemi sayesinde kara liste, haciz ya da kredi notunun düşmesi de ortadan kalkmaktadır.

Daha fazla  bilgi almak isterseniz, diğer ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırması isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Dilerseniz sitemizde diğer bankaların isimlerini aratarak kart borcu yapılandırmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı borçları 72 aya kadar yapılandırılabiliyor. Borcu olan ve ödeyemeyen tüketicilerin, bu borçlarını ödeyebilmeleri için hazırlanan çalışmaya göre, bu borçlu kişiler bankalardan çekeceği ihtiyaç kredisi ile bu borçlarını kapatabilecek. Kapattıktan sonra ise kredi kartını kullanmaya devam edilemeyecek ve her tüketici sadece bir kez yararlanabilecek. Kredi kartı borcunuz iki ekstre döneminde ödenmediyse, banka nezdinde kredi kartı borcunu ödeyemeyen bir kişi olduğunuz için kredi kartı borç yapılandırması işinden yararlanabileceksiniz ve 72 ay vadeli olarak kredi kartı borcunuzu ödeme imkanız olacak.

Göz Atabilirsiniz;

İng Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 aylık kredi kartı borcu başvurusu için de isterseniz ing bank kredi kartı yapılandırma telefon 0850 222 0 600 müşteri hizmetlerini arayabilir ya da çalıştığınız bankanın şubesine giderek müracaatta bulunabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı borcu için 72 aylık yapılandırma yapmak zorunda da değilsiniz. Yapılandırma için belirlenen vade aralığı 9 ay ile 72 ay arasındadır. İng kredi kartı yapılandırma hesaplama aylık %1.64 faiz oranıyla 2.000 TL ile 50.000 TL arasında vererek, 2019 kredi kartı yapılandırma ing 157 TL hayat sigortası ücreti alıyor.

Kredi kartınıza borcunuz varsa ve ödemekte zorluk çekiyorsanız taksitlendirme işlemi yaptırmanızda fayda var. Taksitlendirme işlemi için ise ilgili bankaya başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Kredi kartınızın asgari ödeme tutarını ödeseniz de tamamını ödemekte zorlanmaktaysanız yapılandırma başvurusu yapabilirsiniz. Borç yapılandırma işlemi sayesinde kredi kartına olan borcunuz faiziyle birlikte silinmektedir. Ancak borç avukata verilirse yapılandırma işlemi kabul görmemektedir. Eğer borcunuz yasal bir işleme girdiyse yapılandırma fırsatından yararlanamazsınız. Bu açıdan borcunuzun bir an önce bitmesini istiyorsanız yapılandırma başvurusu yapmanızda fayda olacaktır.

Ayrıca Kredi Kartı Yapılandırma Şartları Nedir? 6 Bankanın Şartları! yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz