ING Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

ING kredi başvuru sonucu öğrenme
ING kredi başvuru sonucu öğrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ING kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımızda başvuru yaptıktan sonra kredi sonucu ellerine ulaşmayan kişilerin başvuru sonucu sorgulaması için yapacakları adımlardan bahsedeceğiz. ING Bank isim değişikliğine gitmiş ve sadece artık ING olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu değişim sonrasında banka kredilere de özel kampanyalar yaparak müşteri portföyünü iyice çoğaltmak istemektedir. ING üzerinden sizde ihtiyaç kredisi, ipotekli kredi, emekli kredisi, bayram kredisi, tatil kredisi gibi birçok kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca bankanın verdiği kredilerden konut kredisi ve taşıt kredisi de banka tarafından sürekli faiz indiriminde olan kredi kampanyalarından birisidir.

ING kredileri 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredilere başvuru yapıldıktan sonra normal şartlarda hemen kredinizin sonucunu görebilirsiniz. Ama bazı durumlarda bu kredi başvurularındaki değerlendirme süreci uzayabilmektedir. ING başvurusu sonrasında bu kredi sonucu müşterilere ulaşmayabilir. Bu durumda da bankanın verdiği yöntemler ile ING kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

ING Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING müşterilerine en çok kullandırdığı kredi ürünlerinden birisi ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan müşteriler bankanın sunduğu yöntemlerle istedikleri zaman, istedikleri yerden kredi alabilirler. Resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurup hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru sonrasındaki en son ekrana geldiğinizde de kredi sonucu size bildirilir. Ayrıca verdiğiniz cep telefonuna SMS gelecektir. Bazı durumlarda sistemsel sıkıntılar yüzünden bankalar müşterilerine net cevap veremez ve değerlendirme süreci uzar. Bu durumda da bankanın müşteriler için verdiği yöntemlere başvuru yapılarak kredinizin son durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha detaylı olarak bilgi almak için İNG Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

ING Kredi Başvuru Sonucu Sorgulaması

Kredi başvurusu yaptığınızda hangi tür kredi aldığınızın önemi de büyüktür. Çünkü her kredi hemen sonuç vermez. Başvuru yaptığınız kredi konut veya taşıt kredisi ise banka bunun sürecini uzun tutabilir. Hemen aynı gün cevap alamayabilirsiniz. Ama ihtiyaç kredilerinde özellikle internet ve SMS ile yapılan başvurularda kredi sonucu sizlere hemen iletilir. Bu iletide ya olumlu ya da olumsuz mesaj gelecektir. Ayrıca değerlendirme süreci için bankaya gidin diye de mesaj alabilirsiniz. Eğer böyle bir mesaj alırsanız bankaya giderken evraklarınızı da götürmeniz gerekiyor.

İnternetten Kredi Başvurusu Sorgulama

ING resmi internet sitesi üzerinden internet bankacılığına girerek veya mobil uygulaması olan ING Mobil uygulamasına girerek kredi başvurusu yaptığınız zamanı ve sonucunu öğrenebilirsiniz. Bunun için bu bankadan bir hesabınızın olması ve hesabınıza bağlı bir internet şifrenizin olması gerekiyor. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Krediler bölümüne girip tüm başvurularınızı görebilirsiniz. Eğer krediniz onaylandıysa bankaya gitmeden hemen hesabınıza bu kredileri atabilirsiniz.

Kredi Sonucu Öğrenmek İçin Diğer Yöntemler

Eğer internet üzerinden bu işlemi yapamıyorsanız ING banka şubelerine giderek kredinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer bir bankadan kredi başvurusu yaptıysanız o banka şubesine gidebilir veya arayabilir, internet veya SMS ile kredi başvurusu yaptıysanız da size en yakın olan ING şubesine giderek kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. ING bank şubesine gittiğinizde kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor. Bu şekilde sonuç öğrenebilir ve sonuç sonrasında onay varsa kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

0 850 222 0 600 numaralı ING müşteri hizmetlerini arayarak da kolay bir şekilde kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Eğer başvuru numaranız ile çağrı merkezini aradığınız numara aynıysa hemen size kredi sonucu söylenecektir. Kredinizin olumlu veya olumsuz ise neden olumsuz olduğunu söyleyeceklerdir. Ayrıca numarayı arayarak müşteri temsilcisi ile konuşarak da kredi sonucunuzun ve durumda olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Verdiğimiz bu yöntemler ile ING kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz