ING Bank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

ing bank vadeli altin hesabi ozellikleri
ing bank vadeli altin hesabi avantajlari

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ING Bank vadeli altın hesabı açmak isteyen kişilerin fiziki altın ile işlem gerçekleştirecekse şubeye başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca internet üzerinden de başvuruda bulunarak ING Bank vadeli altın hesabı açtırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yüzük, küpe, bilezik, çeyrek ve benzeri farklı türlerdeki birçok altınınızı vadeli altın hesabına yatırarak kâr elde edebilirsiniz.

ING Bank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

ING vadeli altın hesabı açma işlemi yaparak altınlarınızı çalınma ve kaybolma riskine karşı koruyabilirsiniz. Her türlü altınınızı yatırım amacı olarak kullanabileceğiniz vadeli altın hesabı sayesinde altınlarınızın işçilik ve eski altın olarak değer kaybetmesinin önüne geçebilirsiniz. Hesap açma işlemi için getireceğiniz fiziki altınlar şubelerde gram altın olarak hesaplanmakta ve ardından hesaba aktarımı gerçekleşmektedir. Hesaba aktarım işleminin ardından hesap aktif kullanıma hazır hale gelerek alım satım işleminde bulunmanızı sağlar. Getireceğiniz fiziki altınlar 1 XAU değerinden 1000/1000 saflık oranı ile işleme alınır ve hesaplanması bu oran üzerinden gerçekleştirilir. https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-destek/sube-ve-atm-bulucu internet sitesi üzerinden size en yakın olan şubeyi öğrenebilirsiniz. En yakın şubeye varsa fiziki altınlarınız ve kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekir. Sıra aldıktan sonra işlem sırası size geldiğinde vadeli altın hesabı talebinizi iletiniz. Talebinizi alan banka görevlisi size vadeli altın hesabı ile ilgili ön bilgilendirme bulunan hesap açma formunu size verir. Formu dikkatli bir şekilde okuyarak hesap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ardından gerekli bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra hesap açma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

ING Bank Vadeli Altın Hesabı İçin İnternet Bankacılığı

ING Bank vadeli hesabı online kullanmak için https://internetsubesi.ingbank.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx adresi üzerinden internet bankacılığı sayfasına giriş yapabilirsiniz. Giriş yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresini bilmeyen veya daha önce hiç şifre almamış olan kullanıcılar https://internetsubesi.ingbank.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx?InstantPassword=1 internet adresi üzerinden şifre alma işlemini gerçekleştirebilirler. Kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerini doldurduktan sonra telefon numaranıza gelen güvenlik kodunu yazarak sisteme giriş yapabilir ve yeni bir internet bankacılığı şifresi oluşturabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından hesap açma menüsüne girerek ING Bank vadeli altın hesabı açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Vadeli Altın Hesap Özellikleri Nelerdir?

ING Bank vadeli altın hesabında işlem yapmak için en az 0,01 gram altın alım satımında bulunmak gerekmektedir. Banka 100.000 TL tutarında Tasarruf Mevduat Sigortası sunmaktadır. Bu yüzden yapılacak olan yatırımların maksimum 100.000 lira tutarında olması gerekmektedir. Altın alım satım makas aralığı %1,92 olan banka düşük makas aralığı sayesinde altın alım satımlarınızda kolaylıkla kâr elde etmenizi sağlamaktadır. İşlemleri online olarak internet bankacılığı aracılığıyla yapmanızı sağlayan banka ayrıca 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığını arayarak da işlem yapmanızı sağlamaktadır. Mesai saatlerinde şubeye başvurarak da işlem yapabileceğiniz vadeli altın hesabını 7/24 telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ile kullanabilirsiniz.

ING Bank Vadeli Altın Hesabına Uygulanana Stopaj

ING Bank vadeli altın hesap stopaj kesintisi işlemini elde edilen kâr üzerinden hesaplamaktadır. En az 0,01 gram altın alım satımı ile işlem yapmanızı sağlayan banka şubeden başvurular ile fiziki altınlarınızı kabul etmektedir. Fiziki altınların hesaba yatırılması ve gram altın alımlarının hesaba aktarımı sonucu elde edilen altın tutarı üzerinden stopaj uygulaması yapılmaz. ING Bank vadeli altın hesabı için kullanılan altınlar müşterilere vade sonunda aynen iade edilir. Vade süresince altındaki dalgalanma ve vade faizi ile elde edilen kazanç üzerinden stopaj alınır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Arsa için Kredi Veren Bankalar 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz