2021 ING Bank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

ıng bank subeye gitmeden kredi basvurusu nasil yapilir
ıng bank subeye gitmeden kredi basvurusu nereden yapilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ING Bankası şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredi başvuru işlemleri telefon ve internet bankacılığı yardımı ile yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra ING Bank şubeye gitmeden kredi başvurusu ATM’lerden de kolayca yapılabilmektedir.

ING Bank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nelerdir?

ING Bankası şubelerine gitmeden ihtiyaç kredileri alınabilmektedir. Bunun yanı sıra bankanın müşterilerine sunduğu diğer kredi türleri şu şekildedir:

 • Müşteriler bankadan araç kredisi alabilmektedir.
 • Müşteriler bankadan konut kredisi alabilmektedir.
 • Müşteriler bankadan destek hesap talebinde bulunabilmektedir.

ING Bank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Alma Yolları          

ING Bankası şubesiz kredi başvuruları aşağıda yer alan araçlar ile yapılabilmektedir:

 • Telefonla kredi müracaatları yapılabilmektedir.
 • Online olarak kredi müracaatları yapılabilmektedir.
 • ATM’lerden kredi müracaatları yapılabilmektedir.
 • SMS yoluyla kredi müracaatları yapılabilmektedir.

Telefon ile kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 06 00 hattı aramalıdır. Burada müşteri temsilcileri, müşterilerin kredi taleplerini almaktadır. Kredi başvuruları için müşteri hizmetleri 7/24 aranabilmektedir.

Bunun yanı sıra online olarak kredi başvurusu yapmak isteyenler bankanın resmi internet adresi olan “https://www.ing.com.tr/” adresine girmelidir. Ardından “krediler” sekmesine tıklanmalıdır. Daha sonra “kredi başvurusu” sayfasına girilerek istenen bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. “Başvur” a tıklanarak kredi talebinde bulunma işlemleri bitirilmelidir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kimler Konut Kredisi Çekebilir?

Bankanın kredi başvurularında sunduğu diğer birim ise ATM’lerden yapılan başvurulardır. Bunun için kartsız işlem yapılmalıdır. Kartsız işlemlere girilerek kredi başvurusuna basılmalıdır. Daha sonra ne kadar kredi çekilmek isteniyorsa değer girilerek başvuru talebi bankaya gönderilmelidir.

SMS yoluyla kredi başvurusunda bulunmak isteyenler cep telefonlarının mesaj kısmına girmelidir. Daha sonra aralarında boşluk olacak şekilde “KREDI” ve T.C. kimlik numarası yazılmalıdır. Oluşturulan mesaj 2205’e SMS olarak gönderilmelidir. Banka, müşterilerine en kısa süre içerisinde SMS olarak yanıt vermektedir. Bununla birlikte kredi başvurusunda bulunanlar bankayı arayarak müşteri hizmetlerinden başvuru durumları hakkında daha detaylı bilgi alabilir.

ING Bank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ING Bankası’nın müşterilerine sunduğu şubesiz ihtiyaç kredisi başvuruları online olarak “https://www.ing.com.tr/” internet adresinden yapılmaktadır. Açılan sayfada “hemen başvur” sekmesi kullanılarak başvuru işlemi tamamlanmalıdır. Bankanın sunduğu vade imkanı 60 aya kadardır. 60 ay vade ile 10.000 TL kredi alınabilmektedir. Ödemeler aylık 234 TL olarak ödenmektedir. Bunun yanı sıra online kredi başvurularında banka tarafından şu kampanyalar düzenlenmektedir:

 • Banka 3 ay ile 60 ay arasında vade imkanı sunmaktadır.
 • Bankanın düzenlediği faiz %0,89 ile %2,59 arasında değişim göstermektedir.
 • Kredi başvuruları internet sitesinden yapıldığı gibi bankanın mobil uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için cep telefonlarına ING mobil uygulaması indirilmelidir. Ardından sisteme giriş yapılabilmesi için şifre oluşturulması gerekmektedir. Daha sonra “krediler” kısmından “kredi başvuruları” sekmesine girilmelidir. Başvuru tamamlandığında bankaya iletilmiş olmaktadır.
 • Şubesiz kredi başvurusu yapanlar için gerekli evrakların kurye ile bankaya teslimat imkanı sunulmaktadır.
 • Kredi borçları 3 aya kadar ertelenebilmektedir.
 • Online kredi başvurusunda bulunanlar bankanın Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi kampanyalarından faydalanma hakkına sahiptir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank 0.95 Kredi Oranı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank İletişim

ING Bankası bilgi destek hattı bireysel olarak yapılan işlemler için 0850 222 06 00 numaralı hattır. Bununla birlikte kurumsal olarak yapılan işlemlerde müşteriler 0850 222 04 64 numaralı destek hattını arayabilmektedir. Bu iki numara da 7/24 saat hizmet vermektedir. ING Bank şubeye gitmeden kredi başvurusu işlemleri ile ilgili her türlü sorular müşteri hizmetleri numarasından cevap bulmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz