ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ING Bank kredi kartı borcunu kolay bir şekilde geri ödemek istiyorsanız, “borç yapılandırma” imkânından faydalanabilirsiniz. Diğer bankalar gibi ING Bank da, kredi kartı borçlarını çeşitli nedenlerden dolayı geri ödeme aşamasında zorluk yaşayan müşterileri için özel yapılandırma imkânı sunmaktadır. ING Bank kredi kartı borcu yapılandırma imkânından faydalanmak isteyen banka müşterilerinin en yakın ING Bank şubesine kadar gitmeleri ya da dilekçe ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

  • ODEABANK Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Kuveyt Türk Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
  • Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma İçeriğe Git
  • İş Bankası Kredi Kartı Limit Yükseltme Kaç Gün Sürer?İçeriğe Git
  • ING Bank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır?İçeriğe Git

 

  • Şubeye gidildiğinde; ilgili kredi kartı borç birimi personeli ile görüşme sağlayarak, sahip olduğunuz kredi kartı borcunuz için yapılandırma imkânını öğrenebilirsiniz.
  • Dilekçe ile başvurarak; bankanın ilgili biriminin ya da banka avukatının borç durumunuzu inceleyerek, dilekçeniz neticesinde tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Dilekçe için geri dönüşler genellikle “yazılı” bir şekilde yapılabilmektedir.

OKU: ING Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nedir?

Kredi Kartı borçlarının düzenli bir şekilde geri ödenmesi gerekmektedir. Geri ödeme için belirlenmiş bir son tarih vardır. Gecikme faiziyle birlikte ödenmesi kaydıyla bu tarihten daha geç ödenmesi de mümkündür. Ancak kredi kartı borcunun uzun süre ödenmemesi durumunda ise faiz haricinde; kart iptali ve bankanın alacağı miktar için tarafınıza uyarı göndermesi gibi yaptırımlarda uygulanmaya başlar. Bu süreç uzadıkça; bankanın yasal olarak hakkını araması ve kredi notunuzun da ciddi oranda düşmesi söz konusu olur. Sonuç olarak hem maddi, hem de manevi olarak zor durumda kalırsınız. İşte “yapılandırma” imkânının önemi de bu aşamada anlaşılabilir. Çünkü yapılandırma sayesinde bir anda ödemenizin imkânsız olduğu biriken kredi kartı borcunuzu; taksitlendirerek kolayca ödeyebilirsiniz. Dolayısıyla yapılandırma işlemi aynı zamanda “taksitlendirme” olarak da ifade edilebilir.

Göz Atabilirsiniz;

Nitekim kredi kartı borçlarının yapılandırılması işleminde amaç müşterinin borcu en kolay bir şekilde geri ödeyebilmesini sağlamaktır ve bu da yine ilgili müşterinin; gelir durumu, düzeyi ve aynı zamanda diğer etkenler de dikkate alınarak, uygun bir yapılandırmanın yapılması ile mümkün olmaktadır. Bu sayede müşteri, kendisi için uygun vade süresi, faiz oranı ve taksit tutarı belirleyerek her ay düzenli olarak kolaylıkla geri ödeme yapabilmektedir. Bu bakımdan kredi kartı borcu bulunan müşterilerin, borçları daha fazla birikmeden yapılandırma için bir görüşme gerçekleştirmeleri önem arz etmektedir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Öğrenilir?

Eğer uzun bir süredir kredi kartı borçlarınızdan “bihaber” durumdaysanız, “yapılandırma” imkânı için banka ile iletişime geçmeden önce, kredi kartı borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmenizi öneririz. Bu sayede ne kadar borcunuz olduğunu öğrenebilir ve bu türden bir borç için sizlere sunulacak yapılandırma teklifini daha iyi bir şekilde analiz ederek değerlendirebilirsiniz.

ING Bank kredi kartı borcu sorgulama işlemini internetten kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ING Bank İnternet Bankacılığı hizmetini kullanmalısınız. İnternet şubesine resmi web sitesi ingbank.com.tr üzerinden giriş yapabileceğiniz gibi, akıllı telefon yada tablet ile “ING Mobil” uygulamasını indirerek de, “Kullanıcı kodu” ve “T.C. Kimlik No” girerek giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınız zaman karşınıza çıkan seçenekler arasında kredi kartı borcu sorgula ya da öde seçeneklerinden herhangi bir tanesi ile borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçeyi kendiniz yazmak yerine internet ortamında araştırınca kolay bir şekilde bulabileceğiniz kredi kartı borç yapılandırma dilekçesi örneği üzerinden dilekçenizi hazırlamanızı tavsiye ederiz. Nitekim bir borç yapılandırma talep dilekçesinde değinilmesi gerekilen pek çok detay söz konusu ve siz bu dilekçeyi en baştan yazmaya başladığınızda ciddi bir oranda zamana, iyi bir psikolojiye ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle hem çok daha kısa bir sürede, hem de çok daha kolay bir şekilde yorulmadan, bulacağınız dilekçe örneğini düzenlemek daha iyi bir yöntemdir.

OKU: Bankaya İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Dilekçe örneği araştırırken dikkat etmeniz gereken ayrıntı ise dilekçenin bankanın genel müdürlüğüne mi yoksa avukatına mı yazıldığıdır. Çünkü duruma göre dilekçenin içeriği biraz daha farklılık göstermektedir. Bu nedenle borç durumunuzun avukata tekabül edip, etmediğini öğrenip, emin olduktan sonra dilekçenizi bu yönde hazırlamanız daha uygun olacaktır. Yine de konu ile ilgili kesin bilginiz yoksa ve bilgi edinemeyecekseniz, “genel müdürlük” için dilekçe örneğinden faydalanmanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Hesaplaması

İlgili borç tutarının yapılandırılmasında ne gibi bir hesaplama yönergesi takip ediliyor bu konu hakkında kimse kesin bir bilgi veremez ancak genel olarak bankaların pek çok kriteri baz alarak, müşterileri için en uygun geri ödeme planını hazırladığını söyleyebiliriz. Elbette ki bankanın, kredi kartı borç yapılandırması talebinize “red” cevabı verme hakkına da sahip olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla yapılandırma süreci ve bu sürecin en önemli kısmı olan “hesaplama” kısmı, ancak ilgili borcu yapılandırmak gibi bir imkânınız olduğu zaman mümkün olmaktadır.

Hesaplama süreci sonucunda;

  • Banka, mevcut borca aynı zamanda ek bir faiz uygular.
  • Gelir durumunuza ve modelinize göre borcunuz için bir kaç aylık bir vade belirlenmiş olur.
  • Toplam ne kadar borcunuz varsa, aynı zamanda yapılandırma imkanı dolayısıyla ek faiz de dahil olmak üzere aylık net taksit miktarları belirlenir.

Bu sayede kredi kartı borcunuzu rahatlıkla geri ödeyebilirsiniz. Esasında tüm meselenin bankanın yapılandırma talebinizi kabul etmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılandırma seçenekleri müşterinin gelir düzeyine, modeline, borcun ne kadar olduğuna ve diğer pek çok ayrıntıya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle yazımızda genel olarak tüm müşteriler için geçerli olabilecek bir borç yapılandırma faiz oranı, geri ödeme süresi gibi detaylar hakkında bilgi veremiyoruz. Bu ayrıntılar ancak ilgili şubeye giderek, gerçekleştireceğiniz görüşme neticesinde belirlenmiş olacaktır. Anlaşma sağlandığı takdirde ise sizlere imzalatılacak olan belgeler ile yapılandırma avantajından faydalanmaya başlayabileceksiniz. Diğer yandan bankanın, yapılandırma talebinizi “red” ederek, alacağı için yasal haklarını kullanmayı tercih edebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Dilerseniz şubeye kadar gitmeden ön bilgi almak için ING Bank telefon bankacılığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için 0850 222 0 600 telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Telefon bankacılığında konu ile ilgili tarafınıza çok fazla detay verilemeyebilir. Nitekim bu hizmet sadece genel bir bilgi alabilmeniz içindir. En sağlıklı ve ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirebilmek için şubeye kadar gitmenizi öneririz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz