ING Bank Kredi Alma Şartları Nelerdir?

ING Bank Kredi Alma Şartları
ING Bank Kredi Alma Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Günün birinde ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da araç kredisi gibi kredi ürünlerinden birine ihtiyaç duydunuz ve ING Bank’tan kredi almayı düşünüyorsunuz. Böyle bir durumda elbette krediyi almadan önce kredi alma şartlarından haberdar olmanızda fayda var. Bu aşamada öncelikle ING Bank kredi alma başvurusu için gerekli evrakların neler olduğuna değinilecek, akabinden de ING Bank kredi başvurusunun nasıl gerçekleştirilebileceği detaylıca anlatılacaktır.

İlginizi çekebilir: ING Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

ING Bank kredi alma için gerekli belgeler nelerdir?

Bankalar temelde bireysel olarak üç kredi ürününü müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Bunlar konut kredisi, taşıt kredisi ve İhtiyaç kredisi gibi isimlerle adlandırılmaktadır. İlk iki kredinin zaten ne olduğu adlarından da anlaşılmaktadır. Buradaki İhtiyaç kredisi ise tatil giderler, hastane masrafları, eğitim vb. birçok ihtiyaç için kullanılabilen bir kredidir. Başvurulacak kredi türüne göre talep edilen belgeler farklılık gösterse de tüm kredi ürünleri için bazı ana belgeler standart olarak istenmektedir.

İhtiyaç kredisi:

ING Banktan ihtiyaç kredisi (eğitim kredisi, hastane kredisi, tatil kredisi vb.) almak isteyen kişilerin kredi başvurusu aşamasında kimlik, pasaport ya da ehliyeti yanında bulundurması gerekmektedir. Yalnızca bu belge başvuru aşamasında yeterli olmamaktadır. Ya ikametgah belgesi ya da bunun yerine geçebilecek olan son 3 aya ait cep telefonu faturası haricinde diğer faturalar gerekmektedir. Bunun yanında kimi bankalar bu konuda tolerans gösterse de birçok banka gelir durumunu gösteren belge talep etmektedir. Bu belge maaşla çalışan kişiler için maaş bordrosu iken, serbest çalışan kişiler için vergi levhası ve emekli olan kişiler için de banka hesap cüzdanı şeklinde belirlenmiştir.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Konut kredisi ve taşıt kredisinde ise ING Bank tarafından bu belgeler haricinde ek belgeler talep edilmektedir.

ING Bank’tan kimler kredi alabilir

ING Bank’tan emekliler, tüzel ve gerçek kişiler, çalışanlar, memurlar, serbest meslekle uğraşanlar, tüccarlar kredi alabilmektedir. Yani aslında kredi kara listesinde olmayan, kredi notu düşük olmayan ve kırmızı kalem yememiş kişiler çok yüksek tutar talep etmedikleri sürece ING Banktan kredi alabilir. Siz bu bahsedilen belgelerle başvurunuzu gerçekleştirirsiniz ve akabinden bir süre sonra kredi başvuru sonucunuz tarafınıza aktarılır.

Aslında kredi başvurusu için birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak bunların tümü için en sonunda banka şubesine gitmek gerekir. Bundan dolayı siz de bulunduğunuz mevkiye en yakın ING Bank şubesini ING Bank’ın resmi web sitesinden öğrenin ve gerekli belgeleri hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz