İlk Defa Kasko Yaptıracaklara Öneriler

İlk kez aracına kasko sigortası yaptırmak isteyenler, sigorta şirketlerinden alacakları hizmet konusunda bazı endişeler yaşayabilmektedir. Hangi sigorta şirketinin daha iyi hizmet verdiği, hangi şirketin sunduğu poliçenin daha kapsamlı ve uygun fiyatlı olduğu gibi kriterler, kasko sigortası yaptırırken mutlaka göz önünde bulundurulması gereken hususlardandır. Bu yüzden araç sahipleri, kasko sigortası yaptırmadan önce internet üzerinden de kısmen de olsa bilgi sahibi olarak araç kasko poliçelerini içlerine sinerek yaptırmak istemektedir. Eğer siz de aracınıza ilk defa kasko sigortası yaptıracaksanız herhangi bir sorunla karşılaşmadan, sizin için en ideal kasko poliçesine imza atabilmek adına bu yazımızdaki önerilere kulak verebilirsiniz.

İhtiyaca Uygun Teminatlara Dikkat Edilmeli

Öncelikle araç kasko sigortası yapılırken, ilk dikkat edilmesi gereken nokta, araç sahibinin kendi belirlediği ihtiyaçlara uygun çözümler sunan çalışmaların tercih edilmesidir. Poliçe ana teminatları dışında ek teminat ve primleri hakkında mutlaka sorgulamalar yapılmalıdır. Nitekim kasko fiyatları, araç sahibine sunulacak olan kasko poliçesinin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Eğer aracınızın maksimum teminatlı olmasını istiyorsanız buna uygun bütçeler ayırarak poliçenizi oluşturmanız gerekecektir. Öte yandan standart kasko poliçelerindeki ana teminatlar için ödemeniz gereken primleri de göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Avantajından Yararlanılmalı

Sigorta şirketleri, geçmiş dönemde kazaya karışmayan araç sürücüleri ve araçları için hasarsızlık indirimi uygulayarak çok daha uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırmak imkanı sunmaktadır. Bu noktada tıpkı zorunlu trafik sigortası sorgulama sisteminde olduğu gibi, maddi hasarlı kazaya karışmamış olan araçlar için kasko bedelini belirlerken daha alt baremden hesaplamalar yapılmaktadır. Dolayısıyla eğer aracınızın daha önceki dönemlerinde trafik kazasına karışmamasının avantajlarından yararlanmak istiyorsanız hasarsızlık indirimi fırsatını mutlaka değerlendirmeniz tavsiye edilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  BES Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bununla birlikte trafik kazası durumunda hasar meydana geldiği anda, hangi hizmetlerin veya tazminatın kasko sigortası kapsamında güvence altına alındığının iyi anlaşılması gerekmektedir. Aksi halde çok ciddi boyutlara varan maddi kayıplar yaşanması ne yazık ki kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden kaza durumunda mağduriyet yaşamamak adına araç sahibi olarak poliçe kapsamındaki teminatlar ve limitler hakkında iyi araştırma yapılması tavsiye edilmektedir.

Sigorta Şirketi Seçimine Önem Verilmeli

Bilindiği üzere trafik sigortalarında olduğu gibi araçlarına isteğe bağlı olan kasko sigortası yaptırmak isteyen taşıt sahipleri de sigorta şirketlerine önem vermek durumundadır. Sigorta şirketlerinin mali güçleri bu hususta dikkat edilmesi gereken en büyük kriterdir. Global çaplı hizmet veren dünyaca ünlü sigorta devlerinden kasko sigortası yaptırabileceğiniz gibi aynı zamanda sadece ulusal alanda hizmet veren şirketlerin poliçelerini de değerlendirebilirsiniz.

Tamamen kendi ihtiyaçlarınıza ve kaza durumundaki maddi beklentilerinize göre belirleyeceğiniz kriterleri baz alarak sigorta şirketi seçimi yapabilirsiniz. Hangi sigorta şirketinin kasko poliçelerinde hangi teminatları ne kadar fiyatlarla sundukları hakkında detaylı bilgileri de sigortam.net bağlantı adresi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz