İkinci El Araba Kredisi Veren Bankalar

İkinci El Araba Kredisi Veren Bankalar
İkinci El Araba Kredisi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Akbank, İş Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Garanti Bankası gibi köklü bankalardan araç kredisi alınabilir. Faiz oranları değişiklik gösteren bankalar, belirli oranlarda kar payı alarak, araç almanıza katkıda bulunur. Kişiler kredi alırken; çoğunlukla faizsiz banka araba kredisi veren seçenekleri tercih eder. Faiz talep etmeden ikinci el araba kredisi veren katılım bankaları, sağladığı kaynağı bünyesinde bulundurduğu için ücret talep etmez.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun araç kredisini bulabilirsiniz.

İkinci El Araba Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.25

TEB Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.25

Halkbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı 1.25

ICBC Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.34

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.34

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.37

ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.39

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.39

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.40

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.42

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.44

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.45

Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.45

ING Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı %1.55

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı %1.40 seviyesine,

Türkiye Finans Bankası %1.15

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı %1.48

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı %1.34

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yapı Kredi Faiz Oranları 2020

Türkiye Finans Katılım Bankası Katılım Payı Oranı Yüzde 1.15

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.17

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.19

Kuveyt Türk Taşıt Finansmanı Kar Payı Oranı % 1.21

Fibabanka Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.49

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.49

Burgan Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.74

Odeabank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.76

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.77

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.79

Anadolu Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranı % 1.86

İkinci El Araba Kredisi Nasıl Alınır

Araba kredisi almak isteyenlerin en çok merak ettiği konu araba kredisi başvurusu için gereken şartların ne olduğudur. Bu konu ile ilgili makalemizin devamın da araba kredisi ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz. Araba kredisi alabilmeniz için öncelikle 18 yaşından büyük olmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra diğer tüketici kredilerin de olduğu gibi belgelenebilir geliriniz ve SGK kaydınız olması gerekir. Araba kredilerin de kullanmadan önce sigorta girişinizin o iş yerinde 3 aydır devam ediyor olması gerekiyor ve en önemli nokta da kredi notunuzun taşıt kredisi alabilmek için yeterli olması gerekir.

2. El araç kredisi kullanırken de birtakım kriterlerin yerine getirilmesi zorunludur. Kredi notunuz düşükse ya da kredi siciliniz yeterince temiz ve parlak değilse; talebiniz onaylanmayabilir. İkinci el araçlar için ruhsat fotokopisi ile bankalara araç kredisi için başvurulabilir. Başvurunuz onaylandığında; araç bankanın üzerine satın alınır ve satışı tekrardan size yapılır. Aracın üzerine konulan rehin, kredi ödemesi bitinceye kadar kaldırılamaz. Anlaşmalı bankadan araç kasko bedelinin %70’e kadar olan kısmı için kredi verilmesi mümkündür. Araç almak istiyorsanız; uzun vadelerde ödeme imkanına sahip olabilirsiniz. Uygun kar oranlarıyla araç kredisi alarak, beğendiğiniz aracı en kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz. Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Albaraka, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans Bankası aracılığı ile faizsiz araç kredisi alabilmeniz mümkündür.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İkinci El Araç Kredisi Almak ?

Göz atabilirsiniz: Taşıt Kredisi Başvurusu -Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

İkinci El Araba Kredisi Şartları

  1. el araba kredisi kullanacak olanların kredilendirme oranları, almak istedikleri aracın kasko değerleri üzerinden belirleniyor. İkinci el araba kredisi kaç yaşa kadar verilirdiye merak ediyorsanız, İkinci el araba kredilerinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi aracın yaş sınırı. Bu yaş sınırı bankadan bankaya değişmekle beraber genellikle 8 yaşına kadar olan arabalarda kredilendirme daha kolay yapılabiliyor.

İkinci el otomobil almak isteyenler için, İkinci el araba kredisi kaç yaşa kadar verilir? Sorusunun cevabı çok önemlidir. İkinci el araçlarda kredi yaş sınırı bulunmaktadır ve bu sınır bankaların inisiyatifine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle en fazla 5 yaşında olan araçlara araç kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır. Bazı bankalar farklı vade süreleri için ise değişik kredi yaş sınırları da koyabilmektedir. Akbank ikinci el taşıt kredisi için kefilsiz maksimum 5 yaş sınırlaması getirirken, Ing Bank’da kefilsiz 8 yaş sınırlaması bulunuyor. Garanti Bankasında kefil ile 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi kullanılabiliyor.

Araba Kredisi İle ilgili yazımızı ise buradan okuyabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz