İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Türkiye’de ve hatta dünyada bankalar en çok krediler üzerinden kar etmektedirler. İnsanlarda istediklerini elde edebilmek için, iyi bir geçinme standartları yoksa, krediye başvurmak zorunda kalmaktadır. Özellikle de İhtiyaç kredisi söz konusuysa.

Bundan dolayı hem bankalar hem de tüketiciler için finansal krediler önemli bir konuma sahiptir. İnsanlar tarafından en çok tercih edilmekte olan ve de ödeme şartları en avantajlı olan krediler ihtiyaç kredileridir. Her bankanın çeşitli faiz oranlarında sunduğu bireysel ihtiyaç ve ipotekli İhtiyaç kredisi kaç günde çıkacağı biraz da size bağlı!

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu

İnternetin ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar işlerinin bir çoğunu internet üzerinden ya da telefon üzerinden halledebilmektedir. İnternetten yapılan kredi başvurusu 4-5 dakika gibi bir süre ön onaydan geçmekte ve sonrasında bankanın şubesine belgelerinizi götürmenizle birlikte kredi alım süreci başlamaktadır.

Cep Telefonu SMS’i İle Başvuru

Bu işlem bankadan bankaya değişmekle birlikte tek sms ile kredi talebinizi belirtip kredi başvurusu yapmanız mümkün. Bu da gene internet üzerinden başvuru şeklindeki gibi 5-6 dakika içerisinde sonuçlanabilmektedir. Sms ile başvurunuzun akabinden ön inceleme yapılmakta sonrasında belgelerini götürmeniz ve parayı teslim almak için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Finansbank Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

ihtiyac-kredisi-kac-gunde-cikarBanka Şubesine Giderek Başvuru

Gittiğiniz herhangi bir bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu noktada belki de sizin için en önemli olan kriter bankaların değişen faiz oranlarıdır. Eğer bu konuda tecrübeli değilseniz bankada çalışan bir arkadaşınızdan ya da daha önce kredi çekmiş birisinden destek alabilirsiniz. Krediye başvurduğunuz bankanın sizi araştırmak için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. 3-5 gün gibi bir süreçte sizi araştırarak telefonla size dönüş yapılır ve sonrasında belgelerinizle birlikte banka şubesine başvurup kredinizi çekersiniz. Çekeceğiniz miktar çok yüksek değil ve kredi notunuz da çok kötü değilse o zaman bu süreçler daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Hangi Durumlarda Reddedilir?

İhtiyaç kredileri özellikle ani nakit ihtiyaçları kapsamında talep edilen kredilerin başında bulunmaktadır. Ancak bankalar her kredi talebine onay vermemektedir. İhtiyaç kredisinin reddedildiği durumlar meydana geldiğinde kişiler bankalardan nakit teminlerini gerçekleştirememektedir. Bu bağlamda kredi notlarının düşük olması onay verilmemesinin ilk nedenidir. Ayrıca ne yazık ki günümüzde bankaların kara listesinde yer alan kişi sayısı oldukça fazladır. Ödemelerini yapamadıkları için kara listeye giren bireyler de ihtiyaç kredilerinden istenen onayı alamamaktadır. Maddi açıdan herhangi bir sıkıntısı olmamasına karşın kredi onayı alamayanlar da bulunmaktadır. Bu tip sonuçlar ise genellikle kredi taleplerinin usulüne uygun şekilde yapılmaması ya da eksik evraklarla yapılması halinde ortaya çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz