İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

ihtiyac kredisi oranlar
ihtiyac kredisi oranlar

2019 yılında bankacılık sektöründe oldukça hareketli dönemler yaşanıyor. Ekonomik kriz dönemleri, birçok batık kredilerin çıkmasının yanı sıra bir yandan da yeni taleplerin çıkışı bankacılık sektörünün dengede tutarken, kendi aralarındaki rekabet ortamı dolayısıyla birçok kredi kampanyası ortaya çıkıyor. Müşteriler ise bu durumdan oldukça memnun. Acil krediye ihtiyacı olanlar, en iyi faiz oranlarını bulmaya çalışan ihtiyaç sahipleri, bankaların verdikleri kredi faizlerini de yakından takip ediyorlar. Birçok karşılaştırma sitesi üzerinden araştırılan başvuruları da 2019 yılının ilk yarısının son ayında % 38 oranında artmış durumda.

Bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi ürünleri, nakit para sıkıntısı yaşayan tüketicilerin imdadına koşuyor. Alınan kredi için en az geri ödemeyi yapmak içinse faiz oranına dikkat etmek gerekiyor. Kredi faiz oranı, yapacağınız geri ödemeyi etkileyen en önemli unsur. Kredi seçimi yaparken en çok üzerinde durmanız gereken nokta alacağınız kredinin güncel faiz oranı. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile kolayca hesaplama yapıp en ucuz krediye hızla ulaşabilmek için bankaların sayfalarını tek tek ziyaret etmek yerine karşılaştırma sitelerini kullanabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: İhtiyaç Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Bankaların kredi şartları hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan biri de kullanacağınız kredi için bankaların dosya masrafları ya da tahsis ücretleri ve sigorta yapıp yapmayacağı konularıdır. Bu ayrıntı istediğiniz kredi ile hesabınıza geçen paranın farklı olmasını açıklamaktadır. O yüzden başvuru yaparken bu ayrıntıları göz önüne alarak kredi talebinizi yapmalısınız. Örneğin 35.000 TL’ye ihtiyacınız var ise, bankadan çekeceğiniz kredi sonrası her bankada değişkenlik gösterecek ve hesabınıza 33.500–34.000 TL gibi bir rakam geçecektir. Bu durumda sizin net 35.000TL’ye ihtiyacınız olduğunda bankadan 36.000 TL talep ettiğinizde elinize geçecek para ihtiyacınız olan para kadar olacaktır.

Acil nakit ihtiyaçlarınızın çözümü için bankalardan ihtiyaç kredisi alabilecek olsanız da ihtiyaç kredisi almak o kadar da kolay değil. Bankalardan kredi alabilmek için aranan bazı kriterler var. Bu kriterler arasında yer alan kredi notu, gelir belgesi ve sigortalılık süresi en önemlileri. Banka krediyi size borç olarak verdiğinden borcun geri ödeneceğinden emin olmak ister. Aranan tüm bu kriterler aslında bununla ilgili. Gelir belgesi sizin aylık sabit bir gelire sahip olduğunuzu, kredi notunuzun yüksek olması ödeme alışkanlıklarınızı, sigortalılık süresi ise gelirinizin garanti olduğunu gösterir.

Detaylı olarak tüm bankaların kredi oranlarıyla belirleyeceğiniz tutarı girerek kredi hesaplama yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Banka Faiz Oranı Minimum Vade Maksimum Vade
CEPTETEB Hoş Geldin Faizli Kredi – Tahsis Ücretsiz %1,18 3 Ay 60 Ay
TEB Hoş Geldin Faizli Kredi %1,18 3 Ay 60 Ay
DenizBank İhtiyaç Kredisi %1,19 3 Ay 60 Ay
ING Bank İhtiyaç Kredisi %1,19 1 Ay 60 Ay
Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyası %1,24 1 Ay 60 Ay
Garanti BBVA Dijital İhtiyaç Kredisi %1,24 3 Ay 60 Ay
QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi %1,25 3 Ay 60 Ay
Alternatif Bank Sonbahar Kredisi %1,28 3 Ay 60 Ay
Fibabanka İhtiyaç Kredisi %1,29 3 Ay 60 Ay
Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi %1,35 3 Ay 60 Ay
Vakıfbank Bireysel İhtiyaç Kredisi %1,35 3 Ay 60 Ay
ICBC Turkey Hesaplı Kredi %1,35 3 Ay 60 Ay
Burgan Bank Dijital İhtiyaç Kredisi %1,35 1 Ay 60 Ay
Halkbank İhtiyaç Kredisi %1,39 1 Ay 60 Ay
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi %1,48 1 Ay 60 Ay
Enparacom Masrafsız İhtiyaç Kredisi %1,49 3 Ay 60 Ay
Akbank Direkt Kredi %1,49 1 Ay 60 Ay
HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası %1,49 3 Ay 60 Ay

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz