ICBC Bankası 1.37 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İCBC Bankası 1.37 kredi oranı
İCBC Bankası 1.37 kredi oranı

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çin’e bağlı olarak Türkiye’de hizmet veren bankalardan olan ICBC, 13 Kasım 2015 tarihinde bu adı alarak banka olarak hizmete başlamıştır. Henüz bankacılık hayatında yeni olan ICBC, yurt içerisinde 44 şubesi ve İstanbul’daki merkezi ile çalışmalarına devam etmektedir. Yeni yeni bankacılık hizmeti vermesinin yanında dijital bankacılık alanında ilerleme gösteren ICBC bankası 1.37 kredi oranı ile düşük faizli bir sistem sunmaya çalışmaktadır.

Bankanın çoğu işlemi şubeleri üzerinden yapıldığı gibi dijital bankacılık hizmetleri de geliştiğinden dolayı internet ve telefon bankacılığını kullanarak da işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Kredi kullanımı konusunda diğer pek çok banka ile aynı şartları sunan ICBC bankası 1.37 kredi oranı ile müşterilerine kolay ödemeli krediler vermeyi hedeflemektedir.

Buradan Kredi Başvurusu ve İstenen Belgeler sayfamıza Ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Kredi Hesaplama, İhtiyacınız Olan Krediyi Bulun Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

ICBC Bankası İhtiyaç Kredisi- %1,49

İhtiyaç kredisinden faydalanmak isteyenler için %1,49 faiz oranı ile kredi imkanı sunan ICBC bankası, en az 1000 en fazla ise 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir. 60 ay vade seçeneği olan ihtiyaç kredisinde ödeme planını müşteriler kendileri yapabilmektedir. ICBC bankası esnek ödeme seçenekleri sunduğundan dolayı müşterileri oldukça rahat bir şekilde ödeme yapabilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapacak olan kişilerden ICBC bankası şu belgeleri istemektedir:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Kefil gerektiren durumlarda kefilin de nüfus cüzdanı ve gelir belgesi aslını getirmesi gerekmektedir.

Banka tarafından yapılan incelemelerde olası sorunlar nedeniyle banka teminat isteyebilmektedir. Ayrıca banka müşterilerinin adres bildirimini internet üzerinden yapmamaları halinde kredi başvurusu yapan kişilerin ikametgah belgesi ya da elektrik, doğalgaz ve ya su gibi herhangi bir fatura ile banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Faturanın kişilerin adına düzenlenmiş olması gerekmektedir.

ICBC bankası tarafından ‘’İpotekli Finansman Kredisi’’ de sunulmaktadır. Yüksek tutardaki ihtiyaç kredileri için vade seçeneğinin fazla olduğu bu kredi kullanılabilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisinde ipotek olarak gösterilen evin başvuru yapan kişiye ait olması gerekmektedir. Bu kredi sabit faiz oranı ile kullanılmaktadır.

Göz atabilirsiniz: HSBC 1.79 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ICBC Bankası Konut Kredisi- %1,37

ICBC tarafından ev sahibi olmak isteyen müşterilerine sunulan konut kredisinde 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. %1,37 faiz oranı ile müşterilerine uygun bir kredi faizi sunmayı hedefleyen ICBC bankası, alınacak olan evin ekspertiz incelemesi sonucu toplam fiyatın %80’ine kadar kredi verebilmektedir. Bankaya alınacak olan evin tapusu teminat olarak gösterilebilmektedir.

ICBC bankasından alınacak olan konut kredisinde geri ödeme planını müşteriler kendi gelir durumlarına göre ayarlayabilmektedir. Konut kredisi alabilmek için kişilerin banka şubelerine giderek başvurmaları gerekmektedir. Konut kredisi kullanacak olan kişilere banka tarafından zorunlu olarak Hayat Sigortası yapılmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Kredi Çekerken Gerekli Belgeler?

Konut kredisi alacak olan kişilerin erken ödeme yapma, ara ödeme yapma ya da ödeme kapatma gibi işlemler yapmaya hakkı vardır. Konut kredisi alacak kişilerden istenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Geliri gösteren belge
  • Satın alınacak olan konutun tapusu (Konutun tapusu yoksa kat irtifakı tapusu ve yapının kullanım izin belgesi ya da kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopileri

Kredi faizlerini hesaplamak için resmi web sitesine ziyaret edebilirsiniz.

https://www.icbc.com.tr/tr/basvuru/kredi-hesaplama/Kredi-Hesaplama/396/1094/0

ICBC Bankası Taşıt Kredisi- %1,46

ICBC bankası tarafından müşterilerine sunulan kredilerden biri olan taşıt kredisinde faiz oranı %1,46 olmaktadır. 60 aya kadar vade seçeneği olan ICBC bankasının ödemeleri ise müşterilerin gelir durumuna göre ayarlanabilmektedir. Banka tarafından 25.000, 50.000, 75.000 ve 100.000 TL gibi rakamlarda taşıt kredisi verilebilmektedir.

0 kilometre ve ikinci el araç alımında kredi kullandıran bankanın sunduğu kredilerde 120.000 TL üzerindeki araçların toplam fiyatının %50 oranında kredi kullanım hakkı verilirken, 120.000 TL altındaki kredi kullanımlarında ise aracın fiyatının %70’lik oranı kredi olarak verilebilmektedir. Ayrıca 120.000 TL üzerindeki araçlar için vade seçeneği 48 ay olarak belirlenmiştir.

ICBC bankası alınacak olan araç için trafik ve kasko sigortasını şubelerden yaptırma hakkı sunmaktadır. Başvuru sırasında istenen belgeler ise şunlardır:

  • 0 kilometre araç alacak olan kişilerin araca ait proforma faturası
  • İkinci el araç alımında araca ait ruhsat
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Geliri gösteren resmi belge
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Emekli Olmak için Kredi Şartları

ICBC bankası taşıt kredisi alacak kişilerde ikinci el araç alınması durumunda en geç 10 yaşa kadar taşıt alımını kabul etmektedir. Ayrıca ICBC bankası piyasa üzerindeki pek çok bankaya göre oldukça uygun faiz oranları sunmaktadır.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz