2021 HSBC Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

hsbc subeye gitmeden kredi basvurusu nasil ypailir
hsbc subeye gitmeden kredi basvurusu nereden yapilir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

HSBC şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bankanın iletişim kanalları üzerinden müracaat işlemlerini yapabilir. Özellikle bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılığı, ATM bankacılığı ile HSBC şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilir. Bunun dışında bankanın en yakın şubesi ile de HSBC kredi başvurusunda bulunulabilir.

İlgili Yazılarımız:

HSBC Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Müracaatı

Aşağıda HSBC şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine bankanın hangi iletişim kanalları aracılığı ile başvuruda bulunulması gerektiği en ince ayrıntısına kadar anlatılmaktadır:

 • HSBC şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak isteyenler bankanın mobil bankacılığını kullanabilir.
 • Bunun dışında bankanın internet şubesi aracılığı ile de ihtiyaç kredisine başvuruda bulunulabilir. Bunun için ilk olarak “hsbc.com.tr” adresine giriş yapılması gerekir. Siteye giriş yapıldıktan sonra “Kredi Başvuru” formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulup internet üzerinden bankaya gönderilmesi gerekir.
 • Bununla birlikte ATM bankacılığı ile de ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak mümkündür.
 • Aynı zamanda HSBC Bankası’nın en yakın şubesine T.C. kimlik belgesi ile beraber gidilerek ihtiyaç kredisine bankada çalışan görevliler yardımı ile başvuruda bulunulabilir.
 • Ayrıca bankanın telefon bankacılığı aracılığı ile ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak mümkündür. Bunun için 0850 211 0 111 numaralı HSBC müşteri hizmetleri hattının aranması gerekir.

HSBC Şubeye Gitmeden Kredi Başvuru Yolları

HSBC Bankası’nın şubesine gitmeden kredi başvurusunda nasıl bulunulması gerektiği aşağıda ayrıntılı bir şekilde verilmektedir:

 • HSBC Bankası’ndan kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bankanın en yakın şubesine T.C. kimlik belgeleri ile beraber gitmelidir. Bankada çalışan müşteri temsilcilerinin talimatlarıyla birlikte istenilen kredi türüne başvuruda bulunulabilir.
 • Bunun dışında bankanın “hsbc.com.tr” resmi internet adresine giriş yapılarak kredi başvurusunda bulunulabilir. Siteye giriş sağlandıktan sonra “Kartlar ve Krediler” sekmesine tıklanması gerekir. Sekmeye gelindikten sonra “Kredi Türü” seçeneğinden hangi krediyi almak istiyorsanız, onu tercih etmeniz gerekir. Daha sonra “Hemen Başvur” sekmesine tıklayın. Bu sekme üzerinde yer alan kutucuğa T.C. kimlik numaranızı, cep telefon numaranızı ve altta yer alan güvenlik kodunu yazın. Bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesinden sonra en altta bulunan “Gönder” tuşuna basın ve kredi başvuru işleminizi internet üzerinden bitirin.
 • Aynı zamanda bankanın telefon bankacılığı aracılığı ile hızlı bir şekilde HSBC kredi başvurusunda bulunulabilir. Bunun için cep telefonlarının arama bölümüne 0850 211 0 111 numaralı HSBC müşteri hizmetleri hattını aramanız gerekir. Müşteri temsilcisinin talimatları ile kredi başvuru işlemleriniz tamamlandıktan hemen sonra başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı kısa mesaj olarak cep telefonlarınıza iletilecektir.

Dikkatinizi Çekebilir:

 • HSBC Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Yazıya Git
 • HSBC Satılık Gayrimenkuller Avantajları ve Özellikleri Yazıya Git
 • HSBC Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti Yazıya Git

HSBC Şubeye Gitmeden Kredi Alma Koşulları

Aşağıda HSBC şubeye gitmeden kredi alabilmek için istenen şartlar ayrıntılarıyla birlikte verilmektedir:

 • HSBS Bankası’ndan kredi almak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
 • Bununla birlikte HSBC Bankası’ndan kredi alacakların aylık düzenli olarak sigortalı bir işte çalıştıklarını gösteren belgeyi temin etmeleri gerekir.
 • Aynı zamanda bankadan kredi alacakların daha önceden başka bankalara borcunun olmaması ve bankaların kara listesinde yer almamaları gerekir.
 • Bunun dışında kredi alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.
 • Ayrıca HSBC Bankası’ndan kredi almak isteyenlerin başka bankalardan aynı anda kredi almamaları gerekir.

HSBC Şubeye Gitmeden Kredi Almak İçin Hangi Evraklar İstenir?

HSBC şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak için istenilen belgeler aşağıda sırasıyla yer alır:

 • HSBC şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyenlerin T.C. kimlik belgelerini yanlarında bulundurması gerekir.
 • Bununla birlikte sigortalı olarak çalıştıklarını gösteren belgeyi ve aylık ne kadar maaş aldıklarını gösteren maaş bordrosunu temin etmeleri gerekir.
 • Aynı zamanda HSBS Bankası’ndan konut kredisi alacakların ise konut gelir belgesini yanlarında başvuru esnasında bulundurmaları gerekir.

Bu yazıyı okuyanlar bunlara da göz attı:

 1. https://www.kredivepara.com/hsbc-bankamatik-karti-sifre-alma/
 2. https://www.kredivepara.com/hsbc-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
 3. https://www.kredivepara.com/hsbc-bankamatikte-param-kaldi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz